Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Obama nazrel do Severnej Kórey (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Co tam spehuje....

raketa poleti tak,ci tak chmulo....!
 

Escape from Camp 14

K Obamovi moze mat clovek vyhrady, ale odporucam si precitat tento clanok o emigrantovi zo Severnej Korei pre pochopenie, preco je americka pritomnost v DMZ to mensie zlo.

http://www.guardian.co.uk/book...
 
Hodnoť

A korejčiania zo severu, určite v ten

moment sledovali zasa jeho. Ich vojakom tiež možno vysvetľujú, že bránia hranicu slobody pre svoju krajinu....
 

Ak si zazil socik,

tak mozes mat predstavu, ci im asi tak mohli rozpravat.
 

 

Keby to tak bolo ako hovoríš, nebránili by v Sev.K. svojim občanom sa ísť o tej "neslobode" tam vonku osobne presvedčiť, aby sa mohli vrátiť naspäť do slobody a prosperity, ktorú poznali doma a mohli si ju tak vážiť ešte viac.
Sloboda cestovať, toľkokrát zaznávaná tými čo s nostalgiou spomínajú na socializmus, je základným lakmusovým papierikom toho, či je krajina naozaj slobodná. Tá krajina ktorá slobode cestovať bráni, sa sama usvedčuje z totality a neslobody - občanov musí držať doma násilím.
Takže tvoj príspevok je silenou relativizáciou len preto, lebo jazyk a slová, ktoré používaš ti to umožňujú. Ale keď sa nad tým hlbšie zamyslíš, tak je to úplný nezmysel. Nie všetko čo sa slovne relativizovať dá, aj naozaj relatívne je. Treba používať rozum.
 

Lenže sloboda slova a cestovania nemusí

hneď znamenať tú jedine skutočnú slobodu. Ako sám píšeš o relativite, tak sa j k tomu dá táto priradiť. A to aj s tým rozumom, ktorý je tiež u každého trošku iný a aj v tomto zmysle relatívny. Ja som zažil socík, ako píšeš blacky! A zo všetkého sa dá zobrať pozitívum i negatívum. Kto dnes má dostatok peňazí, niet preň lepšieho systému ako kapitalizmus, dokonca kto ho môže získať napr. aj pri korupcii, či zlodejstvami, pri nedodržiavaní zákonov, napr. neplatením daní ako na Slovensku, ten tiež by rozhodne nemenil na niečo iné. O tom cestovaní, či slobode slova, by bolo pre objektívnosť vhodné sa opýtať tie tisíce ľudí (bohužiaľ štatistika je obrovská cca 800 ročne, bola tuším v roku1989 okolo 100), ktoré vyskočili z balkónov, či inak dobrovoľne ukončili svoj život preto, že stratili prácu, alebo z finančných dôvodov a ostali po nich len dlhy, či deti... Nie je všetko biele alebo čierne, ale naozaj relatívne...záleží ako budeme posudzovať. Napísal som že si skutočne myslím, že tí čo vedú Koreu na Severe používajú propagandu, ako aj tí, čo vlastnia média napr. u nás, a to tak, aby ovplyvňovali plebs, masy pre svoje zištné záujmy...A používanie rozumu odporúčam preto aj sokratovi4612, lebo skutočný sokrates ho naozaj mal..
 

čiernobiele videnie

svet nie je čiernobiely, ako ho prezentuješ. Netvrdím, že západná sloboda je neobmedzená, má svoje pravidlá, aj nedokonalosti. Ale porovnávať ju so Sev.Kóreou je drzosť.
Ak chceš byť v relativizme dôsledný, mal by si byť prvý, ktorý aj o tvojom vlastnom príspevku vyhlásiš, že je len relatívny. Relativizmus teda popiera svoju vlastnú pravdivosť, lebo ak je všetko relatívne, je relatívny aj relativizmus a teda aj "pravda" ktorú sa nepodarene snaží hlásať.
 

Vecne ani nebudem reagovať, lebo ani

niet načo. Ak budeš mať chvíľku, prosím pozorne si prečítaj moje tieto príspevky, na ktoré si celkom podráždene reagoval...možno si to nepochopil, alebo som to pre teba nie dostatočne zrozumiteľne popísal,,,,,ani v najmenšom som neporovnával západnú kultúru so Severnou Kóreou, nevtláčaj mi svoje dedukcie a myšlienky, pretože ja si ctím našu kultúru, našich predkov a svoj národ i náboženstvo a určite by som nemenil. A neoznačuj drzosťou to, čo som vôbec nenapísal,drzosťou je skôr to, že si vymyslíš niečo a priradíš to niekomu. A aj keby som to náhodou napísal , bol by to môj názor a označiť to za drzosť je prinajmenšom čudné. A nechápem tiež, že ja som písal, že nič nie je čierno-biele a ty mi vyčítaš, že som písal o čierno-bielom videní. Možno si len nerozumieme, ale to je možno aj preto, lebo máme iný názor na hodnoty a štýl života.....
 

 

A čo znamenalo "Ich vojakom tiež možno vysvetľujú, že bránia hranicu slobody pre svoju krajinu."? Ak to bolo poukázanie na vymytie mozgov občanov Sev.K., tak sa ospravedlňujem.
 
Hodnoť

 

dúfam, že cestou nestratil svoju nobelovú cenu za mier
 
Hodnoť

 

mohol im ukazat tu svoju Nobelovu cenu :D
 
Hodnoť

Preboha,

to čo za "Slovaka" písali ten titulok? Hádam nazrel do Severnej Kórey, nie? Keby ju bol navštívil, bolo by to iné, že bol v Severnej Kórei. No, nič.
 

Si ma predbehol/la :-)

Negramotnosť súčasných (pseudo)novinárov je ukážková.
Ale taká je doba - aj zo škôl už vychádzajú hotoví manažéri...
 

A to som ešte

zabudol napísať, že som Maďar (fuj!!) a maďarčina je moja materinská reč. No, Čaplovič by sa mal snažiť naučiť po slovensky v prvom rade "Slovakov". Teda ako Jano, "najväčší Slovák", volá tento národ.
 

 

veru fuj :)
 

veru, veru, jeden

z nich bude onedlho ministrom financií...
 
Hodnoť

Bol som v Kim congilovom kralovstve

Ak by ste chceli nazriet trosku do tejto blaznivej krajiny vid http://martinnavratil.blog.sme...
 
Hodnoť

Ruský prezident Dmitrij Medveděv varoval

Ruský prezident Dmitrij Medveděv varoval, že NATO pod vedením USA raketový systém vyzve svou zemi k odvetným opatřením, říká vojenský plán "zlomit nukleární parity" mezi Západem a Moskvou.


"Nikdo mi vysvětlil, proč bychom měli věřit, že nový systém protiraketové obrany v Evropě není namířen proti nám," řekl Medveděv v projevu na euroatlantické bezpečnostní konferenci v Moskvě v pátek, Associated Press hlášeny. Moskva vyzvala pro sdílení ovládání jakéhokoliv systému protiraketové, řka: Cílem tzv. štítu je obklíčit Rusko. Washington, však odmítá sdílet štít ovládání s jakoukoli třetí stranou. Na oplátku, Rusko hrozí usilovat o novou generaci raket na evropské vojenské cíle a nasadit vlastní protiraket. "Řeknu upřímně, že bez ohledu na to, jak vřelé vztahy mezi já a moji kolegové jsou, bez ohledu na to, jak vyspělé vztahy mezi Ruskem a členskými státy NATO jsou, budeme muset vzít to v úvahu a za určitých okolností, odpověděl: "Medveděv varoval. V schůzce s nejvyšší ruské vojenské mosazi na začátku tohoto týden, Medveděv řekl, že jeho země se chystá své ozbrojené síly, aby zabránily jakémukoli ohrožení vyvolaná systému protiraketové NATO, i když jednání probíhají mezi Moskvou a Washingtonem
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME