Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Spájať Irán a holokaust je nezmysel, odkázal Peres premiérovi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Čo by Iránci dosiahli zničením Izraela? Veď by popritom zničili aj sväté moslimské miesta v Jeruzaleme.
Jediné čo chce Irán je mať také zbrane, aby nebol napadnuteľný. Isteže, ich dlhodobým cieľom je nás všetkých prekonvertovať, ale najbližších pár desaťročí majú omnoho skromnejšie ciele, a to prežiť ako samostatná krajina.
USA však chcú vojnu za každú cenu, lebo bez vojny bude pokračovať krach, ekonomika USA padne a pentagón prestane byť mocenským centrom sveta. Čo iné očakávať od krachujúcej krajiny s obrovským arzenálom zbraní a presvedčením o svojej neporaziteľnosti. Vzťah Izraela voči Irán je len zámienkou na to, aby mohli vyprovokovať globálny konflikt.
Rusko to však možno nedovolí. Uvidíme, kto zvíťazí. Jedine Rusko je nádejou na to, že sa tejto vojne vyhneme.
 
Hodnoť

Irán je úhlavným nepriateľom Izraela

Irán je úhlavným nepriateľom Izraela, to je izraelská kŕčovitá dogma.
Proti tomu stojí elegantný a priateľský postoj Iránu vyjadrený poslednými slovami Ahmadínedžáda:
"My jsme principiálně proti této jaderné bombě. To je nelidská zbraň a nemorální. Časy atomové bomby byly přivedeny ukončením druhé světové války ke konci a byly jednoduše pohřbeny. ...Takže atomová bomba patří do minulého století. Ten, kdo něco takového vyhledává, je zaostalý, zaostalý v dějinách a v lidství a humanitě. A v politice..." Takže je to taký elegantný prejav dobrej vôle voči Izraelu. Irán odmieta útok ale rozhodne ubezpečuje, že sa bude brániť. Niečo v tom duchu ako slovenské - cudzie nechceme ale svoje si nedáme. Iránsky postoj je nádejou pre celý región a svet. Postoj Netanjahua, ktorý tvrdí, že Irán bez atómovej bomby ohrozuje Izrael vyzbrojený 250-timi atómovými bombami pripravenými na použitie v neustálej pohotovosti na medzikontinentálnych raketách a na nemeckých atómových ponorkách...plne potvrdzuje slová A. o zaostalosti v dejinách, v humanite a v politike. Nielen technologická vyspelosť ale niektorým krajinám by prospelo trošku dospieť aj v ľudskosti v politike. Dnes je skutočne už iba zaostalosť veci riešiť násilne. Tú úbohosť výsledkov tzv. civilizácie vidíme v Líbyi.
A ešte otázka pre premýšľavých. Načo potrebuje Izrael atómové bomby na medzikontinentálnych raketách?
 

 

Ak je to tak, preco iranske vedenie rok co rok zvolava do ulic masove protestne zhromazdenia na ktorych fanaticke davy vykrikuju Smrt Izraelu, Smrt Amerike.

http://en.wikipedia.org/wiki/Q...
 

 

z tychto dvoch prispevkov citit velmi velky intelektualny rozdiel autorov ...
 
Hodnoť

K článku..

.. židia asi majú múdreho prezidenta, narozdiel od premiéra. Ten netanjahu je schopný zatiahnuť bombardovaním Iránu Izrael do zbytočnej vojny, ktorá aj keby sa nezvrhla na svetovú vojnu znamenala by nielen utrpenie iráncov po výbuchu atómových reaktorov, ale aj legitímnu odvetu Iránu v podobe spŕšky rakiet na izraelské ciele. A pochybujem, že americký patriot by ich všetky pochytal. A to nehovorím o tom, že susedia Izraela by tiež neboli nadšení, že im ponad hlavy lietajú rakety z jednej aj z druhej strany a v prípade nejakej nepredvídanej nehody by sa mohlo stať, že sa zapoja do boja ďalši a to znamená viac mŕtvych na oboch stranách. Takže tým vyhlásením izraelský prezident vlastne chráni svoj ľud pred zbytočnou vojnou a izraelský premiér robí svojimi vyhláseniami pravý opak.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 


Najčítanejšie na SME