Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ak kardinál zbadá počas voľby svoje meno na lístku, neteší sa (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Hodnoť

 

"Dnes už bývalý pontifik prekvapil koncom februára, keď sa ako pápež po zhruba šiestich storočiach rozhodol odstúpiť"
Keby som bol ja pápež šesť storočí, asi by som tiež odstúpil pre vysoký vek.
 

 

na svoj vek vyzerá teda ešte celkom sviežo.
 

Ja som mysllel, že len

Česi a Slováci sú takí dlhovekí. Myslím, že od nás kvôli vysokému veku nikto nevolí. :-)
 

 

myslim ze byvaly pontifax malo byt
 

...

a my sme hladali Drakulu v Transylvanii a on si zije vo Vatikane...
 

a odstúpiť by mal aj

jazykový redaktor týchto novín! /v článkoch je príliš veľa chýb, o lajdáckej štylizácii ani nehovoriac, pri všetkej úcte k vašej práci, prečo ich preboha pred zverejnením neskontrolujete?? noviny takéhoto vplyvu by mali byť príkladom, vzorom po každej stránke, trebárs aj v snahe o dobré vzťahy, preto napríklad začínať rozhovor s premiérom tým, že mu redaktorka donesie ako "dar" knižku od autora, s ktorým sa súdi, je jemne povedané nerozumné/
 

ono

je to celé o Sile. Aj Yoda zomrel keď mal takmer 900 rokov, vyzeral mladšie. Imperátor bol takisto dlhoveký
 

 

ale sithsky lordi sa snazili dosiahnut nesmrtelnost, tak mozno jemu sa to podarilo
 
Hodnoť

 

ja by som sa zasmial, keby znovu zvolili Ratzingera. teoreticky sa to stať môže; za pápeža môže byť zvolený ktorýkoľvek pokrstený muž. vekové kritérium platí len pre členov konkláve.
 

a čo tá omša za pomoc Boha...

"aby Boh pomohol správne zvoliť hlavu cirkvi v ťažkých časoch, keď je cirkev sužovaná škandálmi pedofilov a finančných podvodov". Ako keby som sa ja modlil za to, aby sa neprišlo na to, že liečim zle. Nie je lepšie modliť sa za to, aby pedofili a podvodníci opustili cirkev alebo boli odhalení a potrestaní?
 

Načo tá fraška okolo človeka?

Z celého článku (a nielen z neho) je len vidieť, ako sa politická mašinéria, zvaná Katolícka cirkev svojou povahou, a tým pádom aj činmi, odklonila od Ježišom založenej katolíckej Cirkvi. To, čo kedysi predstavovalo rannú Cirkev (zbožný život) teraz nahradili ceremónie a forma, ktoré už dnešnému človeku nič nehovoria. Skutky každého človeka totiž prezrádzajú jeho skutočné pohnútky a tie v tzv. "jedinej pravej cirkvi" na obdiv vôbec nie sú; naopak, po všetkých tých kauzách RKC niet divu, že sa človek pýta, aký je vlastne rozdiel medzi katolíkom, moslimom či ateistom. Žiaľ takýto pokrivený obraz Božej slávy v podaní RKC odrádza úprimne hľadajúce duše od viery v pravého Boha, ktorého skutočnú podobu vyjadrujú nemenné pravdy Písma Svätého.
 

neidealizuj si prvotnú cirkev

prečítaj si v Skutkoch apoštolov, ako veriaci predávali všetok majetok a peniaze kládli k nohám apoštolov. Istý Ananiáš odovzdal iba časť peňazí, nie všetky. Sv. Peter ho pre to kliatbou zabil a s ním aj jeho manželku.
 

Neidealizujem...

Nejedno spoločenstvo by uvítalo, keby mohli žiť v takej vzájomnej dôvere a spolupatričnosti v akej žila prvotná kresťanská komunita. Len to umožnilo k takému kroku akým bolo rozdávanie majetku. Na rozdiel od terajších predstaviteľov totiž apoštoli prakticky nič nevlastnili; sotva ich teda môžeš upodozrievať zo zneužívania.
Mimochodom, nie ap. Peter, ale Boh vzal život Ananiášovi aj Zafire pre ich klamstvo a nie preto, že si chceli niečo nechať. Stalo sa to preto, aby Boh ukázal, že ide o Jeho dielo, nie ľudské a že Bohu nemožno klamať. Bolo to aj varovanie pre ostatných - píše sa tam, že na všetkých prišla veľká bázeň; myslíš si snáď, že to vypôsobil ten Peter, ktorý len krátko predtým zaprel svojho majstra?
 

 

Ja len - že bázeň, peniaze, trest, varovanie pre ostatných - to je také cirkevno-kresťanské.
A bolo to také úplne od začiatku.
Čo tam po láske, milosrdenstve, odpúšťaní, nádeji. Sme predsa cirkev, nie nejaký dobročinný spolok.
 

Keby si si

trochu lepšie prečítal môj prvší príspevok, zistil by si že ja pápeža ani RKC nejako nemusím. Keď si ale nastavený útočiť proti všetkému, čo má nálepku duchovna, potom bude asi zbytočné viesť s tebou akúkoľvek polemiku na túto tému, resp. rozoberať pojmy ako láska, milosrdenstvo, odpúšťanie či nádej, o ktorých Biblia píše aspoň tak často ako o treste či iných formách nápravy a výchovy. Kto však nepochopil zmysel jedného, nepochopí zmysel ani toho druhého.
 

Skús si prečítať

Skutky 5/1-10 a zistíš, že to bolo inak, Ananiáša a jeho manželku nik nenútil, aby predali svoj majetok, a ked ho už predali, nik ich nenútil odovzdať všetko do cirkvi, a už vôbec nezomreli na základe Petrovej kliatby. Zomreli preto, lebo klamali. To je všetko.
 

 

Tak to ja som sa zasmial uz teraz. Tie figurky a la South Park v clanku vystihuju vyznam celej tejto frasky.
 
Hodnoť

Biely alebo čierny dym

Je tu teraz taký technický problém: Ak bude biely dym tak je zvolený biely pápež. No ak zvolia čierneho pápeža, nemal by byť aj dym čierny?
 

 

no je dosť možné , že to bude RUŽOVÝ DYM....
 

 

Napadá ma iba jediná spojitosť s ružovou farbou, ale to je málo pravdepodobné.
 

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Najčítanejšie na SME