Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Japonsko neprestane dovážať ropu z Iránu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

iran je skratka dobry partner

ale usa je urazene ako ohrdnuta milenka obvykle ...
 
Hodnoť

 

tešme sa za 6 mesiacov..
 
Hodnoť

 

Japoncom je jasné, že atómová bomba vo výzbroji Iránu je pre nich menej nebezpečná ako bomby, ktorými disponujú USA. Vlastne, jasné to je všetkým, ktorí si uvedomujú, kto v doterajšej histórii atómové zbrane v konflikte použil.
 
Hodnoť

Konecne NEZAVISLE

Japonsko. Len my sme poslušní tajtrlíci.
 
Hodnoť

 

Európska Únia ako poslušný pudlík na slovo počúva svojho pána USA a Izrael. Ako sa píše smajlík vyjadrujúci grcanie??
 
Hodnoť

 

ako odznelo v jednej piesni "vlkům se zachtelo beránka".Aj keď tomu moc neverím ale pevne verím že im Iránčania poriadne ponatŕhajú tie ich usraté americké anály a že budú utekať ako z Vietnamu.
http://www.czechfreepress.cz/b...

http://www.ac24.cz/index.php
 
Hodnoť

 

to je úžasné ako niektorí ľudia chcú diktovať iným ľuďom ako majú žiť, čo majú robiť, a čo môžu a nemôžu vlastniť.... Fašizmus je v ľuďoch hlboko zakorenený
 
Hodnoť

Mna ako eurooptimistu mrzi, ze sme sa

pridali k spinavej USA hre a zavrtili chvostikom ako pudlik... EU by si konecne mala uvedomit, ze takouto politikou sa velkym hracom nestane...
 
Hodnoť

1234

vsetko je to pekne, pokial naozaj iran jadrove zbrane nebude mat. Som zvedavy ktorym smerom sa potom, vas moralizmus obrati...
 

To ako si myslíte...

..že keby Irán vlastnil a bombu, tak by s ňou ohrozoval európu, alebo prosto hocikoho? S jednou, s dvomi, s dvadsiatimi a bombami? Je to smiešne, veď a bomby slúžia na niečo iné, viď napr. Severná Kórea. Amíci s nimi jednajú, rokujú a sľubujú pomoc a ani ich nenapadne čo i len spomenúť to, čo v súvislosti s Iránom a budeme ich bombardovať a napadneme ich, len teraz ešte nie, zbombardujeme iránske jadrové zariadenia a podobne. To v prípade Severnej Kórei už nemôžu, lebo tá už a bombu vlastní a tak usa ostáva iba sľubovať a rokovať. A preto aj keby Irán vlastnil a bombu, slúžila by mu na to isté a to ako zábezpeka, že ho len tak niekto nenapadne, lebo Iránu by bolo jasné, že v prípade ak by použil on a bombu ako prvý, niečo také ako Irán by už neexistovalo, lebo legitímne by bolo od usa aby ich s a bombami vymazala s dejín. Ale ak by zaútočil na irán ako prvý izrael a snažil sa ho dobyť spolu s usa, tak v prípade hroziacej totálnej prehry by bola a bomba tiež zo strany Iránu použitá na izrael, alebo nejakú vojenskú základňu usa v oblasti Perzkého zálivu a to už američania ani izrelci nebudú riskovať a tak Irán v prípade žeby vlastnil a bombu, mal by navždy pokoj od vyhrážok Izrela a usa. A toto izrel ani usa nechcú, lebo Irán má veľa ropy a amíci si robia zálusk na tie ložiská, aby mohli americké firmy "ponúknuť" nezištnú pomoc pri ťažbe ropy a prípadne zopár ropných polí sprivatizovaž a vyťažiť do dna. A Irán potom vyplatiť papierikmi, čo FED tlačí ako divý a volá ich americké doláre. Takže strach z toho, žeby Irán vlastnil a bombu nikto mať v európe nemusí. Nebojte sa pane, nič sa vám nestane zo strany Iránu. Hmm a tak uvažujem, v tlači prebehla správa, že Izrael má svoje jadrové rakety namierené na európske mestá, prečo? Čo mu Európa / Izraelu / urobila, že na ňu mieri svojimi atómovými bombami?
 

To myslite vážne,že

Izrael/chranený USA / ma namierene jadrove zbrane -rakety na europske mestá.To nemyslíte vážne.
 

 

Čo je na tom divné? Veď minimálne Francúzi to tak majú rovnako.
Tuším len USA a Rusko to nemajú namierené na seba, ale to je skôr historická záležitosť kvôli koncu studenej vojny, že sa snažia stále ubezpečovať, že im navzájom nič nehrozí.

Vieš si predstaviť, žeby vznikla kríza medzi Britániou a Francúzskom a v jeden deň by sa prestali považovať za spojencov. To že by následne na nich Francúzi namierili zbrane by bolo brané ako nepriateľský akt, ktorý by zvýšil nervozitu a tým aj pravdepodobnosť prípadného stretu. Takto to majú na nich namierené a pri prípadnom ochladnutí vzťahov by nedošlo k žiadnej zmene, čiže aj eskalácia by bola nižšia.
 

:)))

Izrael ma viac atomovych bomb ako Iran, ktory mozno bude mat jeden kus...
 

1234

lenze zatial co izrael je vypocitavy, iran je nevypocitatelny
 

 

Ani nie. Zober si nto tak, že Irán MÁ biologické a chemické zbrane. No a teraz to najdôležitejšie: zaútočil s nimi na niekoho? Nie. Dal ich do rúk teroristom? Nie? Tak prečo si myslíš že by to robil s jadrovou zbraňou, keď to nespravil ani s biloo. ani s chem.?
 

 

Akonáhle bude mať Irán atómovú bombu, bude mať od židovských a následne amerických atakov pokoj.
Irak nebol napadnutý preto, že mal ZHN, ale preto, že ich nemal.
 
Hodnoť

50 SK

rozhodnutie EU na prikaz o rope z Iranu , už teraz je 1 liter benzinu za 50 Sk .Toto nas ekonomicky s nasimi platmi ako stat zlikviduje.Ak stoji teraz benzin v Nemecku , Rakusku menej ako u nas a platy maju 10 x vyssie , tak oni to nejak ustoja , ale my nie . Všetko zdražuje u nas , vajicka 9 sk , toto nedopadne dobre / a len preto , že niekto iny prikazal , druhý rozhodol a nas to zlikviduje .
 

ale ved Slovensko nedovaza ropu z Iranu

ale z Ruska, teraz nam ju Fico u GazPutina obstara za 8 korun/liter.
 
Hodnoť

japonci neposluchaju?

minuloročne cunami im nestačilo?
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME