Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

OSN vycvičí arabských pozorovateľov v Sýrii (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

výcvik pozorovateľov

je čisto teoreticky vec ktorú by mohlo robiť aj Slovensko. Observerov máme dosť, majú výcvik, majú prax z krajín kde sa zabíjalo vo veľkom, myslím že dokázali dávať objektívne správy že čo sa deje, kto vraždí.
Každopádne - je nejaká spoločenská objednávka ?
Si nemôžem pomôcť ale Slovensko je suverénna krajina, občas sa čaká že niečo urobíme aj za hranicami. Tu nejde len o podporu "sionisticko - fašistickéhio vyvražďovania", v zahraničí sme pomáhali trebárs odmínovať krajiny po vojne aby zbytočne nezomierali ľudia. Odozva u spoločnosti NULA, rovnako nikto nereagoval keď trebárs v Rusku či Grécku boli obrovské požiare, že poslať tam trebárs hasičov ako Bulhari -nemusíte mi veriť ale PR lepšie ako urobia hokejisti.
Toto je dosť ďaleko, fakt by bol úspech ak by sme vedeli zformulovať že čo máme robiť v našom najbližšom okolí - dnes robíme Bosnu , no pripustí niekto že sme 10 rokov pomáhali "riešiť Kosovo" , v BR OSN i v rámci NATO, že každý Slovák na to dal 400 Sk ??
***
Pred rokmi som odmietol robiť observera na Kaukaze , pretože mi došlo že ma nebaví robiť prácu ktorú u nás nikto neocení ( pritom to finančné ohodnotenie jednotlivca je vcelku zaujímavé).
 

 

Pripustam, staci ti to takto?
No a co si ty myslis o samostatnosti Kosova? Myslis si, ze to je ok?
 
Hodnoť

 

"OSN vycvičí arabských pozorovateľov v Sýrii"

Akú budú mať výzbroj?
 


Najčítanejšie na SME