Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Procházka: Investori sa sem boja chodiť pre zlý stav súdnictva (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

Citujem:

Procházka: Investori sa sem boja chodiť pre zlý stav súdnictva. Tak toto môže povedať iba hlupák. Ba práve naopak. Investori sa pohrnú práve tam, kde je chaos vo vymožiteľnosti práva, korupcii, zlom daňovom systéme a podobne, aby sa dalo ešte lepšie kradnúť. Pán Pochádzka zrejme fajčí marihuanu.
 

Pán Dobšinský v RTVS zadal tému

diskusie súdnictvo,ktorá sa šmahom ruky zmenila na populistickú kampaň Prochádzku na post prezidenta SR./ani moderátor tomu nemohol zabrániť,alebo nechcel/ Možnože pán Prochádzka je dobrý právnik ale ako politik i keď veľmi ambiciózny ale neskúsený. /slabšia kópia Lipšica/ Na svoju politickú kariéru použil ten istý spôsob ako Lipšic,vyškrabal sa po chrbte KDH do parlamentu a keď neboli jeho politické ambície naplnené /kreslo predsedu/tak z nej vystúpil.Oháňa sa tým,že nechcel kandidovať na predsedu,nemal ambíciu./podľa mňa nemal odvahu sa postaviť Figeľovi/Pri každej príležitosti,ktorá sa mu naskytne v médiách /v diskusných reláciách/ sa snaží mimo nastolenej témy robiť si predvolebnú kampaň. Pán Prochádzka by si mal uvedomiť,že len prehnaná ambícia kandidáta na prezidenta mu nezaručuje aj úspech.
 

on nemyslel ruskych investorov

to sa mylis
 
Hodnoť

Tomu Madejovi...

...vyšli pirule,či čo ??
 
Hodnoť

Aj zlý stav polície.

Politici ale aj médiá zužujú problém vymožiteľnosti práva len na "justíciu" t.j. súdy a prokuratúru. Okrem občianskych a obchodných sporov, ktoré sa riešia žalobou na súde, existuje veľmi početná časť trestnoprávnych prípadov, pri ktorých je orgánom prvého kontaktu s občanom či zástupcom právnickej osoby - polícia. V súčasnej dobe pre odbornú nepripravenosť, vyhýbanie sa dôkazne ťažkým prípadom, korupciu, alebo prípadom s "nepríjemnými" osobami (politicky, ekonomicky, osobne) polícia už v oznámených trestných veciach ani nezačína trestné stíhanie, ale ihneď robí záver, že sa nejedná o žiadny trestný čin a vec odmietne. Príkladom je nedávno v TV Markíza odvysielaný prípad manželov, ktorých podviedla majiteľka bytu, ktorej zaplatili za kúpu bytu, avšak táto im "zabudla" povedať, že na byt má záložné právo exekútor, takže pokiaľ mu manželia nezaplatia ešte raz, tak byt im patriť nebude. Záver polície je, že vec odmietli, pretože sa nejedná o podvod a útvar inšpekcie ich postup odobril. Kde sa majú teda občania dovolať svojho práva ? Toto sa odvysiela a skrátka nič sa nedeje. Manželia prišli o peniaze, nemajú byt a podvodníčka sa smeje, polícia je spokojná veď urobila všetko čo mala. Takýchto prípadov sú za rok stovky, stovky odmietnutých, nevyšetrovaných a zatutlaných zločinov, ktoré sa nikdy ani nedostanú na ten neschopný súd. V trestnoprávnych veciach tu je kľúč problému. Pravdaže, za rozhodnutia policajtov o odmietnutí spoluzodpovedajú aj dozoroví prokurátori, ktorý tieto nezákonnosti odobrujú.
 

