Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kardinál: Katolícka cirkev zaostáva za dneškom o 200 rokov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

To nie, ale som veľmi tolerantný človek. Keby taká bola aj Cirkev a ne...la sa do verejného života, politiky a nebrala peniaze daňovým poplatníkom, tak mi je ukradnutá.
vbapps
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

 

o tvojej tolerancii sme sa tu na webe uz neraz presvedcili, a nevynechas jednu jedinu prilezitost, aby si si kopol do veriacich. neverim ti. az tak hlboko moja viera nesiaha... ale si na dobrej ceste, neklesaj na duchu!
 

 

Musíte pri čítaní mojich príspevkov viac uvažovať, nič iné vám neporadím.
Ale pre istotu zopakujem:
"Keby taká bola aj Cirkev a ne...la sa do verejného života, politiky, a nebrala peniaze daňovým poplatníkom, tak mi je ukradnutá."
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

Kde máš najviac modrín?

Fakt ma to zaujíma.
:)
 

 

niekto evidentne vie citat s porozumenim...
 

vieš,

už ma to vaše 'bolestínstvo' unavuje ...
Každý vám len ubližuje (slovom!).
Keby si bola odpovedala napríklad 'na duši', mala by si odo mňa malé plus ;)
 

 

kde som pisala, ze nam kazdy ublizuje? ja som len napisalavbapps-ovi, ze nech sa nehra na tolerantneho cloveka, ked ho jeho prispevky usvedcuju z presneho opaku a ty tu ides nieco pausalizovat. no ktohovie ako si na to prisiel...
 
Hodnoť

re

jedna lastovicka leto nerobi....
 
Hodnoť

Martini mal pravdu

len sa pomylil v prvej cislovke.
Namiesto dvojky tam mala byt minimalne 6.
 
Hodnoť

A čo

ked Martini bude novodobý Jan Hus? http://www.facebook.com/l.php?...
 
Hodnoť

Ako sa hovorí, ako by mi z duše hovoril

Katolícka cirkev sa musí zobudiť - ak sa vôbec chce zobudiť. Po sledovaní posledných udalostí v katolíckej cirkvi som definitívne skonštatoval - na komunikáciu s Bohom netreba katolícku cirkev. Načo je mašinéria, ktorá žije v okovách doby keď jej patrila politická moc. načo potrebuje kresťan katolík načančaných biskupov a kardinálov (niekedy mimoriadne skompromitovaných). A zmluva s Vatikánom je je pre Slovensko osobitná kapitola - patrí do obdobia spred tých 200 rokov. Žiaľbohu uzatvorila sa o 190 rokov neskoršie.
 

 

Cirkev v prípade Slovenska, má osobitné postavenie. Boli to kňazi, katolícki, či evanjelickí, ktorí dokázali tento národ udržať pri živote. Preto cirkev si aj zaslúži od štátu osobitnú pozornosť, predovšetkým v jej
podpore presadzovania morálnych zásad v spoločnosti. Problém je samozrejme už v tom, kto ten štát zastupuje. Ale cirkev tu zlyháva nehľadiac na dobytok, vystupujúci v mene štátu. V tejto súvisosti pripomeniem spoluprácu komunistických funkcionárov a cirvi na zriadení slovenskej cirkevnej provincie v hraniciach SR! A na druhej strane vzťah farizejov z KDH či SDKU k cirkvi.
Osobnosti z radov cirkvi vymierajú a tá chabá úroveň kňazov, nastupujúcich do farností, čo inteleigentnejších ľudí z kostolov priam vyháňa. Rozumný charakterný človek pre svoj vzťah k Bohu nepotrebuje kňaza, zvlášť ak tento pôsobí dojmom povrchného vetroplacha. Liturgia je čudná. V rámci modernizácie sa bude Otčenáš snáď
rapovať?!
Čo sa týka tých výhrad ako celibát, postavenie žien, či potraty. Tu niet čo riešiť. Celibát a postavenie žien je predsa vyriešené v evanjelickej cirkvi. Patril do nej Štúr i Rázus. Ja som bol síce pokrstený ako RK, ale s autoritou Vatikánu mám problém. A potraty? Kto váha nad odpoveďou, nech hľadá odpoveď v Kresťanstve. Je výsledkom myslenia múdrych ľudí mnohých generácií ľudskej civilizácie. Mnohokrát prevereného. Nemusíme si myslieť, že dnešná populácia stojí pred originálnymi výzvami a očakávajú sa odpovede práve od nej. Držte sa pri zemi, bohorovní, v desatoro sa zakazuje zabiť, tam je odpoveď na potraty, i na nekonečné diskusie o treste smrti. Alebo si desatoro vysvetlíme tak, že je tam síce "nezabiješ", ale nie je tam "nepopravíš"? :-)
Ale súdruhovia vo Vatikáne budú musieť čosi robiť. Už to, čo hovoria malým deťom na hodinách náboženstva. S angažovanosťou kňazov v diskusiách, prebiehajúcich vo verejnosti, v tom najširšom zábere.
Ale cirkev neodhadzujte. Zaregistroval som napr postoj KBS, ktorým oponovala politickej moci, ktorá, opäť v záujme kohosi zvonku, sa chystala robiť kroky k podkopávaniu štátnej integrity.
 

 

s tými potratmi to nie ja také ako píšeš. Ak by malo platiť všeobecne "nezabiješ" potom by si nemal zabiť ani komára, to je živší tvor, ako niekoľkotýždňové embryo. Komár už má akú takú nervovú sústavu, samostatné správanie..... Embryo je v podstate len nevedomý zhluk buniek v určitom tvare. Najprv musíš definovať čo je život.... Ten komár je fakt "živší" ako to embryo. Preto vzhľadom na rôznorodosť názorov na túto problematiku nie je vhodné vnucovať zákazmi inak zmýšľajúcim svoje názory. Nech sa každý riadi v tejto oblasti svojou morálkou, iným tým neškodí. Čo napr. Teba do toho, či sa moja žena rozodne pre potrat, ak má na to určité dôvody? My sme presvedčení že nejde o žiadne zabitie a zákon by sme neporušili.
 

a všelijaké pananky Márie sedembolestné.

Hovoríš mi od srdca. Verím v čosi vyššie, nazvime to trebárs Bohom a nepotrebujem k tomu cirkevné sutany, pompézne kostoly, všelijaké báchorky a ranno stredoveké táraniny. Ak "boh" existuje, pochybujem, že by bol taký stupídny a malicherný, aby oceňoval primitívne spôsoby svojho uctievania. Ak by našli niekde hovienko Kristovo, vyhlásili by ho za sväté. Musí byť pánbožko veľmi trpezlivý a ohľaduplný, aby ešte neposlal celú cirkev aj s jej hodnostármi do horúcich pekiel. Veď cirkev je horšia a autoritatívnejšia ako komunistická ideológia. Nepripúšťa žiaden iný názor o diskusii a demokracii v kostole nemôže byť ani reči. Skús v kostole zapochybovať, že trebárs panenka Mária nebola sedembolestná, ale osem... a skús o tom diskutovať. Ešte aj tí komunisti mali na svojich schôdzach povnný bod- diskusiu.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

"Rozhovor vyšiel v sobotu v novinách Corriere della Sera."

...
 
Hodnoť

 

.... katolicka cirkev mi pripomina sportovy oddiel, vsetci maju dresy a teraz tahaju seriu porazok ... zbavia sa trenera, lepsi prestupia a to torzo vypadne do nizsej sutaze :-)))
 
Hodnoť

Takúto kritiku

prednesie katoôícky hodnostár VŽDY krátko pred smrťou !!!
Inak povedané...po takejto kritike zakrátko príde smrť dotyčného "odvážlivca"...
 
Hodnoť

 

Takých príslušníkov cirkvi s takýmito názormi je určite viac, len väčšina mlčí, lebo byrokratická cirkevná mašinéria ich zomelie. Tak ako sa to stalo Bezákovi.
 
Hodnoť

 

dost pozde si to uvedomil, resp. vyjadril svoj nazor, zrejme strach z pomsty imperatora
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Najčítanejšie na SME