Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kardinál: Katolícka cirkev zaostáva za dneškom o 200 rokov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Hodnoť

Dve storočia je veľa

a zdá sa to ešte viac,keď si uvedomím,že pred 200 rokmi vrcholili Napoleonske vojny.A potom prišlo Waterloo.Podľa posledných udalostí sa zdá,akoby aj kat.cirkev stála pred svojim Waterloo.
 
Hodnoť

SME-tisko...

Žeby "mienkotvorné" SME zasa raz dokázalo tomuto národu, že je totálnym SME-tiskom??? Úbohé, o čo sa stále snažíte, páni redaktori. Ešte Vám nedochádza, na akej strane stojíte? Vy sa nazývate ešte stále objektívnym printovým, či digitálnym médiom?
 
Hodnoť

 

kedy uz bude tato zaostala, prekonana sekta konecne odlucena od chodu statu a riadne zdanena?
 

Vtedy...

... keď i ja konečne nebudem musieť odvádzať svoje dane na podporu napr. Vami podporených záujmov, na ktoré tieto idú, pán MLADÝ ŽILINČAN...
 

A kto Vám povedal...

... že cirkvi na Slovensku neplatia riadne dane, napr. z nájmov, predajov atď.??? Kto Vám toto nahovoril??? A keď to neviete, tak radšej nepúšťajte zo svojich úst nepravdy, pane, lebo sa radíte k prízemným ľuďom, u ktorých "skutej utek"!!! Ďakujem. :-)
 

atd.???

su oslobodene z platenia dani a dph zo svojich sluzieb, ktore poskytuju obyvatelstvu!!!

svoje sluzby kompenzuju pomocou daru a milodaru. Darovanie je definovany pojem v nasich zakonoch, ale milodar som nemohol najist, ten sa nenachadza v ziadnom zakone.

Naviac ako platia a obchadzaju dane vychadza na povrch z auditu v trnavskej diecezy, kde si nechavali preplacat predaj pozemku darom!!
 

Tak na toto Vám môžem odpovedať...

... z prvej ruky. Nikto si nenechal nič preplácať za predaj darom v Trnavskej arcidiecéze. Bolo to rozhodnutie darcu, že daroval dar na stavbu sakrálnych budov v TA a tieto boli ako dar aj riadne zdanené, priateľu. Nič viac a nič menej. To len médiá špekulovali nad tým, ako Vy, lebo im dal svojimi domnienkami na to nekto aj dôvod, bohužiaľ. Toť vsjo...
Tie peniaze, ktoré veriaci dávajú v milodare na celkový chod kostola, už boli raz štátom zdanené, či nie? Tak prečo Vás to trápi a chceli by ste ešte raz zdaňovať? Ste pápežskejší ako pápež!!!
 
Hodnoť

 

zato SME drzi poslusne s dobou hubu a krok :-)
 
Hodnoť

 

Konecne sa to niekto z tych poprednych cirkevnych hodnostarov odvazil vyslovit.
 
Hodnoť

RKC sa neda reformovať,

je pozoruhodné,že kritiku na jej fungovanie ,je možné beztrestne vysloviť, až po smrti inak .......:-)
 

 

...svata pravda, po smrti sa to strasne dobre keca, normalne sa tym mrtvolam huba nezavre :D
 
Hodnoť

 

Reforma v Cirkvi...to je taka vecna tema.
Cirkev sa stale reformuje.
Ucenie sa vsak neda reformovat. Biblia stale zostane nemennym zdrojom.
Jedine, co sa moze reformovat je liturgia, obrady, odevy, interier kostola. Dalej sa bude diskutovat, ci nezrusit celibat, resp. ci nemenovat zeny za knazov.
Diskusie bude aj na temu ekumeny a uznavania sviatosti s ostatnymi krestanskymi cirkvami.
Alebo ako ucinnejsie hlasat evanjelium aj s prispenim novych komunikacnych prostriedkov a technologii.

Na druhej strane treba povedat aj to, ze mnohym sucasny stav vyhovuje. Niektori radi vyhladavaju prostredie starych kostolov, maju radi vsetky tie obrady, sakralnu hudbu a pod. Niektorych oslovuje napr. aj predkoncilova latinska liturgia.
Katolicka cirkev ma mnozstvo podob. Sluzenie omsi moze byt napr. od mladeznickych s mnozstvom moderne ponatej hudby a kaznami specialne cielenymi na problemy mladych a takisto to moze byt latinska liturgia v 600-700 rocnych chramoch z cias gotiky za sprievodu organu a starej sakralnej hudby. Dalej to moze byt omsa pod holym nebom na roznych putach a pod.
Clovek si moze vybrat, ake spolocenstvo bude navstevovat, ci bude chodit na omse do klasickej farnosti, alebo si vyberie nejaký rád - františkáni, jezuiti, verbisti, saleziáni a pod.

Cirkev už zažila aj omnoho horšie obdobia ako je súčasnosť. Za posledných 50 rokov došlo k pomerne významným zmenám z hľadiska slúženia omší. Starší si to asi budú pamätať.
Niektorým by možno príliš časté zmeny, rýchle a nebodaj neustále sa meniace nevyhovovali a možno práve kvôli tomu, by cirkev stratila aj časť svojej autority, ktorú medzi ľuďmi požíva (a ktorú sa niektoré mienkotvorné denníky snažia neustále oslabiť).
 
Hodnoť

 

Každý z nás má svoje hriechy...
 
Hodnoť

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

Neusla vam

taka drobnost, ze ten clovek v piatok zomrel?
http://www.corriere.it/cronach...
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

dal som link

na rozhovor v talianskych novinach, viac sa pri mrtvom cloveku neda urobit, mozno ak sa vo svojej viere nemylite, budete sa ho moct raz spytat, ako to myslel. ;-)
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť

denna porcia

proti slovenskych

proti ruskych

proti katolickych / krestanskych

clankov splnena. budu PREMIE!
 
Hodnoť

 

ak BOH naozaj existuje,
tak určite nikdy a za žiadnych okolností nepoveril žiadneho žida, kresťana, či moslima,
aby ho na tejto zemi zastupoval a tobôž nie katolícku či inú cirkev.
 

<< < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Najčítanejšie na SME