Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Iránci taja, kde držia Slováka. Dostať von ho bude ťažké (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Hodnoť

čo kto chce

tu píšem rok že väčšina anonymných Slovákov čo tu dskutuje má neuveriteľne rado ten postoj "my vieme ako to je" - teda všetko okecať a neurobiť nič. Od začiatku konfliktu v Sýrii tu písali ľudia u ktorých bolo evidentné že tam žijú, nitko sa o nich nestaral , maximálne im niekto vy****l že majú divné názory.
Som si pozrel včerajšiu diskusiu k tomuto prípadu, je šokujúce koľkodiskutujúcich to tomu chlapovi praje, koľko sa snaží odviesť diskusiu smerom k "globálnepolitikcým problémom".
***
Sa bojím že oto je náš národný rys - nech sa deje čokoľvek, akákoľvek tragédia, tak pre mnohých je vrcholom to že sa psotavia bokom a budú komentovať že "ako to celé je". Darmo že niekomu vyplavilo barák a nemá ani vodu a že nemá kde spať, treba sa tváriť ako morálna autorita a dávať súdy že kto za to asi môže.
***
Schválne - riskol by niekto nejakú anonymnú anketu že čo by podľa diskutérov SME malo robiť v tomto prípade Slovensko ?
 

Žiaľ, obávam sa, že máš v

mnohom pravdu. Čo sa však tej anonymnej ankety týka, bol by som jednoznačne za to, aby zodpovední urobili všetko pre oslobodenie chlapca a jeho bezpečný návrat na Slovensko. Ak bude treba, tak kľudne podpíšem aj petíciu žiadajúcu jeho oslobodenie.
 

problém

je v tom že netušíme ako nevyspytateľný osud človeka môže byť. Koho to kde láka do zahraničia môže mať oveľa hlbšie koreňe ako túžba po rýchlozarobených peniazoch. Nik nevie kde ten človek reálne je, mmožno je vo vyšetrovacej väzbe za čin, za ktorý by hovšade odúsdili možno oveľa rýchlejšie ako v Iráne
****
A taktiež sa tváriť že globálnopolitické problémy nie sú je pekne zcesty. To že Slovensko skoro nik ani na západe ani na východe nepozná, je asi naše jedno veľké štastie.
****
U nás je dobre vidieť že čo si ľudia navydupú, jednoducho nedostanú. Životná úroveň celkovo klesá a k občianskej vojne na Sk treba len toľko, že nedáš ľuďom dávky napr. po dobu 3 mesiacov, ale sú miesta kde by stačilo nedať groš na 1 mesiac.
****
Etiku japoncov otestovala Fukushima, u nás sa bojím akéhokoľvek prúseru toho rozmeru..
 
Hodnoť

Celý tento prípad je taký...

taký zaujímavý.
1. Prerušil štúdium, aby šiel pomáhať po zemetrasení? Hmm, divné, pretože zemetrasenie nebolo také intenzívne, aby potrebovali v tej dobe pomoc, ale vporiadku.
2. Nedávno ešte informovali média, že tam šiel za biznisom...
3. Čo ho tak lákalo, že opustil túto krajinu, pohodlie domova a nedokončená škola? Vypratávať sutiny?
4. Na začiatku som písal, že beloch ako agent CIA je ako tŕň v oku, a nie je známe pravidlo pod svetlom najväčšia tma?
5. V článku sa vyjadrujú Jordánci a EXPERTI na arabizáciu, lenže dovoľte mi pripomenúť, že Irán je Perzia a nie arabský svet, to je porovnanie ako belocha a cigána dávať do jedného vreca

Ako reportér Markízy povedal, že Irán je zaujímavá krajina a pohostinná, potvrdím že áno je. Nebudem vypisovať ako to viem, pretože by sa tu našlo pár múdrych hláv so zaujímavými komentármi. Irán je taká istá normálna krajina ako každá iná, že tam majú taký systém? A v Bielorusku ho nemajú, Rusko, USA? A nás? Skúste si spraviť fotku na Hviezdoslavom námestí pred USA ambasádou, koľko vyskočí na Vás ozbrojencov a psychopatická klstá americká ***** A to sme doma. Že sa boja špiónov? Asi majú právo, keď im v kuse niekto vyhráža úderom. Veď to môžete sami čítať v novinách. A že prečo si vybrali na politickú hru práve jeho? Bohvie, do akého ... sa namočil, ale diplomacia to vie, pretože jej to na beton oznámil 5 minút po zatknutí nie Iránci, ale sami Američania, že sa stal "prúser". Ľutujem jeho mamu, samozrejme, že musí prežívať muky, to by prežíva každý z nás, keby sme mali člena rodiny tam.
 

USA ambasáda

asi 5 rokov dozadu,som si fotil vtáčie búdky s kamerami v parku oproti USA ambasáde na Hviezdoslavovom námestí....a nič.Buď boli na obede,alebo ma nepovažovali za riziko pre USA.
 

k bodu 4

to mi pripomina jeden hollywoodsky film, ze kde museli poslat agenta CIA do Budapesti, a chceli aby bol co najviac nenapadny a splynul s okolim. Tak do Budapesti poslali cernocha :-)))
 
Hodnoť

MOKYS

Ak by už bol hotový MOKYS, tak ho mohol Glváč za jeho výdatnej pomoci priniesť domov....
Dávam MOKYSU ešte tak 2-3 päťročnice(pětiletce zdar). :D
 
Hodnoť

cistič to vystihol,

niekto mu sľäúbil peniaze a to skôr nejaká iránska poplatná televízia, aby im zahral na kameru amerického špiona. koná zv záujme iránu, a keby niekedy konal pre Cia už by pri tom videe nemal zuby celé a na záver by ho rituálne podrezali. tak zhynú všetci spioni. a neverím že ináč by naša diplomácia ale predovšetkým jeho rodina bola tak neuveriteľne pokojná. mne keby sa decko z tak dalekj krajiny neozvalo tri dni po sebe, tak ho tam idem hľ+adať sama, že čo nedvíha mobil.
 

nepreháňaj to

s holyvúdskymi špionážkami a po druhé, nie je predsa zavretý v Guantanáme
 
Hodnoť

 

Ale ake CIA . bol tam pasovat nejake drogy
 

za drogy je v Iráne povraz

za drogy je v Iráne povraz,
to skôr vyklučkuješ von ako agent CIA
 
Hodnoť

A tých rusov čo chytili v USA

A tých rusov čo chytili v USA?
Boli špióni alebo len to bola americká propaganda. nejako sa v tom strácam.
 
Hodnoť

Iran

Iran ma uzasnu prirodu od hornateho severu az po pustny juh, uzasne pamiatky a historiu, ludia su fakt pohostinny, ale rezim je nebezpecny aj ked to na uliciach nevidiet. Navyse su teraz pod obrovskym tlakom, ceny tam raketovo stupaju, prijmy z ropy klesaju a rezim je stale nervoznejsi.
 
Hodnoť

 

A čo tak poslať na jeho oslobodenie do Iránu nejaké naše špeciálne vojenské komando. A aby to vyšlo tak pod velením vrchného veliteľa ozbrojených síl SR. A ak to nevyjde ... nevadí.
 

Koho tam cheš vyslať?

Ak by si tam vyslal vojakov, tak by si zistil, že ujo tam bude špecialom o jeden rok skorej, takú mame našu armádu. Ak by sme boli Izraelom, potom by som sa skutočne začal báť o Iranskych ochrankarov našeho špióna.
 

 

Mne ani tak nejde o vyslanie vojakov. Hlavne aby tam šiel hoci aj sám ten vrchný veliteľ ozbrojených síl. Ak sa nemýlim je ním starý ujo ;)
 
Hodnoť

jasne ze taja

boja sa opakovania roku 1980 - oslobodzovacia akcia americkych rukojemnikov:
http://en.wikipedia.org/wiki/O...
Keby sme vedeli, kde je, slovenska lietadlova lod vyplava do Arabskeho zalivu, odstrartuje 8 vrtulnikov s kuklacmi a oslobodia ho...
 

 

a potom o tom bigelow natoci oscarovy film s brucom wilisom
 
Hodnoť

 

susedov cez chodbu mam Irancov, nepoznam ich pribeh ale su to mili ludia
 
Hodnoť

Vážení experti

akýže špión, pravdepodobne bol dobre plateným donášačom predemokratizovaným USA...špión a donášač sú rozdielne pojmy. Donášača chytili, a špión(i) je (sú) v suchu.....
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Najčítanejšie na SME