Utorok, 4. august, 2020 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Monitorom tento rok prvý raz otestujú aj štvrtákov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

strach

Nepovazujem apriori za stastnu formulaciu:
pilotný Monitor 5, ktorého sa však nemusia báť všetci štvrtáci.

Ide o to, vyvolat strach?
 

 

nech zase NUCEM nezabudne naformulovat tak otazky, ako na monitore 9 alebo na maturitach...
Ze tym otazkam rozumel asi len ten, kto ich formulovat... resp. sa na ne da odpvoedat 2 a viac odpovedami, hoci vas na zaciatku poucia, ze vzdy len jedna je spravna... :)
 
Hodnoť

 

No jo, karieru treba budovat od 10... detstvo v haji...
 

 

sú stanovené isté minimálne požiadavky na vzdelanie a základné vedomosti. Školy by mali poskytovať ďaleko viac ako je toto minimum. Smutnou pravdou je, že mnohé nedokážu zabezpečiť ani toto minimum. V prvom rade by sme deckám mali prestať vykladať, že všetci sme si rovný. Niesme a nikdy si nebudeme rovný. Sme rovnoprávny ale to je všetko. Ak chce v živote niečo urobiť, musí sa o to snažiť. Inak bude menejcenný. Každý má právo a možnosť toto ovplyvniť, nezáleží na postavení, majetku, či pôvode. Záleží na každom jedincovi.
 

Chlapče.

1.Ktorá škola v SR nedokáže zabezpečiť minimálne požiadavky na vzdelanie a základné vedomosti?
Menuj aspoň jednu.
2.Keď už diskutuješ o školstve, mal by si vedieť, kedy sa píše y - i.
3. Šermovaniu výrazmi rovní - rovnoprávni - menejcenní nerozumiem. Si liberál? Alebo nedajbože pod vplyvom jednej proklamácie liberálneho Sulíka?
 

 

90% základných škôl a stredných škôl na slovensku ti neposkytuje ani minimálne základné vzdelanie, pretože sa uplne ignorujú základy ekonomiky, sexuálna výchova, pestovatelské a technické práce. úplne sa Ignoroujú občianska nauka, preto väčšina populácia nemá ani základné vzdelanie z oblasti práva a nášho systému a ani nechápu aké povinnosti a práva majú. nevedia čo je to vláda, nevedia čo je to národná rada atd.
 
Hodnoť

Zbytočnosti

Kým monitor neukáže, že naše ratolesti sú najmúdrejšie, ministerstvo sa bude musieť stupídne ospravedlňovať, že otázky sú zlé (napr. pri obrázku kolmého hranola nie je napísané, že je kolmý).
Treba si uvedomiť, že školy sú nútené podliezať svojim žiakom, aby ich mali čo najviac.
Univerzity (35!) sú zase len pobočkami úradov práce, aby štatistiky boli lepšie.
 
Hodnoť

Hokus pokus

Hokus pokus na deťoch či je to 4 ták alebo 9 tak. Napíše monitor a čo ? MŠ má štatistiku. A deviatak vie že ho príjmu kde chce.
A ešte jeden postreh - Ak deviatak napíše monitor začiatkom marca. Tak do septembra už nerobí absolutne nič. Lebo ho príjmu kde koľvek. A tak do škoôly nechodí, učiteľov nerešpektuje a všetkých odbija vetou "čo sa staráte už som prijatý môžte si ..." . Asi takto funguje naše školstvo, ktoré nám ešte pred 20 r. závidel celý svet. A ešte k VŠ a SŠ pokiaľ sa nezmení financovanie na žiaka tak to bude stále horšie a horšie. Lebo v našom štáte nejde o vzdelávanie žiaka/študenta, ale o žiaka/študenta ako o balík peňazi. pozdravujem všetkých ministrov školstva a Ďakujem, že dostali školstvo tam kde je do *****
 

100% pravda

Tí múdri na MŚ na to nemysleli, že od marca do septembra je 6mesiacov, keď žiaci nerobia absolutne nič . A pred tým ešte bolo horšie, keď 2-3 roky písali ten monitor začiatkom februára. Na čo sa mali pripravovať na monitor? alebo na polročné písomky, na základe ktorých dostali polročné známky, a ná základe ktorých ich prijímali na stredné školy. Aj riaditelia SŠ vtedy hovorili: to ma nezaujíma, či napísal ten žiak na 120%, ja prijímam podla priemeru,alebo prídu na prijímačky.

Ja by som mal návrh. Prečo nemôžu napísať deviataci tie testy koncom mája, začiatkom júna na tej strednej škole, kde sa prihlásil - museli by sa pripravovať ešte 3 mesiace, a riaditelia SŠ by nemohli hovoriť, že to bolo neobjektívne.
 

 

pre SS je to práca navyše a navyše totálne zbytočná, každá berie, čo sa prihlási prípadne ešte robí nábor. Je to totálne zbytočné aj pre ZS, pretože žiaci idu preč. Je to len biznis pre NUCEM, ktory by inak nemal dovody pre svoju existenciu. Je to len navyše robota pre učiteľov na základných školách. Vysledky su uplne irelevantne, neslúžia na nič.
 

Tak to je naozaj

Tak toto len potvrdím. Od monitora deviataci blůdili po škole a nič nerobili. Lentí ktorý vedia čo chců sa učili sami.
 
Hodnoť

 

Aj im zmenia system bodovania, aby sme prisli na to, ze sme vo vsetkom uz uplne najlepsi?
 
Hodnoť

 

Zaujímalo by ma, ako chce pán minister testovať deti v tom, ako sa posunuli v jazyku a matematike, keď do prvého ročníka idú deti, čo nevedia čítať a písať. Príde mi to ako vyhodené peniaze.
Aj monitor 9 mi pripadá vrcholne nepotrebný. Každá škola si kedysi stanovila sama aké ma kritériá na uchádzačov. Niekde sa robia talentovky, sú zas školy, ktoré robili prijímačky z dejepisu, biologie... podľa toho na čo bola zameraná škola. Nechápem, čo bolo na tom zle.
Fakt je ale, že deti testujú a čo je z toho? Vieme kde decká majú nedostatky, ale nie je v možnostiach ministerstva školstva, aby sa niečo zlepšilo. Len samotná kvalita výučby u jednotlivých profesorov a učiteľov bude mať nejaký vplyv.
 
Hodnoť

 

V štvrtom ročníku považujem monitor za zbytočnosť! Chuť a postoj k vzdelávaniu si človek buduje postupne a hlavne v neskoršom veku. V štvrtom ročníku je to podľa mňa o všeobecnom rozhľade nie o nejakých testoch a porovnávaniach výkonov.
 


Najčítanejšie na SME