Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Maďarsko očakáva pred zmierením slovenské ospravedlnenie, povedal Martonyi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

 

Slovensko očakáva pred zmierením dvojnásobné maďarské ospravedlnenie.
 

Toho sa nedockas.

Vysvetli mi uz dakto preco sa madari citia byt ukrivdeni? Preco maju pocit, ze im niekto neustale krivdi?
 

madari sa citia, ja sa citim

najlepsi for ked madari zabrali v 1939 juh slovenska. madari sa tam dovalili ako ked sa nejaky mongolsky chan vratil po vitaznom tazeni spat na step do stanu. vsetky veci sli k horsiemu. ceskoslovensky socialny system bol na ovela vyssej urovni, dochodky boli 5x vyssie, vykupne ceny v polnohospodarstve boli v CSR niekolkonasobne vyssie, ceny boli nizsie atd. jedine co bolo vyssie bolo madarske ego.

v podstate sa da povedat ze slovensku ustretovost (demokraciu) si madari vylozili ako nasu slabost. Tisova vlada az neskor zistila ze s madarmi sa da jednat len tvrdym kupeckym systemom. nieco za nieco. rovnako ako s jednanim s istou nemenovanou mensinou.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

rebjata, vy ste tzv historici ))

počuješ madar a hned z teba lezu klobasky ))
 

 

ono je to tak, pre nas je tema dekretov uzavreta, pre nich nebude asi nikdy (tak isto ako trianon, zvlastne ze stale vytahuju iba ten, aj ked zmluv bolo viac)
co sa tyka nejakeho ospravedlnenia traba ist postupne, potom by mohla prist na rad otazka kto komu kolko ukrivdil a tu si malokto prizna svoju vinu, sovinisti urcite nie
len tak na okraj: preco rakusania nevytahuju stale krivdy?
 

Lajcak je vacsi pako ako sa zda

preco navrhuje nejake zmierovanie?

Ma s tym problem, preco? Druhu svetovu vojnu predsa nikto neriesi. Je podplateny Madarmi?
 

 

Týmto by sme sa mali ospravedlniť? http://www.webnoviny.sk/svet/m...
 

 

Slovákom nedávno genetici potvrdili, že sú rekordérmi etnickej dlhovekosti a autenticity. Zistili, že vyše 80% dnešnej populácie Slovenska zdedilo gény po svojich predkoch, ktorí žili v strednej Európe už pred 8.000 rokmi, teda v mladšej dobe kamennej - v neolite. Pravdu možno potláčať, ale nie zničiť (Veritas premitur, non opprimitur - Titus Livius, Seneca ml. a ďalší). Molekulárna genetika v posledných desaťročiach urobila priam neuveriteľný pokrok. Po rozšifrovaní biogenómu bol rozšifrovaný ľudský génom a v krátkom slede aj historický genofond moderných národov. Výsledky vedeckých analýz genofondov jednotlivých národov spochybnili alebo dokonca vyvrátili niektoré tzv. „večné pravdy“ historiografie, čo v daktorých krajinách vyvolalo „zemetrasenie“. Stručne opíšem príčinu takéhoto „zemetrasenia“ v susednej krajine.
Mnohí, aj súčasní maďarskí historici a politici ešte stále tvrdia, že slovenský element sa usadil v oblasti severokarpatského oblúku a niektorých pridunajských nížin až v neskorom stredoveku, a to hlavne priesakom valaskej kolonizácie. Súčasne jedným dychom vyhlasujú, že po Hunoch a Avaroch, ktorí prišli do strednej Európy v 4. resp. 6. storočí, do oblasti Dunajskej kotliny prišli Maďari v poslednom desaťročí 9. storočia a sú tu dodnes. Napr. bývalý maďarský prezident Arpád Göncz v čase svojej oficiálnej návštevy v roku 1995 počas prednášky v Oxforde „pobavil“ prítomné politické a vedecké publikum, keď vyhlásil, že „po Avaroch prišli Maďari, ktorí sa ako prví usadili v Karpatskej kotline (Dunajskej kotline - pozn. aut.) a sú tu dodnes.“
 

Zasa

jeden co prekrucuje .. resp co si precita nejaky pseudovedecky clanok a vyberie si z neho len to co sa mu hodi
 

 

Načo sem pišeš nezmysly ?Kéďnepoznaš historiu tak radšej mlč a študuj a začni tam po koho boku bojovali Slovaci a Rumuni v 2.svetovej vojne samozrejme dokedy mal ujo Adolf dobre karty,lebo keď bolo zle tak ste obratili kabat a nechali priatela v sračkach.Madaris nimi bojovali do konca aj keď vedeli že prehraju lebo maju svoju česť.A Nemci im to nezabudnu......
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Nacistom a fašistom sa

máme ospravedlňovať?

Veď tí, čo padli za našu slobodu by sa v hroboch obracali.
Náckovia by mali zaplatiť Slovensku vojnové škody, sú to stovky miliárd Eur, potom sa môžeme baviť.
 

A to naši diplomati nevedia,

že ospravedlnenie = priznanie si viny z čoho každý úskočník môže ťažiť ?
Čo sa tu špekuluje o BD, boli schválené mocnosťami a mali v niečom pôvod, to neschvaľovali z nejakej roztopaše.
 

Súdruhovia

spamätajte sa, zamat došiel.

Pôjde sa natvrdo! Soudruzi též.
 

 

Tak nech potom madari, kedze mali svoj cest, prijmu udel porazenych statov t.j. Trianon a vymenu obyvatelstva, tak ako, Nemecko. A nevyplakavaju tu o trianonskej krivde a nech neziadaju ani ospravedlnenie od Slovenska.
 

 

No co ja viem z historie je to, ze slovensky vojnovy stat vedeny Tisom, bol len babkovym nemeckym satelitom, ktori vznikol ako dosledok rozbitia Ceskoslovenska Hitlerom. Medzinarodne uznavanym zastupcom Slovenska v tom case bola ale exilova ceskoslovenska vlada v Londyne, vedena prezidentom Benesom. Oficialnou armadou boli zahranicne ceskoslovenske legie a SNP podporovane exilovou vladou. Slovensky vojnovy stat nikto vtedy neuznaval. Ani USA, ktorym Slovensko vypovedalo vojnu a doteraz sme nepodpisali primerie, cize podla teba sme s USA stale vo vojnovom stave? Ale je mozne (podla mojich info je to 100% iste), ze madarsky dejepis obsahuje kopu vymyslov a dezinformacii :))
 

 

A aj to, ze madari bojovali s Hitlerom do konca, lebo podla teba "mali svoju cest" a nemci im to podla teba preto nezabudnu,je loz. Madarske vojska sa vo velkom a bez boja vzdavali rusom, ked uz bolo jasne, ze rusi nemcov prevalcuju. Sam Hitler vtedy penil na madarov a oznacil ich za neschopnych zradcov. Nastuduj si historiu chlape. Akurat, ze madari nemali ziadnu exilovu vladu a vsetci boli za Hitlera a Velke Madarsko, tak nemohli sa nikde pridat a musia znasat preto dosledky, za svoju zvratenu historiu.
 

Medzinarodne uznavanym

vladcom celej Ciny bol aj Tchajvan. Podla slovenskych obcanov vsak Slovensky stat bol ich statom, Tiso prezidentom a Benes uteceny politik s planom, ktory sa volal aeroplan.
 

Problém je

že nevieš nič.
1. Beneš abdikoval a následne odyšiel do UK, teda on tam NEEMIGROVAL, odyšiel tam ako ktokoľvek iný.
2. Rozbitie ČSR malo tieto kroky: a) podpísanie Mníchovskej dohody, kde sa ČS vláda vzdala pohranicčia - Sudet. Túto dohodu podpísala ČS vláda vedená Benešom a garantom tejto dohody bolo Francúzko, UK a Taliansko vtedajšie superveľmoci. Teda ČSR existovala v oklieštenej forme, po abdikácii Beneša sa vlády ujal gen.Syrový.
3.Nedodržanie dohody Nemcami, keď obsadili zbytok Česka a Moravu a vytvorili protektorát Bohmen und Moren, predstaviteľ Emil Hácha.
4. Slovensko malo možnosť buď byť rozdelené medzi Maďarsko, Poľsko a Nemecko (všetko fašistické štáty) alebo po oklieštení územia Slovenska Maďarskom a Poľskom mohol vzniknúť Slovenský štát, ktorý bol medzinárodne uznávaný aj Ruskom či USA atď. Teda Slovensko či ČSR nemalo v tej dobe žiadnu exilovú vládu a ani žiadna exilová vláda neexistovala. To čomu sa hovorí exilová vláda vzniklo po napadnutí UK a Ruska , kedy UK revidovalo svoj vzťah s Nemeckom a umožnilo vznik zahraničnému odboju a to aj Československému, fyzicky ale aj uvoľnením Československých vkladov v UK bankách, ktoré ako obyčajne skončili známym spôsobom a úverovaním ČS odboja. Potom sa Beneš a jeho okolie pasovali za exilovú vládu, samozrejme pod Benešovým vedením. Teda táto vláda memala legitimitu vlády, tá vyplývala len z toho, že ju akceptovala UK a Rusi v Benešovi videli vhodného spojenca, ktorého zneužili pre svoje účely, ako všetci vieme, keď ho po vojne inštalovali v ČSR.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME