Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Polícia vypočula Bezáka aj Sokola (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3

Hodnoť

podla spolahlivych zdrojov

sa slovenski biskupi vo Vatikane stazovali na Tomasa Halika, ze v mediach vystupoval na podporu Roberta Bezaka .
 
Hodnoť

 

Najnovši še tak hutori, kec mace čachre - machre vof financioch, že tam mace bordeľ jak v sokolniku. RKC je rajbačka mafianskich peňežoch, hlavne kec im daco kapne a žiju sebe jak na krmniku. Kdy prasknete čuňata?,jak bi povedal klasik Švejk.
 
Hodnoť

Bezá a Druhý Vatikánsky koncil

V súvislosti s tým, čo sa dnes na Slovensku deje okolo bývalého arcibiskupa Róberta Bezáka je potrebné uviesť toto: Je nevyhnutné si odpovedať na otázku: „Aké ciele sú pre katolícku cirkev v súčasnej dobe hlavné? Je to vôľa pápeža alebo vôľa koncilov? Mala by to byť vôľa koncilov. Pre súčasnú dobu sú to závery Druhého Vatikánskeho koncilu (1962-1965)! Otázka znie: „Sú tieto závery pre pápežov, ktorí nasledovali po skončení koncilu záväzné alebo majú pre pápežov iba hlas poradný, vzhľadom na výsledky Prvého Vatikánskeho koncilu, ktorých súčasťou bola v roku 1870 vyhlásená katolícka dogma o neomylnosti pápeža? Keby výsledky koncilov neboli pre pápežov záväzné, ale mali by iba hlas poradný, prečo by sa inak kardináli z celého sveta schádzali na týchto konciloch? Aby ich hlasy boli v konečnom dôsledku iba poradné? To asi nie, však? Keby kardináli mali pápežovi iba radiť, nemuseli by osobne chodiť na koncily. Mohli by pápežovi radiť napríklad cez internet a vyšlo by ich to aj podstatne finančne lacnejšie! Z uvedeného logicky vyplýva, že závery katolíckych koncilov MUSIA BYŤ pre pápežov záväzné! A aké boli hlavné závery Druhého Vatikánskeho koncilu? Viac sa priblížiť najmä veriacim, ale aj neveriacim, a najmä - ísť so súčasnou dobou!!! Pýtam sa. Koná tak súčasný pápež Benedikt XVI.? Odpoviem si sám, URČITE NIE! Robí konkrétne kroky proti záverom Druhého Vatikánskeho koncilu, a to vo všetkých kontroverzných otázkach, ktoré sám život stavia pred katolícku cirkev v súčasnej dobe: kontrola pôrodnosti, antikoncepcia, potraty, vysviacka žien za kňazov, celibát, sexuálne trestné činy katolíckych kňazov na mladistvých do 18 rokov, vzťah k homosexuálom a lesbičkách, o ktorých si katolícka cirkev veľmi nesprávne myslí, že sú chorí (genetická anomália však nie je choroba!), etc. Mohol by som ešte pokračovať. Bohužiaľ, musím napísať, že súčasný pápež len pokračuje v línii, ktorú presadzoval aj, Slovanmi tak veľmi obľúbený, pápež Ján Pavol II., ktorý tiež „išiel“ proti záverom Druhého Vatikánskeho koncilu v niektorých vyššie uvedených bodoch!
A čo chcel robiť bývalý arcibiskup Róbert Bezák? Chcel väčšiu transparentnosť katolíckej cirkvi voči štátnym orgánom, najmä vo vzťahu k finančnému hospodáreniu jeho arcidiecéze. Chcel sa viac otvoriť a priblížiť k ľuďom, chcel s nimi spoločne obedovať. Chcel s nimi spoločne behať. Chcel s nimi spoločne a najmä otvorene diskutovať etc. Čo je zlé na tom, že v civilu nechcel nosiť hábit? Keď to zovšeobecním, tak napíšem priamo, že bývalý arcibiskup Bezák sa „LEN“ SPRÁVNE snažil uviesť do praxe závery Druhého Vatikánskeho koncilu! A tie by mali byť záväzné aj pre pápežov! Avšak nie sú!!! Je to vidieť desiatky rokov! Z toho logicky vychádza, že stanovisko Konferencie biskupov Slovenska, ktoré súhlasí s rozhodnutím pápeža Benedikta XVI. o odvolaní bývalého arcibiskupa Bezáka, ide PRIAMO PROTI záverom Druhého Vatikánskeho koncilu.
Vážení biskupi, opýtajte sa sebakriticky sami seba. Mám pravdu? Alebo chcete byť iba poslušnými „ovečkami (aj) v prípade zlých rozhodnutí Vašich „odborných“ nadriadených vrátane pápeža, ktorý, podľa môjho názoru, predstavuje konkrétne zlo, pretože sa v praxi neriadi závermi Druhého Vatikánskeho koncilu? Pýtam sa, kto je to zlo? Kto je posadnutý diablom? Kto je Satan? Bývalý arcibiskup Róbert Bezák alebo dnešný pápež? Pokojne si na to môžete odpovedať sami. Nenapĺňajú sa náhodou už zverejnené proroctvá o Satanovi? Avšak ináč, ako ste pôvodne sami očakávali? Je pápež skutočne neomylný? Iste viete tú správnu odpoveď, ktorú sa len bojíte verejne povedať otvorene a nahlas!!!
V týchto súvislostiac
 

