Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Trnkovi zobrali povolenie jazdiť autom po hrádzi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

...

to trvalo...

ale aspon sa uz nebude moct dobros trtosit a pregrciavat po hradzi, kde v prvom rade nemal nikdy co robit.
 

 

Táto vláda konečne vyriešila najpálčivejší problém "tátokrajiny", zrušením Trnkového povolenia jazdiť po hrádzii sa razom vyriešili všetky problémy bežných občanov. Konečne môžme skonštatovať že je dnes v tátokrajine nová politická kultúra, ktorá v sebe obnáša reálnu prácu v prospech ľudí a nie boj proti triednemu nepriateľovi, ktorý sa previnil iným názorom.
 

 

Vynikajúca reakcia!!!!!!!!!! Pravdu máte, skutočne je to najpálčivejší problém Slovenska:-))))
 

Komunistický papalášizmus

Pre komunistov bolo a zostalo typické, že si rozmaznávali svojich papalášov.
Komunistickí papaláši mohli to, čo nemohli normálni ľudia.

A rovnako v minulosti, ako aj dnes, to podporovateľom komunistov nevadilo.

Hanba všetkým vyznávačom komunistického papalášizmu!
 

Som antikomunista,

ale netreba zabúdať, že komunistickí papaláši boli oproti dnešným "demokratickým" papalášom v mnohých oblastiach totálni amatéri. Už len keď si zoberieš ich reálny príjem. Ak si aj odmyslíme, že kradnutie zo spoločného bol za socíku všeobecne rozšírený jav, tak treba uznať, že príjem komunistického papaláša a jeho životný štandard, nebol tak astronomicky vyšší, ako príjem vtedy veľmi početnej strednej vrstvy. Nemám naozaj rád komunistické maniere, ale netreba strácať objektivitu. Komunisti boli často zločinci, no dnes je to v politike podobné, a kradne sa mnohonásobne viac, a drzejšie, ako vtedy. Také do očí bijúce rozdiely medzi politickou elitou a nižšími sociálnymi vrstvami vtedy naozaj neboli. Nikto z papalášov v tých časoch sa tak drzo neprezentoval a nechválil nakradnutým majetkom a privilégiami, ako je tomu dnes. Samozrejme Trnka na hrádzu v aute nepatrí, a som aj proti iným nezmyselným privilégiám papalášov. Nerobím si však ilúzie, že papalášizmus je výsadou komunistov.
 

Balvanenko

Historický odstup ti asi zastrel oči alebo si možno primladý, takže:

1/ Zabúdaš, ako komunisti /papaláši/ najprv ukradli ľuďom banky, podniky, bane, lesy, živnosti, polia a nakoniec ich počas meny peňazí okradli doslovne o všetko, aj o poslednú korunu

2/ Zabúdaš, ako komunisti /papaláši/ v rokoch 1948 až 1953 vládli doslovne nad životom a smrťou politických vazňov, odporcov komunistov, kňazmi a rádovými členami, "kulakmi" a živnostníkmi, nestraníkmi i starníkmi

3/ Zabúdaš ako komunisti cez deti vydierali rodičov - moja mama keď chcela ísť na vysokú školu musela najprv zabezpečiť, aby starkí podpísali družstvo

4/ zabúdaš ako komunisti /papaláši/ vládli neskor systémom doporučení, povolení, schválení nad všetkými, čo chceli ísť na školu, vycestovať, vedecky pracovať, vzdelávať sa, zamestnať sa a podobne

Cielená propaganda komunistov naznačuje, že to boli ľudia ako my, že sú podobní súčasným politikom a manažérom, že budovali krajinu a starali sa ľudí - hrubá nepravda, každý komunista bol špinavý zlodej, vrah a zločinec, lebo bol vedome členom zločinnej, vražednej a špinavej organizácie.
 

tvoj "predrečník"

obrazne povedané, písal o tom, že na jabloni socializmu, napriek tomu, že vysychala, a držali sa na nej aj zhnité jablká, našli sa tam aj dobré. Tebe chutia hrušky, preto neberieš ohľad na žiadne jablká a nevidíš, že tá tvoja hruška je dokmásaná, plná červivých i zhnitých hrušiek, ale je pravda, že dosť je tam aj dobrých.
Tak sa pýtam, čo je lepšie: hruška alebo jablko?
 

sinaoius

Oj aký to poetický a kvetnatý jazyk, aká krása slov a myšlienok sa valí na mňa úbohého prízemného technika. Takže, ja som stanovil 4 subjektívne podľa mojej mienky najväčšie zverstvá komunizmu /ak chceš reálneho socializmu/.

Prosím uveď aspoň JEDNO JEDINÉ POZITÍVUM KOMUNIZMU.

Keďže si neplatím piano a už som s exkomunistami diskutovať vopred sa pokúsim rozdiskutovať niektoré odpovede, ktoré možno uvedieš:
1/ Komunisti vrátili znárodnením majetky do rúk ľudu - NEPRAVDA nikdy tento majetok ľudu nepatril a neslúžil pre jeho potreby počas komunizmu
2/ ľudia žili svornejšie - ÁNO ale je to svornosť ľudí v base alebo na gulagu
3/ Všetci mali prácu - ÁNO ale tak vyzerali aj pracovné výsledeky a efektivita práce, v roku 1989 to čo v komunizme robili piati, robí v kapitalizme jeden
4/ Neboli také sociálne nerovnosti ako teraz - ÁNO ale to je skôr dôsledok zavedenia komunizmu ako výsledok kapitalizmu, komunisti nás uvrhli na samé dno ekonomiky z ktorého sme sa ešte nespamätali, v krajinách kde nezaviedli tento výborný sociálny experiment sú aj najchudobnejší ďaleko bohatší
5/ Všeličo bolo lacné - mlieko, benzín, zemiaky, pálenka - ÁNO ale boli aj žobrácke platy, dali ti nažrať, mohol si sa spiť do nemota ale nič viac, žiadne autá, žiadne cestovanie, žiadne školy, žiadne podnikanie, žiadny majetok
 

Že sa nehanbíš...ale Ty asi ju ani nemáš

Ja som nikdy komunista nebol, bol som obyčajny technik, mám vyše 70 rokov, ale mal som aj auto, aj tri deti som dal vyštudovať, aj chatku som si postavil, aj do zahraničia som sem tam zašiel..... A takých bolo veľa. Nehovorím, že to bol raj na zemi! No teraz mladý aj s vysokou školou majú holú ***** Učiteľky a ekonómka, majú niečo okolo 500 € platy. Veď dnes len politický zlodeji profitujú a využívajú výhody NOVEJ DOBY, kde sa spoločnosť rozdelila na živoriacích, prežívajúcich a bezcharaktérnych magnátoch, ktorí aj bez vzdelania a práce nadobudajú svojou špinavou činnosťou majetky a kapitál.....
 

drienovec

Je to nejaké podivné, asi si žil v inom štáte.
Pokiaľ ti bolo dobre v komnnizme a komunisti ti dali pokoj buď si s nimi ťahal basu alebo mal mimoriadne šťastie na komunistickú čvargu.
Tiež už si asi zabudol , aké to bolo, keď tvoji rovesníci s vysokou školou v roku 1965 nastupovali do práce? Komunista ich psolal na UMIESTNENKY do pasľovej ritti za plat 1700.- Kčs hrubého.
Áno teraz niektorí politickí zlodeji profitujú a využívajú výhody novej doby, ale je to protizákonné, vtedy za komunistov to bola štátna a stranícka politika uzákonená ústavou.

Ešte, že máš alzhaimera a možeš šťastný spomínať na svoju mladosť :-D
 

 

ty vies co je alzheimer? Chod si to najskor postudovat, potom tu vypisuj koniny, s alzheimerom si toho vela nenaspomina.
 

taktické

O tejto chorobe viem to čo potrebujem moj milý bolševíček.

Myslel som to tak, že choroba postupuje a spomienky sa postupne strácajú,

Takže zlé spomienky na komunistickú mladosť zanikajú ako prvé a ostávajú iba tie radostné, ako napríjklad robenie 3 detí.

Ale to sú všetko kecy, stále čakám na aspoň jeden pozitávny príklad, kedy a ako bol komunistický režim lepší ako súčasný.

Kto príjme výzvu, milí moji bolševici ????Podľa Wikipedie:

Základní příznaky

úbytek paměti včetně neschopnosti vzpomenout si na nedávné události, obtížné hledání správných slov, neschopnost řešit běžné problémy
dezorientace s možností ztratit se i na známých místech
změny osobnosti vyznačující se rozčilováním, úzkostí, bojovností, lhostejností, uzavíráním se do sebe a špatným úsudkem
poruchy řeči: nesouvislá řeč, dlouhé přestávky a opakování slov [5]

[editovat] Stádia nemoci
[editovat] Lehká demence

Obtížné dorozumívání, zapomínání, zakládání věcí, podezíravost, vztahovačnost, popírání problémů a poruchy paměti, dezorientace v čase, bloudění na známých místech, obtížné rozhodování a bezradnost, ztráta iniciativy, známky deprese, úzkosti a agresivity, ztráta zájmu o koníčky, změna osobnosti – sobeckost a egocentričnost.
[editovat] Střední stadium demence

Poruchy soudnosti, nekritičnost, prohlubování změn osobnosti, neschopnost vykonávat běžné aktivity jako je vaření a nakupování, potřeba pomoci při vykonávání osobní hygieny a oblékání, obtížná komunikace, toulání, bloudění, poruchy chování, halucinace, podezírání, stavy zmatenosti.
[editovat] Těžké stadium demence

Poruchy příjmu potravy, nerozpoznání blízkých osob, nechápání okolního dění, ztráta schopnosti souvislé řeči, velké stavy zmatenosti, obtížná chůze, poruchy vylučování moči a stolice, úplná ztráta soběstačnosti, upoutání na invalidní vozík, tělesné i duševní chátrání, hubnutí, smrt.
 

 

oznacenie takticke ti momentalne z dovodu piana nemoze odpovedat, okrem toho sa tu nepredvzadzaj, lebo sa zbytocne strapnujes.
 

 

http://www.alzheimer.sk/Conten...
chces odkaz aj na schizu, depku, a pod.? Najdeme, aj v diskusii, aj v mocenskych manipulaciach.
...
Ked pises o bolsevickovi, ja osobne som v case socializmu prezivala mladost, dokonca som bola aj v plienkach, ale pamatam si aj starsie obdobie, aj pozitivne, aj negativne. Nastastie mozem povedat, ze nemam ani jeden jediny den, za ktory by som sa mala hanbit pred vtedajsim alebo sucasnym svetom. Neviem preco si dal odkaz na cesku wikipediu, mne staci aj slovenska a cechov s madarmi si nepletiem.
Prestante s tymi trapnymi manipulaciami a zneuzivanim pravomoci, lebo ste dost vedla a poskodzujete.
 

diakritivky

Takže milá mladá zakomplexovaná beznázorová dáma:
- čo s ami skor objavilo , to som skopíroval, nemám problém s češtinou a 5 ďalšími jazykmi, preto ti moja milá nacionalistická chudera a la na slovensku po slovensky
- prečo sa ťa moja tvrdá kritika komunizmu tak dotýka, keď si vzhľadom na svoj vek v KSČ nebola? - vari dedko odkulačoval dedinu a posielal ľudí do basy, vari tatko bnol štbák a zatváral ľudí, možno mamička likvidovala ľudí v Zvaze žien ???
- prísne rozlišujem zločinnsoť politickej strany a komunistického režimu a osudy ľudí, ktoré boli jej členmi, tu sa MUSÍ posúdiť individuálne porušovanie zákonov, sám som mal v rodine kopec komunistov, s tým som nemohol nič robiť, ale medzi mojimi priateľmi žiadny komunista nikdy nebol - tí ľudia boli tiotiž ľudsky a morálne vadní

Prežila si pozitívne i negatívne obdobia počas komunizmu, pekne prosím uviesť jedno jediné pozitívum komunitmu oproti kapitalsitickej demokracii.

