Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sudcovia Ústavného súdu musia mlčať, za súd môže hovoriť len jeho šéfka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Ta radšej nech je úplne ticho o ústavnom súde...
 

 

Odkedy US odsúhlasil neústavnosť špeciálneho súdu pomerom hlasov 6:7, pričom rozhdujúci hlas mala práve Macejkaňa, celý US má morálnu hodnotu asi ako kopa hnoja, resp. jej sponzor z elektry.
 

Od buka do buka sú rozhodnutia US

Zaviedli monarchiu, udelenim pravomoci prezidenta vyšimi ako pravomoci parlamentu pri voľbe a vymenovani ustavných činiteľov. Hlasovanie v parlamente je zbytočné. a zbytočná je aj parlamentná Republika, všetko zvladne Gašparovič.
 

Piano 3 zabudol som

Aj tu rozhodol Hlas Macejkovej
Pôvodne malo v tajnom hlasovaní sedem ústavných sudcov (podľa našich informácií Orosz, Mészáros, Luby, Gajdošíková, Kohut, Tkáčik a Juraj Horváth) prehlasovať šesticu ostatných sudcov na čele s Macejkovou a v mene Ústavného súdu rozhodnúť, že prezident Ivan Gašparovič môže zvoleného generálneho prokurátora odmietnuť vymenovať iba za jasných zákonných podmienok. Ich rozsudok by bol prehrou Gašparoviča, ktorý by tak musel v stanovenej lehote vymenovať Čentéša – inak by musel ignorovať verdikt ÚS.

Lenže Juraj Horváth, krátko pred hlasovaním zmenil svoj názor a priklonil sa na

zvíťazil „právny“ názor skupiny okolo Macejkovej a Harabinovho priateľa Ľalíka, ktorý zastáva post podpredsedu ÚS. Zlomený ( vyhrážky a vydieranie ??? ) sudca Horváth v prostredí súdu vysvetľoval náhlu zmenu názoru tým, že mu volal Gašparovič a bol na koberčeku u šéfky súdu Macejkovej.
 

 

Sudca Horváth, ako píšeš, je vzácna a žiadaná povaha podriadeného. Je spôsobilí na výmenu názorov. Príde so svojím názorom a šéfka ho vymení za svoj. Keby sudca Horváth ctil novodobé revolučné tradície, upálil by sa ako Palach.
 
Hodnoť

 

predsednicka ustavneho sudu porusuje ustavne pravo ustavnych sudcov na slobodu prejavu.
je zvlastne, ze akurat ustavni sudcovia si nieco tak nedemokraticke sami schvalili...akoby boli nesvojpravni...nabuduce si schvalia co? ze ich meritorne rozhodnutia musia byt potvrdene predsednickou?
 
Hodnoť

p.predsedníčka

to nariadenie je v rámci aproximácie práva z EÚ? alebo na Slovensku je to tak!?
 

 

Nie to je nariadenie v rámci aproximácie k Rusku a jeho satelitom.
 
Hodnoť

Aj

by som cítil hrdosť, že práve mi na Slovensku máme najsamlepšiu precedníčku Ústavného súdu v celej galaxii, ale to by som musel byť psychopat alebo idiot.


Justícia je starorímska bohyňa spravodlivosti, ktorej podobu si Rimania osvojili zo Starovekého Grécka a stelesnili ju v podobe mladej ženy, ktorá vo svojich rukách zviera váhy a dvojsečný meč. Je zobrazovaná i s páskou cez oči, aby nevidela účastníkov pojednávania - ich pôvod, majetok, moc či postavenie, a niekedy môže stáť na mešci s peniazmi, čo symbolizuje nepodplatiteľnosť alebo na hadovi, ktorý v prenesonom význame symbolizuje zločin.
(Zdroj: http://www.pravnickaliteratura...)

Ak by som si mal predstaviť podobu Justície, ktorá bola vytvorená na Slovensku, napadá mi len obraz lacnej k...y.
 

Som

taký nas....ý, že robím elementárne pravopisné chyby: "my".
 

mi

(mne) sa píše s mäkkým "i".
 

 

on myslel "práve mY na Slovensku" /hneď na úvod príspevku/ :-)
 
Hodnoť

samozrejme, že musia mlčať,

načo by tam inak sedeli ?
 
Hodnoť

A co sloboda slovs a sirenis informacii?

Už to z Ústavy zmyzlo ???
Toto je jak v kocurkove !
 
Hodnoť

hzds pozitiv,

co sa rovna smer pozitiv. to najnizsie, najhlupejsie a najarogantnejsie teraz vladne slovakom. okrem velkej huby nemaju na sebe nic, co by ich skutocnymi autoritami robilo. a tak to musia platat talarmi, oblekmi, drzostou a aroganciou.
 

 

Tak je. Macejková je Mečiarov pohrobok, ktorý zdedil Fico. Pravda, Fico veľa na výber nemá, lebo za minulej vlády dal justíciu do područia Mečiarovi. A ten sa činil, keďže ho máta dožitie v Ilave.
 
Hodnoť

NÁHODA JE SVINA.

AKO PREDSEDNICKA ÚS.VERIME VAM, VERIME. ŽE PRAVDU POVIETE, KEĎ SA ZMYLITE.
 

veru, ten "nahodny system"

ked sefka "nahodne" rozdeluje spisy sudcom (ktori musia drzat hubu a krok) ma skutocne pobavil. Nuz verim, ze to bude bujara oslava. Mozno sa slovenski prepitujem sudcovia od svojich azerbajdzanskych kolegov pri pive dozvedia aj ako by to mohli robit este inac a lepsie ("nahodnejsie")! A mozno budu po veceri aj modre sluchadla (s najznamejsim slovenskym polovnikom v akcii)...
 
Hodnoť

...

oni tam doteraz nemajú elektronicky pridelované spisy? Funguje to na báze dôvery? preceda náhodne prideluje - no to iste.
 
Hodnoť

mať takú hovorkyňu

to je za trest
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME