Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Madej ide za Čižnárom až v stredu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Prečo práve Čižnár ?

Na Slovensku je dosť kvalifikovaných a kvalitných prokurátorov, nechápem, prečo by mal byť GP práve Čižnár, ktorý je spolužiakom a ako povedal v TV aj priateľom Fica. On môže byť špičkový prokurátor, ale spojenie s osobou Fica , každého bez výnimky diskvalifikuje, a ak by bol zvolený tak vyvolá táto voľba podozrenie z nekalého spolčenia s Ficom, za nejakým dlhodobým účelom.
Po právnych nedokončených galejách spôsobených Gašparovičom ktoré vykonal na pokyny, každý nový kandidát, aj keby mal svätožiaru okolo hlavy, ak je nominovaný Ficom ( Smer je iba zástierka ) stráca na svojej vážnosti, vyvolá automaticky rôzné podozrenie a je považovaný za ovplyvneného sluhu Fica vladára.
Prokurátor Čižnár si musí uvedomiť, že teraz má svoju hrdosť a dôstojnosť, ale ak príjme Ficovú ponuku, nastupuje politika, stráca všetky rokmi budované kredity a posunie sa do pásma podozrenia a spolčenia so súčasnou mocou.

Prečo by mal byť GP spojený akýmkoľvek spôsobom s Ficom ? Čentéš nie je a je zlý, tak Ficovi mimoriadne záleží, aby " mal poruke svojho človeka ".

Ak Čižnár odmietne kadidovať a nenájde sa " vhodný kandidát " tak môže nastať scénar ako v sci fi, že Gašparovič abdikuje z funkcie prezidenta, na Fica ako predsedu vlády prejdú do zvolenia nového prezidenta všetky právomoci Gašparoviča ( totožná situácia ako u Mečiara ) a novým GP môže byť v pohode zvolený Gašparovič. Že pri Havlovi bol nečinný, resp. nevedel čo má robiť generálny prokurátor ? Nevadí, u FIca je nadovšetko prednostná politická poslušnosť a servilita, odbornosť a morálka je druhoradá až terciálna.
 

 

v tomto s tebou nemožem absolutne suhlasiť, pretože čižnač bol vybraty prokuratorskou radou a na jeho adresu sa pochvalne vyjadrili aj kritici sučasneho vedenia GP, s tym že je to nestranny a odborny prokurator s patričnou autoritou. PA ked hovoriš o tom že pre fica je prednostna politicka poslušnosť a servilita tak si asi zabudol na čentešovu poslušnosť a servilitu voči sučasenj opozicii a asi si už zabudol ako stahoval/podaval svoju kandidaturu na pokyn opozicie , presne ako cvičena loutka.
 

čižnar je ficov mopslik, bude aportovat

ako aportuje dnes ivan aportovič, krorý poslal funkciu prezidenta do hlbokej žumpy
kutnas, co bude nejaky mopsl zvoleny 83 poslancami smeru ??
nezávislý prokurátor?
osobnost ??
tomu uveri len volič smeru ako ty
ja viem, že to bude loutka - ako ty vravíš v rukách širokého, harabina, bakiho sadikiho a tej, ako sa to volala - aha - čubirkova
83 pajacov smeru v parlamente spravi to, čo im mečiar povie
teda fic
ale to je jedno komu to široky a por prikaže
že
 

za takychto podmienok bol zvoleny centes

nech sa paci...ja nezabudam...
http://www.youtube.com/watch?v...
 

mas pravdu, bol zvoleny, aportovič

porušil ustavu tak ako ked byhanal gaulidera.
stal sa tzv ustavnym zločincom

smer zvoli len stranickeho mopsla čiznara

jeho eminencia mopsl čiznar ))
 

 

presne to je dokaz preco je dobry Centes ako kandidat na gp kedze uz vtedy boli ludia aj s vtedajsej koalicie podplatitelni ked v tajnej volbe hlasovali za Trnku,ktory vsetko zametal
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

premiér fico za svojej prvej éry pomohol harabinovi zabezpečiť kontrolu nad súdmi a teraz vyše roka a pol mu nechýbal generálny prokurátor, hoci sám sa už prv vyjadril, že tu nie je právny štát, naopak, drukoval gašparovičovi, aby riadne zvolenému prokurátorovi (podľa ústavného súdu) nedal šancu niečo v tom urobiť - premiér fico teda nemá nárok posudzovať, či je čentéš z hľadiska práva použiteľný alebo nie, z hľadiska práva je nepoužiteľný fico
 

Totálne ovládutie štátu

Ficom treba dokončiť. Nepoužiteľní sú tí, alebo ten, kto chce dať do poriadku činnosť GP.
Nepoužiteľní sú pre iné názory a iné zámery ako má Fico a spol. Použiteľný je každý servilný
pritakávač bez vlastného názoru, ktorému ale vytvoria dobré materiálne podmienky na život.
POUŽITÝ a to maximálne a bezhranične bol Gašparovič, ktorý možno pri svojom otáznom psychickom
stave ( nevie sa či rozpoznáva následky svojho konania ) ani nevedel, aké pokyny Fica v skutočnosti
vykonal keď pošliapal Ústavu a zákonnosť. Čižnár, ten ešte len použitý bude, ak vstúpi do pochybného
spolku, je to iba na ňom.
 

pre fica

bol nepožiteľný kedysi aj Gašparovič i Mečiar a ako dobre ich použil...
nechápem, prečo sa máme baviť o novom GP keď už máme zvoleného Čentéša... chápem úderke zo súmračnej...potrebujú odpútať od Čentéša pozornosť ...
to nás teda čaká budúcnosť...keď riadne zvolený človek bude spochybňovaný len preto, že sa niekomu nehodí do krámu...
 

Aj tak si myslím,

že je to celé iba zinscenované divadielko, ktoré má presvedčiť ficoidov, že je to kandidát, ktorý si nenechá fúkať do polievky.
Madej ho pôjde svojou vysokou právnickou a štátnickou odbornosťou presviedčať a ak ho "presvedčí" a Čižnár od svojej požiadavky odstúpi, tak je to celé šaškáreň a niet sa o čom baviť, Takže uvidíme zajtra!
Ešte som zvedavá aj na "spoluprácu" ombudsmanky Dubovcovej s ministrom, Borecom ohľadne sporu Harabin - Macejková. Ak sa z toho vyvrbí čosi pozitívne (myslím pre štát - nie pre Heroina), tak by to bol signál, že je Baki Heroin už príťažov aj pre Fica a treba s ním niečo robiť, aby o nás nechodili také chýry, ako sa vyjadril po návšteve britských sudcov jeden z nich, že u nich by taký človek nemohol byť na takom poste.
 

Rada prokurátorov zosnovala trestný čin

Každý jeden člen Rady prokurátorov individuálne /všetci sú v štátnozamestnaneckom vzťahu/ a Rada prokurátorov ako kolektívny orgán, porušením zákona a protiprávnym návrhom JUDr. Jaromíra Čižnára na generálneho prokurátora, sa dopustila trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Voči všetkým členom Rady prokurátorov treba začať trestné stíhanie za porušenie zákona č. 154/2001 Z.z. a hrubé porušenie čl. 2 ods. 2 Ústavy - SR štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.
 

felina2

http://www.ja-sr.sk/node/338
154/2001 Z.z.
ZÁKON z 28. marca 2001
o prokurátoroch a právnych čakateľoch prokuratúry
Aj dáš do pľacu čo to tí prokurátori porušili? Vážne tvrdenie...
 

Rada prokuratorov konalanad ramec zakona

Porusili ho tym, ze Rada prokuratorov konala nad ramec tohto zakona. Ak raz v zakone 154/2001 Z.z., ktory upravuje postavenie Rady prokuratorov nie je zakonna kompetencia navrhovat kandidata na post generalneho prokuratora, potom Rada prokuratorov konala uvedenym sposobom nad ramec, ktorý ustanovil zákon.

Ak mala Rada prokuratorov konat podla zakona, mala Madejovi odpisat, ze v zmysle zakona Rada prokuratorov nie je zo zakona vecne prislusna uvedeny personalny navrh na generalneho prokuratora Narodnej rade predkladat.

Rada prokuratorov Ciznara tymto nezakonnym navrhom pravne diskvalifikovala.
 

hehe.....

hehe....to bolo dobre...ale teraz vazne, nepodozrievam Cizmara z akejsi "strannickosti" ale proti Centesovi je Cizmar tazky politicky nominant...
 

všimla som si

v tom rozhovore na markíze, ako Čižnár viackrát zdôraznil, že je ficovým priateľom. Ktovie prečo?
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Všetci prítomní členovia rady sa zhodli

Bratislava 14. januára (TASR) - Rada prokurátorov SR odporučila Ústavnoprávnemu výboru Národnej rady SR za kandidáta na generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, ktorý je krajským prokurátorom v Bratislave. TASR to potvrdil šéf výboru Róbert Madej zo Smeru-SD.

Podľa neho sa na tom zhodli všetci prítomní členovia rady, pričom vychádzali zo stanovísk jednotlivých prokurátorských rád. Či bude tento návrh Smer-SD akceptovať, zatiaľ Madej nepovedal s tým, že najskôr v utorok (15.1.) alebo ďalší deň osloví Čižnára, či je ochotný kandidovať. "Inú alternatívu zatiaľ nemáme," povedal Madej.
 

 

Tuším tu brigádnikov zhadzujú.
 

Rada prokurátorov purušila zákon

Rada prokurátorov sa podľa zákona vyjadruje k presne vymedzeným veciam, kandidát na generálneho prokurátora medzi ne nepatrí. Rada prokurátorov porušila zákon č. 154/2001 Z.z. o prokurátoroch a právnych čakateľoch prokuratúry .
Vo veci by malo byť začaté trestné stíhanie za porušenie čl. 2 Ústavy SR. (2) Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME