Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Demonštranti chcú vytvoriť okolo parlamentu živú reťaz (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

prvý....
 
Hodnoť

 

"aby dodržiavali zákon, teda nezabúdali na zákaz približovať sa k budove NR SR bližšie ako na 50 metrov"

Ale ved to je riesenie celeho problemu. My mame zakaz priblizovania na 50 metrov k budove NRSR. Teraz sa uz len prijme zakaz priblizovania politikov a roznych kleptomanskych individui na 50 metrov k daniam obcanom a je to. Win-Win.

Asi viem, kto by ten zakaz dlhsie vydrzal.
 
Hodnoť

fandim Vam priatelia

...
 
Hodnoť

No som zvedavý :-)

Ako budú robiť reťaz na skalnom zráze a na pozemku vodární :-)
 
Hodnoť

Prečo tam ako jednu z

hlavných požiadaviek nedáte okamžité vymenovanie Čentéša do funkcie GP ???...veď s pregrciavačom a Sadikim nebude možné vyšetriť vôbec, ale vôbec nič...po 10. marci sa skutok nestal...
 

Čenteša

volili Gorilie strany,GP musí byť nezavislý,momentálne gorilu vyšetruje špeciálna prokuratúra,dalšieho skartovača Slovensko nepotrebuje
 

takže pregrciavač

je nezávislý....a Čentéša nevolili Obyčajní ľudia a SaS / či sú tiež Gorilie strany??/a špeciálnych prokurátorov tam môžeš mať aj päť, pokiaľ bude Heroín ovládať súdnictvo...skutok sa nestal...
 
Hodnoť

do kelu to je čo!?

50m a dosť! Akoby nám prestal ten parlament patriť, komu patrí? Ved predsa majiteľom je Slovenská republika a to sa nemôžem dotknúť ani kameňa z ktorého je postavená, to kto vyhlásil. V tej budove budú akože sedieť nedotknuteľní???
 
Hodnoť

 

Nepoznám presné znenie 10-ich bodov, ale mám zopár myšlienok do debaty:
a) Zmeniť volebný zákon takl, aby Slovensko nebolo jeden volebný obvod, ale aby vznikli viaceré volebné obvody tak, aby sa posilnila zastupiteľská demokracia. Poslanec volený za určitý volebný obvod by mal mať vo svojom volebnom obvode trvalé bydlisko nepretržite najmenej 5 rokov. Obvody sa môžu zvoliť podľa rôzneho kľúča = podľa historických území (Hont. Gemer, Orava, Kysuce, ...) alebo podľa počtu obyvateľov, ... Malo by ich však byť viac ako je územných celkov (8) a menej ako je okresov. Zvýši sa tak zodpovednosť a dosiahnuteľnosť voleného poslanca a zmizne jeho anonymita.
b) Poslanec v NR NESMIE byť súčasne poslancom na inej úrovni (teda na žiadnej komunálnej úrovni = obecné zastupiteľstvo, orgány VÚC).
c) Znížme počet poslancov v parlamente. Nevidím reálny ani žiadny iný pragmatický dôvod na to, aby sme mali 150-členný parlament. Uvažujme o 100 alebo o 75-ich.
d) Každý zvolený poslanec musí pred zložením sľubu predložiť daňové priznanie, ktoré bude podliehať preverovaniu zo strany polície a daňových orgánov. Daňové priznanie musí zverejniť i jeho rodina a príbuzní v priamom slede. Až po skontrolovaní a odsúhlasení daňovými orgánmi bude sa môcť poslanec ujať svojho mandátu v NR. Po skončení volebného obdobia bude jeho daňové priznanie podrobované kontrole ďalšie 4 roky.
e) Treba stanoviť jednoznačné pravidlá, ktoré nebudú dovoľovať kandidátovi na poslanca byť volený - napr. musí byť gramotný, občan SR, ....
f) Treba upraviť sociálne zákony tak, aby sa nastolila rovnoprávnosť etnickej väčšiny a menšiny vo všetkých otázkach = sociálna podpora, poberanie rodinných prídavkov, ....
g) Navrhujem zrušiť všetky výnimky v daňových zákonoch - uteká tadiaľ nepredstaviteľné množstvo peňazí.
h) Upraviť stavebný zákon tak, že ten, kto postaví čiernu stavbu, tak ju bude musieť na vlastné náklady zbúrať a pozemok dať do pôvodného stavu. Ak na to nebude mať alebo to nevykoná, bude bezpodmienečne odsúdený a po odpykaní trestu nebude môcť doživotne podnikať ani byť volený do akýchkoľvek štátnych funkcií a orgánov. Samozrejme, že mu bude skonfiškovaný majetok i jeho rodine do výšky nákladov potrebných na zbúranie a danie pozemku do pôvodného stavu.

Samozrejme, že tieto návrhy, ak by sa mali dostať do života, by mali dostať dokonalejšiu právnu podobu. Podstata by mala však ostať a určite by sme tu zažili menej snáh obchádzania zákonov v danej oblasti. Pokiaľ totiž priestupcovi zákona priamo nehrozí strata slobody alebo strata majetku alebo oboje naraz, dovtedy existuje jeho pokušenie zákon porušovať alebo nedodržovať.
 


Najčítanejšie na SME