Bezák a 2. VK - 2

V týchto súvislostiach stojím PEVNE za arcibiskupom Róbertom Bezákom, a to napriek tomu, že som presvedčeným humanistom, a teda tolerantným neveriacim.
ZÁVERY DRUHÉHO VATIKÁNSKEHO KONCILU (1962-1965) = Koncil riešil kurz obnovovania cirkvi a liberalizáciu názorov katolíckych kňazov na bežný život: Uviedol do súladu evanjelium a cirkev s 20-tym storočím. Zásada chudej cirkvi – cirkev bez politickej, hospodárskej a ideologickej moci. Riešiť vplyv svetských prvkov na život cirkvi. Priviesť cirkev k prostote a oslobodiť ju od politických a ekonomických záujmov. Spojiť vieru s modernou dobou. Priblížiť cirkev súčasnému modernému človeku. Uviesť cirkev do súladu s problémami 20. storočia, aby sa cirkev vyrovnala so svetom takým, akým je = reálnym, a nie aby ho idealizovala k dokonalosti ohľadne umelej kontroly pôrodnosti - vo výnimočných prípadoch povoliť potraty + právo na ochranu pred počatím (antikoncepcia, kondómy). Akceptácia rozvodov. Princíp kolegiality = delenie moci s biskupmi. Uznanie slobody viery a svedomia (náboženská a nenáboženská sloboda). Jednota a spolupráca s inými kresťanskými vyznaniami v rámci ekumenického hnutia a nie odsudzovať inak zmýšľajúcich ľudí a ateistov. Na trvalý mier je potrebná spolupráca všetkých katolíkov aj nekatolíkov. Pri bohoslužbách resp. cirkevných obradoch je možné používať národné jazyky namiesto latinčiny, aby im rozumeli aj obyčajní ľudia. Zdôraznenie úlohy laikov.
http://encyklopedia.sme.sk/c/8...
Koncil riešil stav katolíckej cirkvi, jej konanie v modernom svete a jej vzťah k nekatolíkom.
Zasadil sa za jednotu kresťanov a prijal preto Dekrét o ekuménii s cieľom vzájomne pochopiť a zblížiť všetky kresťanské cirkvi a hlavné svetové náboženstvá. Koncil v rámci ekumenickej myšlienky zavrhol kolektívnu vinu židov na Ježišovej smrti. „Vráti sa ľud k cirkvi? Nevráti. Je na kňazovi, aby šiel v ústrety ľudu, nie na ľude.“ Pápež Pavol VI. Koncil prijal Dekrét o slobode svedomia resp. vierovyznania, ktorý sa týka všetkých ľudí a ktorého obsahom bolo, že nikomu neslobodno brániť vo veciach viery, ale ani nikoho neslobodno k viere nútiť!
Z knihy Vatikán – moc pápežov, ktorá vyšla v roku 1997 a ktorú napísal Quido Knopp. Koncil však nevyriešil otázku kontroly pôrodnosti, ktorú pápež Pavol VI. ani len nevpustil na rokovanie koncilu. Namiesto toho pápež Pavol VI. vydal encykliku Humanae Vitae, ktorá odsudzovala antikoncepčné pilulky a kondómy aj umelé oplodnenie, čo všetko súviselo s reprodukciou ľudstva. Popudil si tak proti sebe väčšinu ľudstva. Túto encykliku Vatikán dodržiava dodnes v rozpore so samotným životom obyčajných ľudí držiac sa názoru Jána Pavla II., že každá interrupcia je vraždou!!! Cirkev sa tak svojimi praktickými krokmi odcudzila ľudu!
 
Hodnoť

Zomrel Hugo

Bol to dobrý kresťan,
pomáhal chudobným,
mal sociálne cítenie,
bol veriaci človek!
Ježiška neukazovali na kríži,
no medzi ľuďmi, keď sa im
prihováral!
Ako treba pomáhať tomu,
kto potrebuje!
Ukázal ho živého, nie na kríži!
Bo on žije v nás, pokiaľ sme dobrí!
A Vy, čo sa vyspovedáte,
z hriechov,si myslíte,že Vám
bude odpustené!
Ja nie!
Bude účtovanie a čoskoro!

Starý, no veriaci Socialista!
 
Hodnoť

 

katolicka cirkev je jeden hnusny cirkus zakryvajuci zvrhlu sexualnu orientaciu spojenu s chorobnou maniou po hromadeni hmotnych statkov a financii. je presnym opakom toho, co chcela hlasal jezis - teda ak je to osoba, co vobec existovala, ale asi hej. cely tento cirkus vznikol na zakazku, kedy si ludia zainteresovani v religio biznise potrebovali pre ovecky urobit mantinely, aby nebolo mozne po vstupe do tejto organizovanej zlocineckej organizacie mozne z nej zdrhnut.
--
viera je jedna vec, jezis a jeho posolstvo dalsia, jeho vysvetlovanie a teda, ci je/nie je trojjediny atd. - podobne ako dlasich dejov z noveho zakona xy krat scenzurovaneho - a vytvoreneho na zakazku je vecou kazdeho osobne. podobne ako na jednej strane je stary zakon - a skutocne hostoricke deje - bud ho potvrdzujuce, alebo vyvracajuce.
--
na sprostredkovanie - ak tomu niekto veri - bozej milosti/existencie - nie je potrebny prostrednik ... to je len otazka skutocne retardovanosti populacie patriacej do jej kosiara ... bud boh je a kazdeho miluje/nenavidi/sefuje mu a kazdy ma sancu si u neho vytvorit svoj zaznam/ucet - alebo nie je - a potom nepomoze ani ta cirkev :D
--
toto je jedno svinstvo a sokol je jeden parazit. krytý xy dalsimi parazitmi. ale hm, verte mi, aspon ja mam ten dojem, ako som sa v poslednom case pustil do studia islamu a jeho povodu -. teda najmä osoby mohameda - ten islam je este xy krat horsi ako najhorsi rimsky katolicizmus v tej najzvratenejsej pedofilno-homo-pokrytencko-financnej podobe.
 
Hodnoť

predpokladam ze spiritual

keby mohol zakazemu hovorit aj na policii nie len pre media...
 

Tíško, lebo to vyhlásia za spovedné

tajomstvo a zacpú hubu Bezákovi aj voči orgánom nečinným v protisokoliarskom konaní. Z toľkých účtov predsa každému podkobercovému zametačovi dačo kvapne, ŠtBákov - Sokolov ŠtBák - Náhlik vybaví. Vo vlastnom záujme.
 
Hodnoť

 

... to mal este Bezak dovolene hovorit?
 
Hodnoť

Pouzili aj detektor lzi?

Potom Sokol nema sancu :)))
 
Hodnoť

Sokol upevňoval cirkev

finančne. Robila to aj vatikánska banka, aj kostolníci . Že ako a prečo ? Veď účel svätí prostriedky. Reformácia Dr.Martina Luthera bola reakciou - m.i. aj na predávanie odpustkov mníchom Tetzelom. Peniaze za ich predaj slúžili vybudovaniu svetopeterskej katedrály, kde sa teraz schádzavajú volitelia nového pápeža. Nebude to žiaden reformátor, veď nedemokraticky hierarchicky organizované inštitúcie, či už štáty, strany alebo iné spolky - sú nereformovateľné a každý pokus o ich humanizáciu končí ich zánikom - žiarivým príkladom sú zánik ZSSR implóziou, pády diktatúr vo vojnách a občianskych nepokojoch. Šéfovia katolíkov to vedia a preto si vybrali tých správnych voliteľov, ktorí dokážu predlžiť agóniu firmy, ktorá ich živí. Bezák chcel reformu. Chcel zachrániť cirkev pred ďalšími škandálmi a smiešnymi anachronizmami. Policajti, ktorí vyšetrujú jeho a Spirituála, sú aj katolíci poslušní Rímu, aj liberáli, alebo aj evanjelici či agnostici, ateisti? Alebo iba nestranní hľadači pravdy? Či sú skorumpovaní? Majú byť z čoho.
 
Hodnoť

neospravedlňujem Fica, je to bývalý

komoš, noaj kresťanské strany kradnú za prvú ligu. Myslím si, že hlavne predseda KDH a bývalý predseda SDKÚ so svojim nochsledom majú toho veľmi veľa za ušami. Nemajú oči pred svojimi voličmi, kauza na kauze, oni by mali ísť príkladom, žiť podľa toho ako sa hovorí v Písme Svätom.
Alebo musia veľa peňazí oferovať za odpustenie svojich hriechov. Ozaj to ešte existujú odpustky? Aká je ich finančná hodnota?
 

<< < 1 2 3

Najčítanejšie na SME