Prepáč ale neprestanem, ako píšeš zo svojimi manipuláciami, zneužívaním právomocí, hoci som vedľa a poškodzujem / KOHO konkrétne poškodzujem, vari komunistické svvine každého veku??/. Tie svoje úbohé ženské "silné slová" si preto strč kdesi do istej časti ženského tela.

Tento zvetrský politický systém sa už nesmie opakovať a proti tomu budem bojovať každým sposobom. A budem tvrdo vystupovať proti všetkým obhájcom komunizmu, ktorí sa nás snažia presvedťiť, že komunizmus bol v podstate dobrý, iba stačí ho trochu poopraviť, dať iných ľudí a tento krásny sociáln y experiment s auž na druhý raz podarí.

+
 

 

sa prekonavas, splietas tu same nezmysly, najprv sa prosim ta zorientuj kde sa nachadzas. Kazdy rezim ma svoje klady a nedostatky, tak ako vsetko na svete. V socializme ti nedavali bezvajecne cestoviny zadarmo, ale si si ich kupil a k tomu aj to ostatne k tomu za slusnu cenu, to ostatne vsak nie vzdy bolo, a tak bolo pod pultom a po znamostiach a musel si cakat doradu alebo aj nebolo.
 

diakriticky

No konečne to z teba vyliezlo, keď som trochu tvrdšie poštuchal!!!

Takže dotovaných potravín sa ti zachcelo milá moja ľavičiarka?
Ako to príde, že minimálne 5000 rokov rozvinutej existencie ľudtva okrem mimoriadnych udalostí nikdy štát potraviny nedotoval, ale posledných komunistických 40 rokov nás presvedčilo, že to inak ako bez dotácií nejde?

Uvedomuješ si skromná duša, že tie dotácie treba niekde a niekomu inému zobrať alebo pojdeme nakoniec prežrať svoju ekonomickú podstatu ako komunisti?
V normálnej spoločnosti si každý na cestoviny /všeobecnejšie na jedlo a iné potreby / zarobí po hodlne z platu a nemusí ho nikto dotovať / samozrejme dobročinnosť mi nevadí/.
Teraz hneď budeš namietať, že u nás sú ľudia tak chudobní, že potrebujú dotované alebo rozdávané cestoviny. Ale to nie je dosledok demokracie, ale komunistického bašovania s ktorého sa budeme ešte dlho spamatávať.

Čiže sme sa dostali na koniec diskusie. Nemáš ani páru ako funguje ekonomika, štátny rozpočet a chceš jediné - zobrať iným a dať sebe bez toho, aby si sa o to zaslúžila!!!

Nuž z takéhoto pohľadu sa mi dvaja nikdy nemožeme zhodnúť a ďalšia diskusia je nezmyselná. Smerovanie spoločnmosti možu rozhodnúť iba demokratické voľby - aspoň zatiaľ, kým to Ficovia dovolia :-D
 

 

neviem odkial mas taketo nazory, ze ja som laviciarka a nacionalistka, a ze mne sa zachcelo dotovanych potravin. Mas nespravne zavery, dotovane potraviny boli aj v tom rezime, aj v tejto spolocnosti, tam si si vedel z tridsat rokov splacanej mladomanzelskej kupit uniformovany panelakovy byt alebo cakat na pridel, zariadit ho, sice si mal na vyber len tri kuchynske linky, ale vedel si popri tom dalej existovat. Dnes maju mladi problem splacat byty, aj ked obaja robia a vyzit pritom, zase mas vacsi vyber a pod. Nezastavam sa ani jedneho systemu a to, o com sme hovorili ani nie je charakteristikou tych systemov, nebudem tu s tebou diskutovat, lebo z nejakeho dovodu ti zalezi kecat uplne od veci prave na tejto diskusii. To, ci je alebo nie je niekto neschopny alebo schopny niekedy nezalezi len od neho sameho, poviem ti to ako to povedala zaciatkom roka jedna pani jednej panej - ked nie si s NIMI, nie si nic.
 

diakriticky

Ja ťa možem analizovať moja neznáma priateľka iba na základe tvojich vyjadrení.

