Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Veriaci si myslia, že odstúpenie pápeža dáva šancu Bezákovi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Bezák svojim podpisom vyhodil 4 kňazov
A akú šancu dal Bezák 4 kňazom ked ich vykopol z cirkvi a zakázal im slúžiť cirkevné obrady Dnes všetci štyria su odstavený od cirkvi a tak sa živia ako vedia no Pána Boha však neopustili a nevyplakávajú v televízii ako Bezák ...Bezák ked som videl ako sa dal dohromady s Kordom a Hríbom u mňa nadobro skončil ..
jardo48
<< < 1 2 3 4

Ty sokolista!!!!

Odkial to ty mozes vediet...
ten Sokol... co take mudre spravil??? H***o!
A za to h***o dostal poriadnu hromadku...
 
Hodnoť

Co s tym ma papez?

Vsak od zaciatku je jasne ze za to moze pan Sokolik...
 

ale pápež

dal na to štempel.
 
Hodnoť

Och bože,svätá prostota ,tí

veriaci zabudli na to ,že ich šef je neomylný ,nekritzovateľný .Je mi ľuto p.Bezaka ,ale nič sa na rozhodnutí pápeža nezmení ,zostane tam kde je a ,ôže byť rád,že nie je stredovek,už by nebol !!:-)
 

skôr môže byť rád

že nie je komunizmus lebo už by nebol.
 
Hodnoť

ujcok ma sancu

akurat tak dat vypoved a prihlasit sa v parlamente za kandidata na prezidenta hlavy statu. aspon by frcovi privodil problem so spankom.
 
Hodnoť

Ako veriaca si to nemyslím,

skôr týmto (svojim podriadeným) ukazal, ako sa má/dá odstupovať hoc aj z tej najvyššej "cirkevnej funkcie" ... máloktorý (ak vôbec nejaký) "liberál" či "modernista" by sa dokázal (majúc takú moc) zachovať tak slobodne ako tento "kozervatívec".
 

Len že svetské funkcie

predstavujú predovšetkým moc, o službe sa dá hovoriť len individuálne u istých predstaviteľov. Žiaľ takých je pomenej. Ale táto cirkevná, hierarchicky najvyššia, predstavuje predovšetkým zodpovednosť, ktorá presahuje bežné chápanie. Tú mieru a závažnosť nechápeme ani mnohí veriaci plne. A práve v tomto vidím obsah jeho rezignácie. Vie, že lepšie bude čeliť výzvam rýchlo meniacej sa doby mladší, fyzicky zdatnejší. V jeho prípade už nestačí len mentálna sila, akú mal JPII do konca života.
V danej chvíli je zjavne potreba viac síl, nakoniec v okolí stolca je iste intríg a i špinavostí nie zanedbateľne i s prihliadnutím, že sú to len a len ľudia. No cirkev už nie je mocou, je len nositeľom duchovného posolstva. Tak to iste cítia milióny na celom svete.
 
Hodnoť

Stále lepšie a lepšie titulky!

Tento som prečítal a rehotal som sa dosť nahlas. Pochopil som to tak, že Bezák má šancu stať sa pápežom! No horor. Nie, že by som mu to nedoprial, alebo by som sa nepotešil. Ale možno tak viacznačne formulovať titulky? Možno, ale v bulvári, nie v serióznom denníku.
 
Hodnoť

už sa bojím aj chladničku otvoriť ...

aby som neskolaboval po informáciách o odstupujucom pápežovi ... jeb..tí ko..ti , všetci novinári .....
 
Hodnoť

 

"„Je ťažké riadiť tento svet,“ reagovala na dôvody odstúpenia pápeža Benedikta XVI. mladá veriaca Banskobystričanka pred Bazilikou v Starých Horách." (????) - ani zivot s mentalnou retardaciou zjavne nie je lahky, o tom by mlada veriaca vedela rozpravat. snad ale nebude, tato veta bohate stacila.
 
Hodnoť

Bodaj by Bezák šiel naspäť.

A pomohol by očistiť R-KC od kadejakých nechutných taliansko-slobodomurársko (Calvi-propaganda due)-mafiánskych praktík. Tie isto stáli za Bezákovým odvolaním vlani,keďže Bezák zverejnením tokov v TT arcidiecéza práčovne za Sokola podráždil tých ,ktorí maria vyšetrovanie v tom božom bankovníctve. Nie tutlanie očistí R-KC,ale pravda.
 
Hodnoť

Sokol pápežom!

ja by som bol za, aspoň by vytuneloval Vatikán a Slovensko by sa zase svetovo zviditelnilo.
 
Hodnoť

Bezáka treba poslať...

medzi ľudožrútov... aby tam hlásal svoje predstavy o kresťanstve... ta to hádam určitú dobu dokáže ešte živý...
 

<< < 1 2 3 4

Najčítanejšie na SME