Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Podvody s pozemkami pri Martine chcela už polícia uzavrieť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

kamosa

si ma obesit ? ... co keby sa rozrozpraval ?
 
Hodnoť

vsetko

kamarati spod jednej strechy
ake prekvapenie ?
 
Hodnoť

 

transparentny Martin, vzor transparentnosti na Slovensku ...
 

Cim to je, cim to je,

ze sa mafii v nasom kedysi krasnom meste za posledne roky celkom dari ?

Ozaj, Korchanovu vrazdu uz niekto vysetril ? O Hedvige citam raz za tyzden, ale o brutalnej mafianskej vrazde v centre Slovenska sa nejako nevravi
 
Hodnoť

Vyhlasuje sa súťaž

vyhľadať v kalendári od roku 1990 deň bez nejakej kauzy.
 
Hodnoť

notar Debnar?

za poplatok potvrdi predsa vsetko, dalsi prosim!
 

Kam spejeme v tomto štáte

očakával som , sudcovia aj notari by mali byť jednými z hlaných garantov dodrživania zákonov v tom štáte, čiže právneho stavu. Minulý mesiac rezonovalo v mediach rozhodnutie levickej sudkyne o neoprávnenom vydaní majetku na vrub štátu, teraz zase notára na vrub občanov. Pre občanov sú ich disciplinarne konania výsmechom do tváre národa. Kde je ich stavovská hrdosť. Asi pokial nebudú postavení na roveň občana tohto štátu ( trestnú zodpovednosť a nie disciplinarné konanie - podobne ako poslanci), nebudú hájiť záujmy štátu , tak v tomto štáte stále budú okrádaní občania , ale aj štátny majetok - ale to nejde do nekonečna. Tak ako poslancom sa odoberá imunita, tak aj zbyvajúcim funkionarom ju treba odobrať za úmyselné činy. V tomto prípade nemalo nastať disciplinárné konanie. Ak štátný orgán nevie čo je vydržanie a nezopovedá v takomto prípade za škodu - stanú sa takéto skutky návodom beztrestnosti pre ďalších notárov. A je z toho začarovaný kruh.Notár úmyselne môže spôsobiť niekolko 100 tisícovú škodu s velkými dôsledkami na majetok a nasledne zdravie vela ludí a má za to disciplinárne konanie. Občan si odtrhne 1 slivku zo stroma pri ceste a dostane 1 rok.
 
Hodnoť

policia

by mala nabehnut na martinsky kataster. Tam by sa boli pozabavali aj zopar rokov. Ano, prikuratura, notar a primator su pod jednou strechou. A v susednych budovach...
 
Hodnoť

treba prešetriť viac

kšefty s pozemkami sú doménou tohto "transparentného" mesta. Však pán primát........
 
Hodnoť

Notár má byť trestne stíhaný.

I keď prokurátor vykonáva dozor nad prípravným konaním trestným, tak samotné vyšetrovanie vykonáva vyšetrovateľ PZ, ktorý je procesne samostatný a má právo ale tiež i povinnosť podľa dôkaznej situácie okamžite prikročiť k vzneseniu obvinenia konkrétnej osobe, pritom nemá čakať na "stanovisko" či "súhlas" prokurátora. V danom prípade, pokiaľ bolo vznesené obvinenie konateľke spoločnosti, ktorá nezákonne "vydržala" pozemky, potom je veľmi zarážajúce, že osoba, ktorá zo zákona je poverená takéto vydržanie "overiť" - notár, nebol a nie je rovnako trestne stíhaný. Je hlúposťou posudzovať jeho mieru zavinenia ako disciplinárne previnenie, čo naznačuje, že na túto osobu vyšetrovateľ i prokurátor použili rozdielny meter (zásadu rovnosti občanov pred zákonom) a v prospech notára porušili zákon. Miera zavinenia notára je práve veľmi vysoká, keďže bez jeho aktívnej spoluúčasti, by konateľka nemohla dané pozemky podvodne "vydržať". Bolo by vhodné, aby generálna prokuratúra vydala v danej veci pre verejnosť "vysvetľujúce stanovisko", v ktorom po dôkaznej a právnej analýze zdôvodní postup dozorového prokurátora.
 
Hodnoť

čosi podobné...

čosi podobné sa deje aj v Turčianskej Štiavničke, že pán starosta, vraj pravda zvíťazí, dúfajme !
 
Hodnoť

Represívna mafia.

čo vlastne od represívnej mafie pozostávajúcej z udavačov, polície,prokuratúry,súdov, advokátov môžete očakávať ? Veď oni sú len predlženou rukou gorilej partajokratickej mafie. Poslanci robia nezrozumiteľné zákony tak aby sa dali využiť v ich prospech a represívna mafia ich využíva aj vo svoj prospech.
Ked sa nad tým zamyslíte - tak vlastne je to v poriadku. Ved čo to je za charakter ked sa dá do represívnej partie ktorá má za účel prenasledovať a trápiť svojich spoluobčanov. Nič dobrého.
 


Najčítanejšie na SME