 

Súhlas. Polícia má veľké maslo na hlave. Mám x-prípadov, kedy sa - napriek nesporným dôkazom - odmietla zaoberať trestnými oznámeniami a prokurátori jej to odfajfkli bez toho, aby čo len nazreli do spisu. Istá okresná prokurátorka odpovedala na moju sťažnosť proti uzneseniu až po 6 rokoch! Je to hrôza.
 
Hodnoť

Procházka hovorí pravdu

Madej aj ďalší politici, ktorí tvrdia, že len podiel Žitňanskej je práve to, čo hovorí o stave slovenskej justície. Všetci politici majú na tom svoj podiel, ale hlavne jednotlivé vlády, ktoré sa striedajú pri vládnutí. Žiadna vláda doposiaľ nepreukázala, že chce a bude riešiť skutočné a zásadné problémy súdnictva. Madej rozpráva bájky, pokiaľ ich bude rozprávať ďalej, potom aj táto vláda tak ďaleko "pokročí" pri riešení problémov justície. Jednoducho tu niet snaha tento problém riešiť. Najviac ma s prepáčením "serie", keď stále sa vláda aj tá súčasná vyhovára na tú predchádzajúcu a pritom sama prakticky nič preto nerobí ! Tak je to aj v súčasnej dobe ! Tento stav je úmyselne udržiavaný, vyhovuje to mocným.
 
Hodnoť

moje skúsenosti s právnikmi

v priebehu posledných 20 rokov ma presvedčili, že na skutočne profesijnej úrovni je asi20%. Tí sú praktickí, reálni a primerane drahí. Ostatných 80% sú buď rutinéri s vyšliapanými chodníkmi a ryžujú, viac okrem svojej oblasti nedokážu zvládnuť. Ale väčšina tápe - ich hlavný záujem bol - koľko vyryžujú. Pri jednaniach ich väčšinou usadili inžinieri technici alebo ekonómi. Podľa mňa školy vypúšťajú neschopných absolventov, ktorí by sa určite v zahraničí nikdy neuchytili . Až prekvapivo sa dokážu sami seba preceňovať. Pritom je známe, že za právnikov išli vždy stredoškoláci, ktorí mali na škole najviac ťažkostí s matematikou. A tento absent logiky, ktorá je súčasťou matematiky im stále chýba. Právnicke školy by sa mali zamyslieť nad hodnotením ich profesie, že im nikto nedôveruje.
 
Hodnoť

vygumovany

este dlho bude trvat, kym Slovensko nebudu riadit vygumvani alebo nagelovani niemandi....
 
Hodnoť

Bezprávie vládne na Slovensku

všetko pokazil čarnogurský, ked po 89tom nechal sudcov vytvoriť si tkz sudcovskú samosprávu ( po slovensky-sudcovská mafia). a odvtedy sa to s nami vezie. Kedysi sa báli aspoň ústredného výboru KSČ, dnes majú totálnu imunitu a robia si čo chcú.
Treba tu pozvať sudcov z nemecka aspoň na 5 rokov
 
Hodnoť

Kukajme na to z humorom

Zomrel jeden šikovni čľovek, co vžal do rukoch, ta šicko zrobel a to fungovalo. Bul čestni, skromni, do roboti chodzil na čas, pracovni čas viužival/ňeucekal na IC richliki/no tha pošol do ňeba. Pred ňebesku branu ho vita Svati Peter, vitaj mam s tebe radosc, aľe ňemožem ce prijac, bo mi ešči ňedošli dotacie z bank of sokolnik,tha mušiš isc dočasne do pekla. Dobre svati Peter,aspoň ceplo budze zadarmo. No v pekle še nudzel a už bi coška aj zrobel. Kuka šicko zaňedbane, kotli plano spaľuju, digestore ňefunguju. Šicko dal do pororatku. Lucifer ho pochvaľel. Svati Peter kuka do pekla z papežskich daľekohľadom, tha pošol po ňho, abi aj un mal techniku vporadku. Hvari Luciferovi:Daj mi teho šikovneho človeka, aj ja chcem mac šicko vporadku, bo mňe patri. Tudle nudle, hvari Lucifer, viruc sebe to zhlavi. Svati Peter še ***** začal mu vihrožovac zos sudami, okresnimi, generalnimi, najviššimi, ustavnimi, štrasburskimi, a i...nakšima. Lucifer še šmeje dobre z nohoch ňespadňe, ľem chvost ho podopira. Dosc, dosc, svati Peter, bo už ňemožem dichac. Znaš svati Peter, darmo vihrožuješ, ňezapomňi, že šicke sudcove su u nas vof pekľe. No tha svati Peter odešol z dluhim nosom do ňeba.
 
Hodnoť

Prochazka ma pravdu

Na slovensku si kazdy vyklada zakony po svojom. V takej istej veci sud v presove rozhodne uplne inak ako sud v banskej bystrici. Sud v bratislave 1 uplne inak ako v bratislave 2. Ale co je uplne zle, ze jeden sudca rozhodne uplne inak ako druhy sudca toho isteho sudu. Je to hanba a vysledok 24 rokov prisposobovania si zakonov politikmi.
 
Hodnoť

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť

Slaby stat = bezpravny stat

=dielo pravicovych hlupakov
 
Hodnoť

Vymožiteľnosť v práva na Slovensku je

ZLÉ , ale to pre investorov zo zahraničia je pozitívum . Investor zo zahraničia má svoje fondy, aby podmázol slovenského sudcu, nielen sudcu a presadil svoje.
Viď príklad strategického zlodeja, ako hrom je Taliansky ENel . Dal Slovenskej PRAVICOVEJ vláde úplatok, aby Slovenské elektrárne dostal takmer zadarmo. Zmluvy boli postavené inak, ako boli odprezentované v médiach.
Dostavba Mochoviec 3-4 blok mešká už pomaly 2 rokom. Talian TUNELUJE Mochovce. Keby, zmluvy boli OK a keby súdnictvo na Slovensku bolo OK, tak zmluva medzi ENel a Slovenskom je dávno zrušená a Talian je zo Slovenska vyhnaný ***** metlou !
Pán Procházka: nie zahraničné investície sú problém, ale to že Slovensko nemá kapitál na vlastné investície, napr. také aké boli za socíku !!!
 

áno, za socíku sa to tu hemžilo

prosperujúcimi fabrikami, západ sa triasol od našej konkurencie.Preto mali na západe špeciálne obchody, kde sa predávalo vysokokvalitné socialistické tovary .Keďže bol nedostatok tvrdých sociaslistických devíz a existovala devízová regulácia, predávalo sa tam na špeciálne poukážky zvané bony a obchody sa volali Tuzex.Ľudia pred tými obchodmi stávali v rade aj dve hodiny pred otvorení, keď prišli napr.vysokokvalitné televízory,pračky alebo hoc aj robotnícke gate zvané texasky.Tak to bolo od Londýna po Viedeň
 

a prečo my nestaváme

v taliansku jadrovú elektráreň,alebo prečo ju rovno nevlastníme?Čo takto kúpiť celý Volkswagen,Ford,Exxon,Hitachi a potom ukázať tým nemčúrom a amíkom a japončíkom ako sa po slovensky maká.A zisky dovážať na Slovensko.
 
Hodnoť

Toto musí skončiť !!

Vladimír Pavlík
http://youtu.be/eVKi4Io2XBQ
 
Hodnoť

Procházka je ešte poslanec?

Ešte ho KDH neposlalo do večných politických lovíšť ??? Vraj chce byť prezidentom a pri tom okydáva Slovensko ako len vládze... chudáčik karieristický...
 
Hodnoť

 

Ten Madej je čo za blbečka a táraja? Čudujem sa ako s takou nulou mohol ísť Procházka do diskusie. To že slovenská justícia je jedna veľká a smradľavá žumpa je čistý fakt.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME