Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Senici si viac ako dvojdňový štrajk nemôžu dovoliť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

je to snad preto

lebo Caplovic je zo Senice?
 

nielen Čaplovič

viceprezident Policajného zboru je z Myjavy a títo spolu s Kaliňákom a Parízkom a jeho kamošom riaditeľom Daňového úradu Myjavu ochraňujú zločinecké mafie zo Senice a Myjavy - sbs-ky Mira Štvrteckého, Vlastimila Škramovského... Policajti Trnavského a Trenčianskeho kraja sú plne k dispozícii, podobne ako aj súdy, dnes už aj ministerstvo spravodlivosti - štátna tajomníčka je toho zárukou.
 
Hodnoť

...

tento štát až príliž dlho držal HUBU
 
Hodnoť

Už som to písal aj inde, teda

Podporujem štrajk učiteľov. Aj oni by zaslúžili vyššie platy, aj keď štát je v svrabe, ale...

Ale predsa mám pripomienku. Napríklad sused je sústružníkom za menší mesačný plat, ako majú učitelia. Dokonca musí odrobiť ročne 12 mesiacov a nemá platené ani zimné, ani jarné, ani letné prázdniny.

Pritom jeho prácu prísne kontrolujú a keď nejakú súčiastku náhodou pokazí, škodu musí uhradiť z vlastného.

No ako je to s učiteľmi?
Do roka majú platené voľná až až. Výsledok ich práce je fakticky nekontrolovateľný. Obrazne povedané, keď študent na maturite sa dokáže podpísať, to už stačí na to, aby učiteľom nikto nič nevyčítal za nekvalitnú prácu. V najhoršom ten študent maturitu spraví v opravnom termíne.

Teda aj keď práca učiteľov je nenahraditeľná, musíme brať na zreteľ aj to, že fakticky pracujú bez toho, aby mohli byť postihovaní za nekvalitnú prácu, teda pracujú bez zodpovednosti. Nemerateľná kvalita „práce“ je závislá najmä na svedomí konkrétneho učiteľa.
 

práca učiteľa je dokonale merateľná

ale pre istotu sa v tejto džamahíriji nemeria. Dá sa merať podľa príjmov absolventov a stačí na to iba to, aby sociálna poisťovňa ku štatistike každého poistenca udávala, ktorú školu absolvoval. A máš to úplne presné. Lenže štátni úradníci o to nemajú záujem. A rovnako sa dá zhodnotiť aj základná a stredná škola.
A je od teba poriadne drzé porovnávať sústružníka s učiteľom. Najväčší rozdiel je v tom, že učiteľ môže nastúpiť ako sústružník po dvojtýždňovom zaučení, ale neviem si predstaviť, ako bude sústružník po dvojtýždňovom kurze učiť tvoje deti.
Rovnako nie je pravda, že mu strhnú škodu, stačí si uvedomiť, že strhávať mu môžu iba do výšky trojnásobku jeho platu. Ak sa ožerie a zničí stroj, tak mu môžu všetci vyliezť na hrb.
 
Hodnoť

peňazí v školstve je dosť

len je tam veľa učiteľov, ministerstvo a ministerskí úradníci plytvajú, riaditelia škôl a jej zriaďovatelia plytvajú,...
To isté plati pre zdravotníctvo, na ktoré dávame viac ako rakušáci
 
Hodnoť

Tak že ešte aj dovolenky majú málo?!?

Prezamestnanosť ako za socializmu, Hodinová odmena za odučené 45 minutovky , 23 hodinový pracovný týždeň...a predľžená riadna dovolenka.... je iba snom pracovníčok napr sociálnych odborov, ktoré sedia za prepážkou osem hodín a klientela výberová.. pritom každá musí mať vysokoškolské vzdelanie a príslušnú odbornu sposobilosť.. a platy nižšie ako učitelia.
A asi by nemenili ani za trojsmenné ubíjajúce prevádzky našich "zamestnávateľov" pri pásoch kde ani na WC nie je možné odísť, či 11-13 hodinový pracovný čas v súkromných firmách za platy sice aj cez 1000€, ale po prepočte na hodinu sú hlboko pod hodinovým príjmom učiteľov, a sobotná, nočná či nedelná práca doma je skor pravidlom, ako výnimkou.
Teda nie len učitelia to majú zlé... je omnoho viac ťažších a nedocenených povolaní... len nemajú čas a odvahu štrajkovať..
 
Hodnoť

málokto si uvedomuje,

že tento štrajk je investícia do budúcnosti. A každá investícia niečo stojí. Na druhú stranu si treba uvedomiť, že v Senici od 89 boli len dvaja primátori. Prvý učiteľ - komunista, druhý učiteľ - ? To ukazuje jasne aké je rozmýšľanie tamojších ľudí. Napriek tomu Vás mám rád Seničania. Ostanem Seničan až do smrti, aj keď tam nežijem. Vývoj sa nedá zastaviť a príde doba, že budete schopní štrajkovať až do úspešného konca. Držím palce, aby tá doba bola skoro !!!
 
Hodnoť

 

V Senici sa práve ruší jedna zo 4 ZŠ... ťažko očakávať nejakú veľkú revoltu učiteľov v čase keď sa oprávnene boja o svoju robotu...
 


Najčítanejšie na SME