Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hlas Slobodnej Európy: Nehádžem celé Slovensko do jedného vreca (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3

Hodnoť

Pani Agneša

prajem v prvom rade veľa dobrého a veľa zdravia, článok si prečítam celý neskor. Váš titulok je výstižný, človek by niekedy mal naozaj tú chuť. Slováci ako nekultúrny národ premenili západnú demokraciu na súboj o peniaze a moc pod rúškom politických strán a roznych záujmových skupín či miestnych landlordov v jednotlivých okresoch mestách a krajoch či dolinách. Aj vaše interview vyšlo na stránkach média AMFRA, ktoré sa ani nestaží predstierať objektivitu a celkom otvorene útočí najnevyberavejšími sposobmi. Na koho? No tak napríklad na nového českého prezidenta. Čo tiež hovoríte na to, že SLováci sa dnes hanbia za svoje mená a že sa tu napríklad oztvorenie riadia diskusie a diskutujú tu platené brigádnici. To ste predsa v SLobodnej Európe nechceli. A čo hovoríte na toto - čím ďalej na východ, tým menej peňazí. Čo hovoríte na to, že SLováci zanedbali pri výpredaji svojho národného mjetku školstvo a zdravotníctvo. čo hovoríte na cca 20%-nú armádu nezamestnaných, ktorá teraz prudko porastie. Čo hovoríte na totálnu neschoponosť Slovákov inovovať, a čo hovorím neschopnosť nezáujem. Včera som tu videl video, kde ženy hovorili - ja pojdem robiť aj do bane ale kde tu pojdem? A skandovali - My chcete prácu, my chceme prácu! Tieto ženy akoby nevedeli, že existuje napríklad MLM, tj, že tú prácu si možu dať samé sebe. Tu nejde o to, že ich niekto totálne vykorisťuje, ide o to, že sú neuveriteľne zaostalé v tom zmysle, že idú protestovať proti tomu, že nemajú prácu. Veď to je dnes logický nezmysel. čo hovoríte teda na neexistujúci slobodu slova - napríklad u novinárov SME, ktorí musia písať tak ako iekto píska.
Veď to je obyčajný humus. Musíte byť veľmi sklamaná ako sa SLováci ukázali čo sú zač.
Ale váš život mal zmysel. Mne osobne dal napríklad schopnosť pasovať sa s veternými mlynmi. To určite nie je málo. Váš hlbkoký, priateľský a krásny mierny hlas bude vo mne znieť naveky.
Veľmi vám za všetko ďakujem pani Agneša.
 
Hodnoť

Len idiotom

je všetko jasné, inteligenti pochybujú....
 
Hodnoť

Redaktorko, zjednoť si jazyky

Auschwitz-Birkenau alebo Osvienčim-Brezinka. Keď to pomiešaš, vyzerá to, že jeden tábor prevádzkovali Poliaci a jeden Nemci. Ja si to nemyslím, vyzeráš len nedovzdelaný a možno je na vine nízky zisk, ktorý očividne nedovoľuje platiť korektorov.
 
Hodnoť

záujem o A.K. je aj v ČR

http://www.ceskatelevize.cz/po...
Ještě jsem tady , Agneša Kalinová I.
...její dětství a mládí v pokrokové židovské rodině v rodném Prešově bylo šťastné a klidné. V roce 1940 však byla mladá Agneša jako Židovka vyloučena z gymnázia a dva roky na to měla nastoupit do transportu do koncentračního tábora.
S velkým štěstím uprchla do Budapešti a v křesťanském klášteře ji jeptišky ukryly.
Po válce mladá žena, znalá jazyků, začala studovat a záhy se provdala za slovenského levicového intelektuála a satirika Jána Kalinu.
Kde a proč si lidé jako Agneša Kalinová připadali po válce doma? A co čekali od dalšího vývoje?
O tom všem se dozvíme z prvního dílu pořadu Terezy Brdečkové „Ještě jsem tady – Agneša Kalinová“.
 

<< < 1 2 3

Najčítanejšie na SME