Piatok, 14. august, 2020 | Meniny má MojmírKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Školy dostanú športové poukazy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

som učitel a poviem vám ako to je a ako to bude aj so športovými poukazmi.
V sučasnosti žiaci v septembri dostávajú vzdelávacie poukazy - poukazy na krúžkovú činnosť. Žiaci ich zoberú domov podpisat a vratia ich škole. Na zaklade toho ma žiak narok navstevovat kružok v rozsahu myslím že 60 hodín za školský rok. Ak žiak 60 hodin neabsolvuje, škola toto musí znova v septembri nahlasit - počet žiakov, ktori 60 hodin neabsolvovali. Väčšina škôl však uvedie, že každý žiak chodil na všetko - ako má byť, inak by musela prostriedky vrátiť. Dochádza aj k paradoxom, že žiakovi bol vydaný vzdelávací poukaz v septembri a o mesiac sa sťahuje do inej školy, avšak povodná škola na konci roku uvedie, že žiak 60 hodin v pohode absolvoval. Vzdelávací poukaz žiak môže využiť aj na inú aktivitu, nielen tú poskytovanú školou. To však rodičom nikto radšej nepovie a stáva sa, že niektoré školy si vrátenie vzdelávacieho poukazu vyslovene nárokojú (nezmyselnými argumentami).
...
Mám dojem, že takto to dopadne aj so športovými poukazmi. Dvakrát do týždna po 60 minút bude pre mnohých učitelov veľa - kedže tých po 14.00 už málokto v škole nájde (česť výnimkám). Avšak na papieroch bude všetko tip-top, žiaci budú športovať o 106.
 
Hodnoť

zo štatistík vieme

mám skúsenosť zo stretnutia ohľadom planéty vedomostí, kde pán z ministerstva argumentoval voči kritike učiteľa na slabú vybavenosť škôl technikou štatistikou - koľko počítačov im vychádza podľa nej na žiaka, že sú to viac ako z polovice viac ako 10 ročné pc s crt monitorom, windows xp a 256 RAM to už štatistika neuvádza, rovnako neuvádza ako sa využívajú dnešné "kultúrne" poukazy, nehovoriac o "vzdelávacích" poukazoch neviem akú vzdelávaciu aktivitu minister školstva očakáva za hodinovú mzdu cca. 3 eurá, nehovoriac o tom kedy sa má krúžok konať - máme na väčšine škôl takzvanú pevnú pracovnú dobu, kde má učiteľ mimo úväzok povinnosť pripravovať sa na vyučovanie, takže záujmový krúžok kedy? je to pre pedagóga práca nadčas? vyplácať ho na dohodu alebo ako odmenu? to že bude na papieroch ok nepochybujem, veď školskú inšpekciu ani iné nezaujíma, len či sú správne papiere, či je všetko vypísané ako má, či sú správne vyčiarknuté prázdne políčka.
zo štatistík vieme, že naše školstvo je super, realita je iná. prečo je problém dať peniaze škole v normatíve a nechať rozhodnúť pedagógov spolu s radou školy a radou rodičou ako sa použijú?
 


Najčítanejšie na SME