Pokiaľ sa ti páči dotovanie tovarov, tak si jednoducho ľavičiarka a nie je to žiadna nadávka, máš na to právo, iba sa neschovávaj za pravicový pláštik.
Pokiaľ ťa nesmierne zrušuje, že som vybral český text Wikipédie, tak si to nemožem vysvetliť inak, ina že si nacionalistka, zase to nie je nadávka a máš na to právo.

Opätovne, keď študujem tvoj text, tak si asi mierne nesamostatná lebo iba taký človek može byť spokojný s tým minimom, čo mu komunista predloži na tanierl. Pridelený byt bol vačšinou v hroznom stave, alebo panelák od zamestnávateľa, ktorý si musel ťlovek odlúžiť 15 rokov, požičky, ktoré sa pri platoch 2300 Kčs a minimálnej matersklej splácali aj tak 15 rokov.

Žiadne právo na výber, na farebný život, na dovolenku v zahraničí, na odchod inam , na vzdelanie, na zbohatnutie....... iba závistklivé pozeranie cez ostnatý drát

Ja teda kecám od veci - a čo ty, ty so mnou nediskutuješ, nevyvraciaš moje "choré" argumentym iba odskakuješ a preskakuješ z témy na tému. Pokiaľ ťa argumentom porazím uhneš na ďalšiu tému - z potravín na byty a podobne.
Takto postupuje iba malé dieťa bez názoru.

Áno z istého pohľadu je to v dnešnej dobe ťažšie - samiostatnosťa sloboda bolí. Ale každý mladý človek má možnosti ako to riešiť , len si vybrať. Od dobrej prácem , vycestovaním za prácou, hypotékyy, dobre sa vydať alebo oženiť, práca v zahraničí, predaj obličky..... :-)

Možno máš v istom rozsahu opravdu, že v demokracii, keď nie si s nimi nie si nič, len zabúdaš mopja milá "historička", že za komunistov, keď si nebola S NIMI alebo si saim nepchala do ***** tak si bola úplne bez prostreidkov, vyšetrovaná ŠTB, živorila na okraji spločnosti, bola v base alebo na cintoríne.
 

pre Balvanenka

Prečítal som asi 30-35 strán tvojej histórie na sme.sk.
Ani na jedinej som nenašiel ani jediné vystúpenie proti komunistom, alebo ich režimu. Naopak, našiel som tam tvoj výrok, že máš 33 rokov. Takže komunistov si nezažil (resp. zažil ako malé 10 ročné dieťa).
Našiel som tam nespočet útokov na USA, útoky na Dzurindu, ale ani jediný výrok proti Ficovi. Asi nebolo čo kritizovať, však? ;-
To len k tomu, aký si antikomunista.
Naopak - z tvojho výroku o veľkých sociálnych rozdieloch priam kričí túžba po komunistickom rovnostárstve.
Mne je úplne jedno, či má sused 10, alebo 200 miliónov na účte. Je to jeho vec a ak ich neukradol, tak mu ich prajem. Ak má nejaký politik 10 domov, je mi to jedno, ak ich nadobudol poctivo.

Záver: tvrdíš, že si kresťan. Pritom komunisti napáchali na kresťanoch a vôbec na celom našom národe tie najhoršie zločiny, vymyli mozgy celým generáciám. Ale ty nenájdeš ani jediné kritické slovo proti nim. Prečo sa označuješ za antikomunistu?
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME