Sobota, 4. apríl, 2020 | Meniny má Izidor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Komunisti ani 25 rokov po sviečkovej vinu necítia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

 

Komunisti ani vinu nemôžu cítiť, lebo nemajú žiadne svedomie. Najhoršie je, že dnes je táto bývalá červená banda bez chrbtovej kosti vlezená v politike, súdnictve, školstve, zdravotníctve, polícii ale aj súkromnom sektore, kde sa hrajú na úspešných podnikateľov. A svojou pokrivenou morálkou, arogantnosťou, bezcharakternosťou a korupciou infikovali aj mladú generáciu (ich deti), ktorá má teraz okolo 25-35 rokov a ide v ich šlapajach. Aj keď je to naštastie slabší odvar, ale to asi len vďaka dobe, že si už nemôžu robiť úplne čo chcú. To potrvá minimálne ešte 3 daľšie generácie kým toto celé nevykape úplne, toto červené myslenie.
 

 

Byť komunistom je záležitosť absencie elementárnej morálky.
Komunisti sú ten najodpornejší a najzákernejší ľudský odpad.

Nemci podstúpili dôkladnú denacifikáciu a dnes je to najsilnejšia ekonomika v Európe, aj obyčajní ľudia tam žijú na vysokej životnej úrovni.
Východ nepodstúpil deficáciu a tak to na celom Východe aj vyzerá: mravný, ekonomický a spoločenský úpadok... Úpadok v každej oblasti...

Ďakujem voličom ISTôT za ich inteligentnú voľbu.
 

 

Na Slovensku obdoba denacifikacie nie je mozna, pretoze ti co su dnes najvacsi 'kapitalisti' boli v minulosti najvacsi komunisti, predtym najvacsi ludaci a este predtym najvacsi pochlebovaci cisara pana - atd. do historie.

Tento narod je tvoreny najma oportunistami, ktori sa prisposobia kazdemu rezimu a profituju z neho a potom zbabelcami, ktori sklonia hlavu pred akymkolvek rezimom. V takom narode nemozes nic konstruktivne vybudovat.
 

vinu

vsak preco by ju aj citili, vsak to tu v tomto gorilistane od 89 riadia s este hrozivejsimi dosledkami...to je tak ked nam od 89 vladnu stbaci a deticky stbakov a socialistov sdkukdh z penty Lorenc,Hascak,Dospiva a stbaci z J&T Smer sd Munko, Tkac,Jakabovic,Pociatek...aj s tichym prispenim medialnych prostitutiek ktore o tom mlcia, dokonca su nimi plateni a podporuju to.
 

Cíti katolícka cirkev

vinu za inkvizície?! Islámistická viera za 11.9.?! Lipšic za útok policajtov na protestujúcich proti "Gorile"?!
Vážení to nie je o učení , to je oľuďoch, ľuďoch akí nás, žiaľ s naším požehnaním, riaidia. Žiadne učenie z tých k toré som uviedol, nekáže robiť zle, zlo robia iba ortodoxní "veriaci" preto, každý prehnaný "-izmus" nie je zdravý. Či je to v politike, viere, spolužití, jedení, zkrátka v každej oblasti nášho života. Tak ako medzi katlôíkmi sú ľudia, ktorí odsúdzujú inkvizície,poznám osobne moslimov, ktorí odsúdili utok na USa a osdudzjú aj iné samovražedné útoky, tak aj medzi komunistami boli a sú ľudia, ktorí spôsob rozhnania demonštrácie odsúdili a odsudzujú, ,aj Lipšicov zásah odsúdil každý, ktor chce odhaliť "gorilákov". Žiaľ niekto musí neustále strašiť "komunistami", ktorí absolútne nemajú prístup k médiám a namajú možnosť sa oficiálne vyjadriť. To, že sa niekto opýta prár bývalých členov KSS na ich názor, to je ako keby sa opýtal Lipšica na hodnotenie zásahu pri NR SR, ktorý on nariadil a osobne riadil!
 

chudáčkovia

nemajú prístup kmédiám a nemajú možnosť sa vyjadriť.
Takýto demagogický blud som už dávno nečítal. Sú všade ako nas ratí. Od prezidenta hlavy štátu, cez precedu istôt, vládu, parlament, súdy a že sa vraj nemôžu vyjadriť.
Ved tí najviac a neustále kvákajú tie svoje bludy.
To, že pozahadzovali stranícke knižky a prevrátili kabáty je problém vás boľševikov.
Od konca 50 tych rokov ste mali v starne nie komunistov, ale len karieristov, ktorí tých komunistov z presvedčenia sami odkrágľovali aby sa dostali ku funkciám a korytám. To je ale len a len váš boľševický problém.
 

to, že komunisti

necítia vinu, ani zodpovednosť je pre nich symptomatické.
oni predsa
vedome a dobrovoľne
podpísali triedny boj a triednu nenávisť
proti svojim spoluobčanom,
ktorí mali iný názor, pôvod a vierovyznanie.
.
takže moja stará definícia komunistu neustále platí:
ešte moja definícia komunistu, ktorá vôbec nastretila na aktuálnosti.
.

boľševik-komunista,
to je nevyliečiteľný chorý človek, tak, ako alkoholik.
keď je alkoholik liečený a odstavený od alkoholu, stane sa z neho abstinujúci alkoholik. potom je relatívne v pohode. ak sa dostane znovu k alkoholu, stáva sa z neho monštrum, ktoré klame, kradne, lúpi, bije a terorizuje rodinných príslušníkov a neraz vraždí.
komunista, keď je liečený demokraciou a odstavený od moci, stane sa z neho abstinujúci komunista. potom je relatívne v pohode. ak sa znovu dostane k moci, teda k jeho droge, stáva sa z neho monštrum, ktoré klame, kradne, lúpi zneužíva právomoci, terorizuje, väzní a nezriedka aj vraždí. .

bývalý komunista neexistuje. tak, ako ani bývalý vrah.
.
 

dnes je možnosť bojovať proti

Kolesnikovcom a podobným typom, ale naopak, badám, že tí majú 40% hlasov; kecať tu na fóre a keď je manifestácia za vyšetrenie káuz ako Gorila, tak príde 90 ľudí; polovica z vás, ak by mala predloženú prihlášku, tak to podpíše; koľkých poznám, čo z prospechárstva prestúpilo do R-ky, aby sa dostali dnu/do stray; a keď to padlo, tak sa zase hrdili tým, že tam neboli; a potom píšu ako ty bez toho, aby si čo len zamak dali k sebe pár súvislosti; to čo sa odohrávalo predtým, sa odohráva aj dnes, a dopady na osudy a životy ľudí sú horšie, 300 tis. ľudí maká niekde von, 400 tis. doma nezamestnaných; pozri na ten parlament, pána Čaploviča a podobných, a súdruh preceda ani november nepobadal; tak mu to choď vytmaviť ; je dobré, že v tom máš tak jasno
 

Vies borton, problem

moze byt aj kdesi inde. Chyba hybna sila protestov. Niekedy to boli studenti, napr v minulosti v polsku to boli robotnici v lodeniciach, teraz takej hybnej sily niet. Studenti na to kaslu, vystuduju a zmiznu do zahranicia. Robotnici su mimo, lebo tam maju hlavne slovo odbory a tie su u nas tiez komunisticke, pozerajuce na svoje teple miestecka. Alebo snad mame priklad ze by odbory cosi vydobili pre svojich zastupcov? Dochodcovia, ti sa nechaju obalamutit peknymi recickami si Meciara alebo teraz Fica. Tzv praviciari su len zvysky byvalych disidentov, aj ti su uz zvycajne odstaveni a v pravici vladne chaos a boj o pripadne zlate koryta. V Bratislave a na celkovo na zapadnom slovensku sa maju ludia relativne dobre tak naco by protestovali? Vychod zase nema peniaze ani na to aby cestovali do mesta za pracou, nie zeby sli kdesi protestovat. Takze by to mozno chcelo vymysliet nejaku inu formu protestu, alebo nejaku "organizaciu" ludi ktori by boli ochotni ist kdesi protestovat aj za cenu budcich nakladov ci pripadnych problemov. Ale kto sa na to da? Zacne volakto?
 

