Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kardinál: Katolícka cirkev zaostáva za dneškom o 200 rokov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Martini

je v prvom rade chľast...
 

určite sa tam uškvaria ...

keďže tam v kotli budete miešať VY osobne - asi to necháte pripáliť. Od dôb Borgiovcov sa medzi manažérmi cirkvi zmenilo len to, že to nerobia tak okato... Obnova cirkvi je myslená jej manažérmi ako obnova "ovečiek" a nie pastierov. A čo sa týka štítenia-neštítenia-zaštítenia tak tam boli aj nejakí dominikánci...atď... a iné hadie plemä. O tom, ako manažérom ide o dobro ovečiek ukazuje aj reštitúcia ich majetku (napr. v ČR) a šafárenie s majetkom (viď SR). Ak sa niekto v cirkvi pokúsi o audit, aby zistil ako ten predchodca šafáril (viď Bezák a jeho predchodca), tak vybehne čiernokňažník Čarnogurský a zahlási, že to ako hospodári cirkev nemôže zaujímať štát (nuž o to sa zaujímal ich manažér Bezák, ktorý zistil podfuk). A to isté platí aj pre pranie špinavých peňazí vo Vatikáne (vatikánske banky). Akonáhle niekto nahliadne pod prikrývku (pokrievku) tak sa stane nepohodlným. Ale BOH vidí všetko (niečo o tom vie aj Mikloško). Takže sa pripájam k želaniu: nech sa všetci fanatici v cirkvi aj mimo nej uškvaria pod Vašim osobným dohľadom. Podobne nepohodlným Vatikánu bol aj Padre Pio (počas života i po smrti). Toho kňaza si však ľudia budú pamätať dlhšie ako pápeža, ktorý mu robil "kádrováka".
 

karlovka ty budeš presne typ človeka

kresťana ktorého ten arcibiskup kritizoval a myslel ked hovoril o 200 rokoch zostávania... srší z teba nenávisť, zlo... miluj bližneho svojho ti asi vobec nič nehovorí. v tvojich slovách cítim nenávisť k ludom, ty by si bol ochotný upalovať ludí za živa tak ako to robila inkvizícia. je mi z teba zle
 

A co srsi z Cirkvi, s.r.o. ?

Inkvizicia, zakryvanie pedofilov priamo papezom, hromadenie majetkov, obludy typu ArciSokol podporovane Vatikanom, ...
 

 

Aj kardinál Korec je jezuita. Snáď toto čo si napísal neplatí aj o ňom?
 

Platí to aj o Korcovi.

Korec je fanatický jezuita. Prečo myslíš. že ho tesne po vysviacke vysvätili tajne za biskupa? Lebo vtedy cirkev potrebovala v boji proti komunizmu fanatických mudžahedínov. Oni nebojovali za slobodu, oni boli len rozzúrení, že ich komunisti pripravili o moc, preto boli zbesilí antikomunisti. Korec sa prezentoval aj ako veľký národovec, za samostatné Slovensko. No jasne, veď ľahšie bude cirkec ovládať svoje stádo na menšom , hlúpejšom Slovensku, ako vo väčšom Českoslaovensku. Preto je takí národovec. Nie za záujmy slov. národa, aj keď to tak prezentuje, ale za nenásitné koristnícke záujmy jezuitského rádu. Jezuitský rád v minulosti zvraždil aj pápežov, keď neskákali ako jezuiti pískali.
 
Hodnoť

 

Chýba charizma a ľudskosť Jána Pavla II. , ktorého si vážili aj neveriaci. Pán Bezák ľudský určite je, preto v ňom ľudia nachádzali nádej v tejto neľudskej dobe plnej faloše, podvodov a morálneho bahna.
 
Hodnoť

V prvom rade by farári mali

byť pri obradoch oblečení oveľa skromnejšie. 2. mali by sa vedieť civilným "slovom" prihovárať veriacim, lebo ich kázňam rozumie len málokto. Staré babky už vôbec... 3. ich príjmy by mali byť zdanené. 4. Ak vláda uvažuje o zdanení tringetov u čašníkov, prečo nie aj u farárov? 5. Všetky dary a inú pomoc veriacich, napríklad pri oprave kostola a fary by mali evidovať a znalec to ohodnotiť - odvádzať z toho daň.
 

 

splietas a zavadzas... ak sa veriaci nejakej farnosti dohodnu, ze budu napriklad opravovat kostol, a farnost za tymto ucelom organizuje pravidelne zbierky, nevidim jeden jediny dovod, aby bola z toho platena dan.
 
Hodnoť

 

Ja sa pýtam či aj títo ľudia zaspali o 2000 rokov dobu?
1. Johann Gregor Mendel
2. Anton Bernolák
3. Jozef Murgaš
4. Andrej Kmeť
5. Ján Hollý
6. Prokop Diviš
7. a iný
Patrilo by sa povedať že niektorý ľudia zaspali dobu. Lebo aj cirkev je zložená len z ľudí.
Či sa to ateistom páči alebo nepáči a oni používajú niektoré veci na vývoji ktorých pracovali alebo ešte lepšie aj teraz pracujú kňazi, rehoľnici a rehoľnícky.
 

Či sa ti to páči

Či sa to kresťanom páči, alebo nepáči , aj oni používajú niektoré veci, na ktorých pracovali, alebo ešte aj teraz pracujú ateisti, pohania, veriaci iných náboženstiev, jednoducho ľudia.
 

Aj to je pravda koľkokrát

spolupracujú medzi sebou aby vedeli kto čomu verí. Ja len nemám rád keď sa zovšeobecňuje.
 
Hodnoť

 

Tak toto musí byť veľká rana pre ovečky...
Normálni ľudia im to tvrdia už desaťročia, ale oni si stále žijú vo svojom svete.
 

 

ved aj ty by si mal zit v svojom svete a nie v cudzom.
 

 

...oddelenom od reality.
(doplnenie pre jednoduchších)
:)
 

 

a co je alebo nie je realita urci kto? ty? vlastnici medii? alebo demonstranti na namestiach? nechaj to laskavo na kazdeho cloveka, comu alebo komu chce verit...
 

 

Nie, samozrejme že nie ja.
To určuje Cirkev pán farár v kostole.

Keď povie, že Ježiš chodil po vode alebo vstal z mŕtvych, tak je to pravda. S tým sa nedá už nič robiť.
 

 

no vidis... ved ty si vlastne anonymny katolik, len o tom este mozno nevies:-)
 

 

To nie, ale som veľmi tolerantný človek.
Keby taká bola aj Cirkev a ne...la sa do verejného života, politiky a nebrala peniaze daňovým poplatníkom, tak mi je ukradnutá.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Najčítanejšie na SME