Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Dagestane zomrel pri výbuchu duchovný kritizujúci radikalistov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

ako furt píšem

tak keď sa píše o nejakom probléme s moslimskými teroristami na Západe, tak sa vždy nájde niečo obdobné minimálne v Rusku (samo že medzi moslimami je toho terorizmu veľa, no tam je život človeka inšalláh, tam zabití nikoho netrápia).
Na komersate je okrem tohto aj správa že v dagestane prebiehajú boje s nejakou skupinou:
http://www.kommersant.ru/news/...
- no povedal by som že ich je tam viac ako ten Mohamed v Touluse. Pritom pred 3 týždňami tu bola správa že v dagestane zaútočila na takúto skupinu polícia -a útok začali vlastným delostrelectvom.
Samo že nikto nekomentuje že nikde inde v Europe nejazdia takéto vlajky:
http://defenceforumindia.com/f...
***
Schválne - ak teraz v Dagestane pobijú tú skupinu, budú aj tu také komentáre ako boli včera k tomu útoku v Touluse:
"Je povšimnutiahodný algoritmus práce polície:
máme niečo vyriešiť pod tlakom sionistickej sekty, tak si z osob, ktoré už roky sledujeme a kontrolujeme, vybereme najlepšiu a usvedčíme ju"
"Ďalšia úspešná akcia "tajnej služby" na podporu toho malého prezidenta.Veď vojnu v Líbyi treba obhájiť."
"sarkozy sa zase vyznamenal, robi si politicku kampan"
"Kolonializmus prináša ovocie"
"celá aféra je dôsledkom idiotskej imigračnej politiky Francúzska (tá sa týkala kolónií v severnej Afrike) a celej EU"
"99% moslimov su slusny ludia, ale o tych v spravach samozrejme pocut nebudete"
"neverim tymto spravam ani slovo. zase len na niekoho hodili nieco co nespravil"
"zeby CIA? ta ma dost fondov. Na dvojitych agentov.minule nejaky komentator spomenul ,ze vsetky odhalene teroristicke utoky v USA boli nielen odhalene ale aj naplanovane falosnymi agentami FBI a CIA."
"K tomu sa dopracuje kazdy clovek, ak zacne byt kriticky voci systému, kde zije a klást otázky, na ktoré Matrixáci nechcú dat odpoved."
"historia sa opakuje mohlo by povedat ze ho najala izraelska tajna sluzba a to si oni nemohli dovolit,,,,,ako vzdy doteraz "
"divadielko zahrane tajnymi sluzbami, obracat verejnu mienku proti arabom "
"vyrobili teroristicky utok a teraz možu vyhlasit"boj proti terorizmu".Skutočni teroristi ako Sarkezy,ktori presne pred rokom zbombardovali Lybiu a spol.maju dalsu zamienku na buzerovanie občanov,kontrolu internetu"
"moslimovia su len babky vo vacsej hre.....keby mali suroviny budhisti , tak sa v mainstreame pise o ich nebezpecenstve."
"Sarkozy je omnoho nebezpečnejší vrah,ako tento 23 ročný, pomätený mladík"
"Za rozmach moslimskeho terorizmu po
celom svete mozu zlocinecke struktury z USA na cele s Busom,Clintonom,
Ked sa svet nespameta a neposle zlocincov ako su Obama,Clinton,Busch za zabijanie po celom svete , nicenie majetku nevinnych svet bude zniceny "
"Za rozmach moslimskeho terorizmu po celom svete mozu zlocinecke struktury z USA na cele s Busom,Clintonom, "
"Ked sa svet nespameta a neposle zlocincov ako su Obama,Clinton,Busch za zabijanie po celom svete , nicenie majetku nevinnych svet bude zniceny "
"nuz ked sa francuzi stale vrtaju do krajin kde nemaju co robit tak ono raz niekomu prepne..."
http://www.sme.sk/diskusie/197...
 

veteranzkoreje

mas niekedy nazory s ktorymi sa da suhlasit .Ale Bush,Obama,Clinton a Sarkezy nie su v postaveni Brezneva a Stalina.Nitky tohoto stavu taha upnle niekto iny.Su to politicke zoskupenia vznikle na zaklade volieb v kajinach,kde boli vyssie uvadzani predstavitelia postaveny na "celo"krajiny.Preto tieto osoby povazujem iba za reprezentacne figury ktorich rozhodovacie pravomoci su podmienene suhlasom vladnucich vacsin v parlamente.
 

 

píšeš pod článok o zabití muslimského duchovného, ktorý kritizoval skutky radikálov a teroristov a napriek tomu dokážeš napísať "samo že medzi moslimami je toho terorizmu veľa, no tam je život človeka inšalláh, tam zabití nikoho netrápia"?
chápeš ty vlastne, prečo bol Abdulgapurov (a 4 ďalší duchovní) zavraždený?
 

 

to je predsa jasné.... boli zavraždení, lebo sa snažili vykladať islam mierovo. To iba dokazuje, čo napísal veteran
 

 

to dokazuje presný opak toho, čo tvrdí veterán ...
 

 

ak tomu správne rozumiem, ty si proti tvrdeniu, že islam je náboženstvo, ktorého šírenie je založené primárne prostredníctvom násilia....
ak tomu ale tak nie je, prečo boli teda tí dagestanskí duchovný zabití? ak to nebolo kvôli ich "mierovosti", tak prečo? a ak to bolo kvôli ich "mierovosti", tak je to predsa znak násilnosti islamu, lebo nestrpí vo svojich radoch takýchto "heretikov"
 

 

áno, rozumieš tomu správne, islam nie je náboženstvo, ktorého šírenie je založené primárne prostredníctvom násilia - veď takéto šírenie je v samom Koráne zakázané ...

ak boli zavraždení imámovia mierumilovní, tak to znamená, že:
1) islam nie je primárne násilný - inak by ľudia s mierumilovnými myšlienkami nemohli byť vôbec imánmi (!!)
2) k ich myšlienkam sa hlási väčší (bližšie neurčujem) počet ľudí - preto boli imánmi a preto boli zabití - mali vplyv na spoločnosť, ktorý si radikáli vysvetlili ako svoje ohrozenie a zavraždili ich - nie v mene islamu, ale v mene svojho strachu

veteránov výrok teda neplatí, lebo v islamskej spoločnosti zjavne vraždenie ľudí trápi a zjavne proti nemu bojujú - a nielen rétoricky, ale aj prakticky - v dagenstanských bezpečnostných zložkách pôsobia príslušníci-muslimovia, ktorí vedia, že prežitie ich spoluobčanov nie je otázka "božej vôle", ako sa tu snaží nahovoriť veterán, ale výsledok ich boja proti radikálom
 

 

bodaj by si mal pravdu :-/ Mohamed to však plánoval trošku inakšie
http://youtu.be/3D3I2f6TLYs
 

robíš tú istú chybu

ako dagestanskí teroristi - myslíš si, že jedine militantný islam je ten správny

takéto myšlienky a spôsoby však vrámci muslimského sveta má max. promile populácie ...

a Jordánsko je pekný príklad - ten človiečik si melie svoje, ale štát v ktorom žije sa správa presne opačne ...
 

veteran

Ešte pred nedávnom si celkom múdro písal ( objektívne). Začínaš vypisovať nezmysly. Ako došlo u teba k tejto zmene? Niekto ti vymýva mozog? Alebo pod tvojim menom (nickom) píše Abbulah Mohamed Ali?
 
Hodnoť

1/3

Milnulý týždeň presunuli v odhade okolo 25 tisíc príslušníkov Dočasnej operatívnej skupiny orgánov a jednotiek Hlavnej správy MVD Severokaukazského okruhu z Čečenskej republiky do Dagestanskej republiky.
V severokaukazskom priestore sú dislokované jednotky piatich divízií operačného určenia(2.don-Krasnodar,54.don-Piatigorsk,99.don-Rostov na Done, 100.don-Novočekask)a pohraničiarov FSB(celkom 17 oddielov). V ďaľšom 6 brigád operačného určenia(v priestoroch Kurského kraja, Stavropolského kraja,v Rostovskej oblasti-Kalač na Done, v Nalčiku, Machačkale a vo Vladikavkaze. Ktoré z jednotiek sa presúvali, zatiaľ nie je jasné. Všimnite si, že to nie sú jednotky OS RF, ale MVD a FSB. OS RF v organizácii Južného vojenského okruhu sú iná kapitola.
 

 

Zaujímavé - aké je na to oficiálne zdôvodnenie?
 

2/3

Dôvod je jednoduchý, v poslednom období zlikvidovali viac ako 100 teroristov, ale intenzita teroristických akcií nepoľavuje. Obyvateľ Gudermeského rajónu Čečenskej republiky tvrdil Sultan Magomadov potvrdil, že kolóna mala dĺžku niekoľko kilometrov. Toľko vojakov(MVD) a techniky videli naposledy začiatkom r. 2000. Samotné poučenie pred presunom prvej kolony vykonal plukovník Mitrofanov(MVD), ktorý charakterizoval akciu ako pomoc policajtom Dagestanu. Pri tom, ale je nutné si uvedomiť, že rotačným spôsobom sa v problematických priestoroch severného Kaukazu nachádzajú aj jednotky OMON z celého RF. Napríklad jednotka OMON HS MVD z Jekaterinburgu sa vrátili z "komandirovky" na severnom Kaukaze 21.3. 2012, tentokrát bez strát na živej sile.
 


Najčítanejšie na SME