Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fica súd pohľadá v práci (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

hrdina fico - najprv steka a potom stiahne chvost
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Kde je problem

Prečo by súd nedokázal doručiť predvolanie?
zákon č.99/1963 Zb. Občiansky súdny poriadok
§47 ods.2
Ak nebol adresát písomnosti, ktorá sa má doručiť do vlastných rúk, zastihnutý, hoci sa v mieste doručenia zdržuje, doručovateľ ho vhodným spôsobom upovedomí, že mu zásielku príde doručiť znovu v deň a hodinu uvedenú v oznámení. Ak zostane i nový pokus o doručenie bezvýsledným, uloží doručovateľ písomnosť na pošte alebo na orgáne obce a adresáta o tom vhodným spôsobom upovedomí. Ak si adresát zásielku počas jej uloženia nevyzdvihne, považuje sa deň, keď bola zásielka vrátená súdu, za deň doručenia, i keď sa adresát o tom nedozvedel.

Pokiaľ sa Fico nedostavuje nech sa páči pani Radičová §101 ods.2
Súd pokračuje v konaní, aj keď sú účastníci nečinní. Ak sa riadne predvolaný účastník nedostaví na pojednávanie ani nepožiadal z dôležitého dôvodu o odročenie, môže súd vec prejednať v neprítomnosti takého účastníka; prihliadne pritom na obsah spisu a dosiaľ vykonané dôkazy.

A nejde Vám síce o peniažky no keby ste predsalen chceli tak §147a
§ 147a
Ak súd rozhodol o odročení nariadeného pojednávania na základe žiadosti účastníka z dôležitého dôvodu na jeho strane, ktorý zavinil, alebo je výsledkom náhody, ktorá sa mu prihodila, má účastník vystupujúci v konaní ako protistrana, ktorý sa dostavil na pojednávanie, právo od neho požadovať sumu 15 eur.
Účastník zastúpený advokátom prítomným na pojednávaní, ktoré bolo odročené z dôvodu podľa odseku 1 na strane zástupcu protistrany, ktorý je advokátom, má právo od účastníka ním zastúpeného požadovať sumu 100 eur.
Právo podľa odseku 1 vznikne účastníkovi, ktorý sa dostavil na nariadené pojednávanie, aj v prípade, že dôvodom jeho odročenia je neospravedlnená neprítomnosť účastníka vystupujúceho v konaní ako protistrana. Právo podľa odseku 2 vznikne účastníkovi, zastúpenému advokátom, ktorý sa dostavil na nariadené pojednávanie, aj v prípade, že dôvodom jeho odročenia je neospravedlnená neprítomnosť zástupcu z radov advokátov účastníka vystupujúceho v konaní ako protistrana.
 

ak aj premiér ignoruje právne predpisy,

kto v tomto bazmekistane ich ešte má mať záujem dodržiavať? Ryba smrdí od hlavy...
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

súd nieže

má,ale aj mal možnosť ho nájsť v práci,tak v tom nevidím problém v tejto fraaške
 
Hodnoť

 

A čo tak vyvaliť vráta na napoleonovi dynamitom?
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Celé je to nesmierne trápne. Kto by povedal, že Fico sa až tak chce rovnať Mečiarovi. Ale dobre, nech dopadne rovnako.
 

 

To už vážne sa nemôžu rozoberť v článkoch a diskusiách vážnejšie veci, len to, ako Fico mal dostať predvolanie na súd, ktorý je taktiež len fraška so strany p. Raddddicovej. Žiada ospravedlnenie, za slová, ktoré sú pravdivé. :)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Fico je chrapúň

dnes mi z neho bolo na grc, keď som videla to jeho divadlo u Rozborila. Zase sa hral na láskavého spolu so svojou hovorkyňou a Tomášom. Ako veľmi im leží na srdci úbohá žena s rakovinou. Pritom viem o podstatne iných prípadoch, keď sa občania obrátili na Fica a jeho hovorkyňu opakovane, viac ako 20x mu napísali, ani neodpovedal. Tento chrapúň len vtedy rieši veci, keď sa potrebuje pred voličmi ukázať, keď si potrebuje získať voličov, alebo vylepšiť povesť, tak vtedy sa hrá na láskavého. Prečo neriešil ženu, ktorú policajti 10 rokov týrajú, lebo dala trestné oznámenie na policajtov za branie úplatkov a zakrývanie ekonomickej trestnej činnosti? Tam ho nezaujímalo, že žena má rakovinu, že vinou skorumpovaných policajtov Kaliňáka, jeho generálneho riaditeľa inšpekcie a protekčne dosadených tupcov za policajtov, ktorí robia gorily mafiám, má roky nulový príjem, tam aj napriek právoplatným rozsudkom policajtov namiesto potrestania Kaliňák preradil na lepšie platenú prácu, z predsedníčky súdu, kde ex offo bez likvidácie rušili súkromné firmy na návrh skorumpovaných úradníkov, aby sa zlikvidovali listinné dôkazy o daňových, úverových podvodoch, o braní úplatkov za zakrývanie podvodov policajtmi a štátnymi zamestnancami, urobil štátnu tajomníčku ministerstva spravodlivosti a ďalšiu z tohoto skorumpovaného súdu vedúcu správy súdov na ministerstve spravodlivosti.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Konečne, že ju to napadlo hľadať ho v práci.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Fico je posledný, kto má sociálne cítenie.
 
Hodnoť

ejha, čo sa deje..

ešte včera v narkóze gustiózne ochutnávala gastronomické koštovky "herečka" hajdu a nemohla tušiť nič zlé..

čo sa na druhý deň nestalo?

veru, do modrého neba prišiel predseda vlády a strany a netušil nič zlé...

- len či bude mať kto vysielať tlačovku o zadržaní 3 podozrivych z rozsiahlej zavaznej trestnej cinnosti roberta f., roberta k., jana p. a pavla p.?
 
Hodnoť

Verim v spravodlivost

Ak tomu dobre rozumiem, najblizsie pojednavanie sa bude konat 9. mája a sudkyna dava v predstihu vsetkym na znamost, ze postu opat odosle na Urad vlady. Tentokrat si ju uz nas pan premier bude musiet prebrat, ci sa mu to paci alebo nie. Riskovat dalsiu vlnu kritiky si dobre rozmysli.
Medializacia tohto jeho zbabeleho pocinania mu vyrazne poskodila, expremierke naopak vyrazne pomohla. Ak pojde v oboch pripadoch o kandidatov na prezidenta, body k dobru si jednoznacne pripisala Radicova. Ak jej da sud za pravdu a on sa jej bude musiet ospravedlnit, bude opat vo vyhode. Nehovoriac o tom, ze jej pomohlo aj to, ze nie je stale na ociach verejnosti. Premier naopak nesie zodpovednost za katastrofalny stav krajiny, obrovsku nezamestnanost, za vsetky skandaly ministrov. Nespokojnost vzrasta, preto sa snazi usporaduvat estrady MDZ, sutazit s vojakmi v klikoch, striedat prevleky roznych profesii, chodit do Modreho z neba, pisat blogy v protivladnom denniku... Potom staci, ze sa do medii dostane sprava o neprevzatii posty a jeho pracne budovany image je opat v troskach. Bude to mat velmi tazke. Ak by sa Radicova predsa len rozhodla kandidovat, nemusi robit nic. Priazen a sympatie jej budu rast umerne s bezradnostou a stracanim popularity nasho pana premiera. Pevne dufam, ze kampan uz zacala. Sledovat saskovanie a predvadzanie sa premiera, ktory bude robit aj nemozne v snahe sa ludom zapacit a nakoniec si vychutnat jeho porazku. Dopadne presne ako Meciar. Pycha a pad. Verim v spravodlivost. Uz klope na dvere, len podaktori ju este nepocuju...
 

Ak

sa Radičová rozhodne kandidovať na post prezidenta, tak nezíska priazeň a sympatie, ale ich stratí, pretože sa už viackrát vyjadrila, že kandidovať nebude...urobí si z huby r..ť a len verejne dokáže, že jej výroky sú nedôveryhodné a mať nedôveryhodnú prezidentku, tak to by nebolo žiadne terno...

Fico by sa mal tiež vzdať myšlienky prihlásiť sa za kandidáta na post prezidenta, lebo jeho obľúbenosť medzi občanmi stále klesá a bude klesať, pretože naše pekné Slovensko ešte len čakajú kruté dni a bude musieť robiť nepopulárne opatrenia, aby ako tak stabilizoval stav, ktorý nastane...

...to, že má politická strana SMER toľko priaznivcov nie je len zásluhou Fica, aj keď má aj on, ako bača, na tom zásluhy, ale hlavne jeho valachov, ktorí nemajú záujem odísť od korýt...pokiaľ sa valasi nerozkmotria, tak táto strana vydrží byť dlho silná...najhoršie je ale to, že tu neexistuje žiadna opozícia voči SMER-u a podľa toho, ako v súčasnosti konajú tzv. opozičné strany, ani dlho existovať nebude...

...s ostatným s tebou súhlasím...
 

 

Presne tak, zmena rozhodnutia kandidovať obhájená zmenou postoja v dôsledku stavu, aký vidí v súčasnosti jej body jednoznačne uberie.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME