Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ruská polícia prepustila stovky zadržaných demonštrantov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Nič nového. Putin je prezidentom...

Rusi už svoju "dilemu" majú za sebou, predpokladá sa, že úspešne. Ruská federácia sa s našim Slovenskom môže len ťažko zrovnávať – nielen rozlohou, ale aj bohatstvom zdrojov. V týchto základných parametroch nemá rovnocenného „súpera“ na tejto planéte. Na východe slnko vychádza nad jej brehami pri moriach Pacifiku a večer zapadá nad moriami Atlantiku. Prejsť takúto vzdialenosť trebárs v pohodlnom kupé Transisbírskeho expresu z Vladivostoka, s prestupom v Moskve do "ruského supervlaku" až do Peterburgu trvá takmer 2 týždne
Úmerne tomu sa zvyšuje zodpovednosť jej obyvateľov, všetkých národov a národností, aj za jej každodenný život, za jej správu a smerovanie. Aj pod vplyvom obrovskej mediálnej, či možno až výhražnej politike niektorých militantných krajín. Všetkým je známe ktoré sily medzinárodného významu túto politiku podporujú, či dokonca podnecujú.
Veď Rusko je už dávno doslova "obkľúčené" vojenskými základňami od Západu, až po krajný Východ. Ako história dosvedčuje nejde iba o mediálnych protivníkov s čisto priateľskými „úmyslami“.
Táto krajina a jej ľudia majú svoju bohatú históriu, aj svoje bôle, ale aj svetlé stránky. Občania však stále čakajú na dobrú budúcnosť pre seba, ale hlavne pre svoje deti.
Pre ich budúcnosť krvácali len za posledné dve storočia viac, ako iné národy sveta za celú svoju históriu. Majú preto výsostné a neodňateľné právo si ju strážiť a brániť. O nej nielen hovoriť, ale aj konať presne tak, ako konali pri Berezine a v spálenej Moskve v roku 1812. Rovnako ako na východe na brehoch Chalch-gole, či pod Leningradom, Moskvou, Stalingradom, na Dukle, v Berlíne, aj na horských stepiach Chinganu v Číne v rr. 1939-1945. Strata takmer 30 mil. životom len počas WW2 ich k tomu musí zaväzovať.
Aj tieto historické epopeje verím, že voličov viedli myseľ ov aj skutkami k zodpovednosti v týchto dňoch v priebehu prezidentských volieb ("www.kommmersant.ru/doc/1862029..." - aktuálne výsledky volieb v digitálnom zobrazovaní, podľa regiónov, vrátane Moskvy a Peterburgu, pre všetkých kandidátov)
Výsledkom ich rozhodnutia je voľba pragmatizmu v politike aj v správe krajiny a hlavne stávka na stabilitu. Verím, že si ju budú chrániť (aj strážiť jej medze a úroveň), ak bude treba zrejme sú ju odhodlaní aj opäť brániť, ako mnohokrát v histórii! S agresormi nie je možné dohovoriť sa jazykom, ktorému nechcú „rozumieť“. Nakoniec všetky relevantné štáty sveta, ich predstavitelia, už aj oficiálne vzali racionálne na vedomie rozhodnutie ruských voličov, s prísľubom pokračovať v spolupráci na riešení sporných problémov sveta mierovými prostriedkami.
Nezazlievam im, že opäť všetci stavili na pragmatizmus a stabilitu. Nezalievam toto rozhodnutie hlavne ruským voličom - zrejme viac ako 63% voličov sú presvedčení, že víťaz volieb je rozhodnutý chrániť aj naďalej záujmy Ruska, aj ich záujmy...
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

:- ) :-) :- )

to uz je smiesne, co som tu porusila ???
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 


Najčítanejšie na SME