Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Japonsko prevezme elektrárenskú spoločnosť TEPCO (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Klasika jadrového priemyslu

Klasika jadrového priemyslu. Zisky do vrecka a keď sa niečo stane, zaplatia občania a štát.
 
Hodnoť

 

bacha na vec, stat je zly vlastnik...
 

V CERNOBYLSKEJ SATNEJ

Tam je vsetko OK vsak truhlik Ludia svietia a stat reguluje . Tak to ma byt vsak mudrc ?? Stavim sa ze aj tuto sukromnu Elektraren reguloval nejaky statny organ ktory potvrdil bezpecnost :)) NO NA ROZDIEL OD CERNOBYLSKEJ STATNEJ V tejto nikto nezomrel .
TO JE ROZDIEL MEDZI SUKROMNYM A STATNYM VLASTNICTVOM . Jedno tvori hodnoty a Statne hole koko .....y
 

 

truhlika si nechaj na domov pre rodinu
 
Hodnoť

zaujimavy nadpis

ked vo venezuele ci bolivii stat prevezme monopolne energeticke podniky tak pisalkovia pisu o znarodneni ci kradnuti, ked prevezme JAPonsko tak sa uz o kradnutie nejedna, uz je vsetko ok s trhovym hospodarstvom a sukromnym vlastnictvom.
 

 

rozdiel je, ked prevezmeš podnik aby nemohol súkromne podnikať a rozdiel je ked prevezmeš podnik aby si zachránil tisíce pracovných miest. Zrušili im ostatné elektrárne. Ten podnik nemohol už normálne podnikať a nedokázal by dosiahnuť zisk, teda ako by zaplatil za škody a odškodnenie? Keby skrachoval, tak by prepustili tisíce ľudí, čo v poškodenej ekonomike znamenalo ešte väčšie škody. Nemohol by platiť za škody a odškodnenie a tak by sa práce na obnove zastavili a ľudia by nedostali nič. Takto to prejde pod štát, štát zachová pracovné miesta, zaplatí za škody a to o čo príde si vykompenzuje v dalších rokoch keď sa podnik znova rozbehne a bude produkovať zisk.
 

 

nemohol? Vsetci majitelia by mali byt stihani a mali by im byt zobrate majetky az do 10 pokolenia. Ked skrachuje alebo ma problemy statna firma tak to zapaltia vsetci ludia , ked sukroman jednoducho si vytvori novu a v tej vytvori bankrot a vsetci veritelia si mozu piskat.
 
Hodnoť

ou ou ou

Tanaka sa vyjadril, že ochranný tlakový obal v reaktore číslo 4 bol poškodený vo fabrike Babcock-Hitachu v meste Kure City, počas posledných fáz výroby, ktoré trvali dva a pol roka a stáli spoločnosť desiatky miliónov dolárov. Ak by bola chyba odhalená, spoločnosť sa podľa Tanaku mohla dostať do bankrotu.

V tlakovej peci o veľkosti malého lietadlového hangára bola v poslednej fáze ochranná nádoba korigovaná v miestach hlavných zvarov. Cylinder vysoký 20 metrov s priemerom 6 metrov bol ohriaty na 600 stupňov celzia, táto teplota roztavuje mäkké kovy.

Spevňovacie súčiastky, ktoré mali byť dovnútra umiestnené počas tejto poslednej fázy sa zabudli nainštalovať, alebo odpadli, keď sa cylinder presúval do taviacej pece. Po tom ako sa cylinder ochladil, pracovníci našli poškodený povrch, vyjadril sa Tanaka.

Ochranný obal sa zdeformoval tak, že jeho výška a šírka bola odchýlená od pôvodných plánov o 34 milimetrov, čo by podľa regulácie nukleárneho odvetvia malo znamenať úplné vyradenie z použitia. V záujme prežitia firmy a nepremrhania rokov práce však šéf Tanaku požiadal o opravu cylindra tak, aby sa chyba nedala spozorovať.

Tanaka: ''zachránil som firme miliardy jenov...získal som bonus 3 milióny jenov a v tom čase som sa cítil ako hrdina.''

Keď prišlo Tokyo Electric na kontrolu pokračovania prác na reaktore, tak namiesto kontroly sa venovali golfu a vyhrievaniu sa v teplých prameňoch, vyjadril sa Tanaka. Zároveň podotkol, že aj keby práce kontrolovali, chybu by pravdepodobne neodhalili, keďže títo ľudia nemali žiadne skúsenosti s konštrukciou súčiastok tohto typu.

Po mesiacoch počítačových výpočtov Tanaka prišiel so spôsobom ako upraviť steny cylindra, aby na pohľad všetko sedelo. Nikto však nevedel, aký dopad bude mať oprava na integritu zariadenia. Dnes je tento tlakový obal kľúčovou ochranou jadra reaktora číslo 4.

''takto popísané postupy, sú veľmi ďaleko od ideálneho stavu, najmä ak ide o tak kľúčový komponent. V závislosti na rozsahu deformácie môže dochádzať k praskaniu niektorých zvarov'', vyjadril sa Robert Ritchie, profesor pre výskum materiálov a inžinierstvo na University of California Berkley.
http://www.financnik.sk/?did=6...
 


Najčítanejšie na SME