to ze niektori krestania

necítia vinu, ani zodpovednosť je pre nich symptomatické.
oni predsa
vedome a dobrovoľne
sa upísali biblii a akemusi nazaretskemu
proti svojim antikrestanskym spoluobčanom,
ktorí mali iný názor, moralku, pôvod a vnutorne vyznanie.
.
takže moja oddavna definícia fanatickeho krestana aktivistu neustále platí:
ešte moja definícia krestana-fantika, ktorá vôbec nastretila na aktuálnosti.
to je nevyliečiteľný chorý ****, tak, ako alkoholik.
bývalý fanticky krestan neexistuje. tak, ako ani bývalý vrah.
krestan navyse vo svojej fantickosti podstatne doslednejsi hlbsi a zakernesi ako bolsevik a nacista dokopy
 

 

a ty si sa čomu upísal s takými chorými predstavami kresťana, ectasy? a iste vieš vysvetliť aj to, čomu sa upísali ateisti, ktorí necítia vinu...
 

no fajn

ale mam pocit, ze to vobec nie je len ich bolsevisky problem, ale problem nas vsetkych. v opacnom pripade by to tu tak nevyzeralo - ani vtedy, ani teraz.

takze trochu menej vzrusenia a trochu viac rozumu...
 

Komunistov nemusím

no, v živote by ma nenapadlo, že budú mať pravdu.
Toto, čo sa tu stalo, bola obyčajná rabovačka - a vraj demokrati - toto z demokraciou nemá nič spoločné - ide o zahmlievanie zlodejiny o nič iné.
 

 

Bohužiaľ som nútený na takéto nezmysly reagovať. Cíti katolícka cirkev vinu za inkvizície ? Cíti. Cítia moslimovia ako celok vinu za 11.9? Nemôžu cítiť, lebo to vykonala Al-Káida, de facto okrajová moslimská sekta. Komunizmus ako celok na rozdiel od akéhokoľvek náboženstava bol neľudský systém v svojej podstate a vôbec nezáležalo na ľuďoch. Každý prisluhovač režimu sa stával vedome alebo nevedome zločincom. V tomto je podstata rozdielu medzi ideológiou a náboženstvami. Poznám kopu "slušných ľudí", ktorí udávali svojich spoluobčanov za určité výhody. Samozrejme sa nedajú porovnávať veci neporovnateľné. Ak porovnávame politické postoje a činy, tak by sme sa mali obmedziť na obdobie od francúzskej revolúcie po dnes, pretože myšllienkový a hodnotový systém ľudí bol predtým úplne iný.
 

 

Iste...Komunizmus by bol neľudský systém....bol by,keby bol niekedy omylom niekde zavedený v prax nakoľko už jeho ideové myšlienky sú zvrátené a neľudské...
Tak napríklad:

"KAŽDÝ PRACUJE PODĽA SVOJICH SCHOPNOSTÍ A BERIE PODĽA POTRIEB"

Táto nosná myšlienka už od základu znehodnocuje ľudskú prirodzenosť nakoľko predpokladá, že každý chce pracovať ak chce brať....to je predsa barbarské no nie?:)

Taktiež spoločné vlastnenie výrobných prostriedkov a spolupodielanie sa všetkých na budovaní spoločnosti a užívanie si z toho plynúcich pôžitkov je zvrátené a neľudské...

Zato náboženstvo nám ponúka priam raj...

List Rimanom 13 (Nádej pre kazdého)

Vzťah kresťanov k vrchnosti

13 Každý nech sa podriaďuje vrchnosti, ktorá vládne. Veď každá vláda jestvuje len s Božím zvolením.

2 Kto sa teda stavia proti vláde, stavia sa proti zriadeniu, ktoré Boh ustanovil, a privoláva na seba trest.

3 Vláda predsa nemá naháňať strach tým, čo dobre robia, ale tým, čo robia zle. Kto koná v súlade so zákonmi, nemusí sa vlády báť. Naopak, kto robí dobre, dostane sa mu od nej pochvaly.

4 Veď Boh ju používa na tvoje dobro. Ale ak sa dopúšťaš zla, máš sa čoho báť, lebo nenadarmo má právo aj trestať. Lebo aj to je jej úlohou od Boha, aby trestala zlo.

5 Preto sa jej treba podriadiť nielen zo strachu pred trestom; je to aj vec svedomia.

6 Z rovnakého dôvodu napríklad platíme aj dane. Štát ich vyberá v záujme verejného blaha, a tak vyberači konajú svoje povinnosti vlastne z Božieho poverenia.

7 Dávajte teda každému, čo mu patrí: komu daň, tomu daň. Komu clo, tomu clo. Komu úctu, tomu úctu. Komu česť, tomu česť.
 

:-)

"KAŽDÝ PRACUJE PODĽA SVOJICH SCHOPNOSTÍ A BERIE PODĽA POTRIEB"

Už len toto heslo je zvrátené - čo keď tých schopností je menej ako potrieb? Potom kto bude dopĺňať ten rozdiel?Dobrovoľne nikto a tak nastupuje diktatúra. Nepriateľ môže byť hocikto.
 

 

Feďo ako kresťanka by si mala poznať odpoveď:)Vo vinici dostali všetci robotníci rovnako bez ohľadu na odpracovaný čas...čie nie tak bolo v podobenstve?:)
Ovšem že otázku uznávam ako oprávnenú,nakoľko poznám ľudí a preto zároven tvrdím že na komunizmus sme ešte nedozreli....
Schopnosti....
Pomôžem si príkladom...
120 kg dobre urastený chlap a 45kg krásna žena začnú vedno pracovať na vykládke obilia z vagónu....vreco obilia váži 50kg....kto do večera odnesie viac vriec a kto sa viac napracuje?:)
každý človek má iné fyzické a mentálne predpoklady na určitú prácu avšak všetci pracujú pre všetkých nie pre seba....pekár nepečie sebe rožky a murár nestavia sebe dom....svoju prácu robíme pre iných,tak ako iný robia tú svoju i pre nás...
Celý problém je však v určení hodnoty práce a prerozdelení týchto hodnôt...

Zodpovednosť k spoločnosti by mala byť merítkom k potrebám...
Viem je to zložité pre egoistické povahy pochopiť že nemôžem viac brať ako dávam a žial naša spoločnosť je založená na egoizme....
 

:-)

preto nemôže fungovať komunizmus. Môj názor je, že skôr ľudia obmedzia svoj egoizmus pre Boha ako pre komúnu. Ty tvrdíš, že opačne.

Veď sa len pozri naokolo, koľko ľudí nerobí nič, hoci môžu, sú zdraví a žijú len na sociálnych dávkach. Keby každý dostával podľa svojich potrieb v súčasnosti - systém sa zrúti. Prečo by mal niekto pracovať a dostať rovnako ako ten, čo nepracuje. Tie rozdiely, ktoré si popísal Ty sú prirodzené a to by sme mohli ešte tolerovať (aj tak sa to nerobí). Viď mužské a ženské platy. Bez ohľadu, či sa ľudia naučia žiť menej egoisticky pre Boha alebo pre komúnu, je to na míle vzdialené realite. Keby sme to dokázali, potom by bol na zemi raj.
 

Lipšic NERIADIL ZASAH ale Lorenc

Vážení BRUTALNY zásah 9.3.2012 proti Antigorilým demonštrantom NERIADIL Lipšic,ALE gen.A.Lorenc presne podla scenára tak ako riadil 17.11.1989 zásah v Prahe na Národní TŘídě./starého psa novým trikom nenaučíš../.Dokazom je aj priznanie Pčolinského,že ho počas protestov osobne pozval M.Kočner na schodzku-klasická ŠtBácka infiltrácia medzi protestujúcich ...
Skupina protestujúcich/ako v Prahe tak v Blave/ bola účelovo tajnými nasmerovaná na vopred určené miesto /LIEVIK/ aby ich tam mohli účelovo zmasakrovať - len s rozdielnymi cielmi !
-17.11.1989,kvoli-va vyhecovaniu národa ,aby vyšiel do ulíc- ŠtBáci nemohli verejne priznať,že si želajú zmenu...
9.3.2012 aby definitívne umlčali ODPOR Antigorilých demonštrantov
 

sokujuce!!

Toto video ma presvedčilo o tom, že ten historický okamih stál za to:http://www.youtube.com/watch?v...
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME