Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Harabin brojí proti Ústavnému súdu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Kto druhému jamu kope, sám do nej sám...

Tak to vidíte, pán Harabin.
A zrazu ste to vy, kto si sťažuje iným sudcom...
Asi vás treba poľutovať.

P.S. Keby mlčiaca väčšina prehovorila, tak už ste dávno bez talára. Môžete byť rád, že ešte stále majú strach.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

.

Keď nevieš, daj si to niekomu prečítať.
 

Modrý dvorný šašo.

Napichnem sa na Teba modrí fanatik! Ale nereagujem na Teba, iba nerád som na konci.
Aproproso Vbapps, Ty máš ako dvorný šašo PI JANO zadarmo! Prečítaj si dnešný komentár FILU!

A teraz k článku:
V tomto prípade podľa mňa p. Harabín nemá „pravdu“. Asi medzi kontrolou z MS a MF je rozdiel.

Mňa „zaujala“, ale modrá klasika SME. Tendenčné titulky, v tomto prípade „podtitulok“:
VÝNIMOČNÝ HARABIN
Harabin tvrdí, že sudcov informoval, lebo ide o „výnimočný prípad v Európskej únii“ ...

Ako vravím jedná sa MODRÚ KLASIKU dedinského periodika SME. Na osobu Fica, Harabína, nenávidenej, zlodejskej, totalitárnej opozície ich už boli stovky, tzn. desaťtisíce.
Skúšam sa vžiť do myslenia autora medzititulku: Prečíta si vetu z listu, emailu Harabína, kde má uvedené, že ide o „výnimočný prípad v Európskej únii“ ... chudák titulkár, dlho rozmyšľa, ako štetináča by ... nuž z neho vyrobí „výnimočného“ opočloveka.

Harabin v liste má pravdepodobne výraz ... ide zjavnú svojvôľu z ktorej Harabína milujúce SME urobí „zjavná svojvôľa“.
Navrhujem SME medzi titulok: ZJAVENIA HARABÍNA!

Uvedená časť by teda bola:

VÝNIMOČNÝ HARABIN
Harabin tvrdí, že sudcov informoval, lebo ide o „výnimočný prípad v Európskej únii“, keď v dvoch rovnakých veciach rozhodol súd úplne inak.

ZJAVENIA HARABÍNA!
„Zjavná svojvôľa“ podľa neho likviduje právny štát a zavádza právnu neistotu. Sudcom poslal aj rozhodnutie vo svojej veci a rozhodnutie týkajúce sa jeho predchodcu Milana Karabína.

Vysvetlenie: Slovo MODRÝ, MODRÍ, MODRÁ, KAPOR NAMODRO v titulku používám, aby som sa rýchlo našiel svoj príspevok ako má ...
 
Hodnoť

Názorova v

"Sudcom poslal aj rozhodnutie vo svojej veci a rozhodnutie týkajúce sa jeho predchodcu Milana Karabína. Pred štyrmi rokmi žiadal preňho trest ešte ako minister spravodlivosti Harabin. Dôvodom bolo, že nevpustil na súd kontrolu ministerstva spravodlivosti..."
 

:-)

Takže Harabin sám tvrdí, že vlastne tú kontrolu vpustiť musí a správa sa ako totálny ...
Alebo tvrdí, že tú kontrolu vlastne vpustiť nemusí, a vo vzťahu ku Karabinovi to bol len pokus o čistky.
V každom prípade sú to také názorové rozdiely, ktoré popri sebe nemôžu obstáť a jediným riešením je asistovaná samovražda.
Mimochodom by som Harabinovi odporúčal, aby si doštudoval, čo je kontrola hospodárenia súdu, ktorú robia teraz, a čo kontrola tých vecí zo strany ministerstva spravodlivosti, ktorú chcel na súde robiť on.
 

presne tak

skoda, ze novinari sami nedokazu zrozumitelne vysvetlit, ze audit nakladania s rozpoctovymi prostriedkami vykonavzny z ministerstva financii je nieco uplne ine ako kontrola ministerstvom spravodlivosti. Boze, nech mu len daju aj druhy disciplinarny trest a to zbavenie sudcovskej funkcie....
 

 

Vdaka za popis toho rozdielu (ze sa jednalo o financny audit MF versus kontrola MS), doteraz som o nom ani z tohto clanku ani z inych zdrojov nevedel. Naozaj skoda, ze novinari tu najzasadnejsiu vec nedokazu vobec vysvetlit.
 

 

Nie je tam nejaky rozdiel v kontrole z Ministerstva spravodlivosti a Ministerstva financii?

Ak by to niekto fundovany vedel vysvetlit, prosim. Lebo sudy spadaju pod Ministerstvo spravodlivosti, ze? Takze ti ich predsa kontrolovat musia, su v hierarchii priamo nad nimi.
Ale co Ministerstvo financii?
Ako je to napisane v zakone? Vie to niekto vysvetlit? Fakty, bez strannickeho tricka prosim. Chcel by som si vytvorit na to objektivny nazor.

Dakujem vopred.
 

Počul si o nejakom inom štátnom subjekte

financovanom zo štátneho rozpočtu, ktorý by odmietol kontrolu z ministerstva financií?
 

 

Dakujem babsovi a chechovi za ozrejmenie. Toto naozaj nie je sfera, kde sa vyznam.
A Ty, mila gabriela1, usetri si nabuduce radsej prispevok, alebo to rozsir aspon priatimi vetami.
Pekny vikend.
 

Máš v tom hokej

Súdy nespadajú pod žiadne ministerstvo, ministerstvá sú výkonnou zložkou štátnej moci a súdna moc má byť oddelená od výkonnej moci. Ministerstvo spravodlivosti v zásade nemá žiadny dôvod kontrolovať rozhodovanie súdov, na to slúžia inštitúty procesu, či už civilného alebo trestného, čo ide, až na nejakých pár výnimiek, úplne mimo ministerstva spravodlivosti.
Na druhej strane súdy hospodária so štátnymi peniazmi a pokiaľ viem, tu sudcovia nevystupujú z titulu svojej funkcie sudcov, ale len spravujú štátne peniaze a samozrejme pri ich nakladaní podliehajú kontrole.
 

 

Ústavný súd konštatoval, že ministerstvo financií je oprávnené kontrolovať hospodárenie aj na najvyššom súde, ktorý čerpá prostriedky zo štátneho rozpočtu.

Audit by vraj žiadnym spôsobom nenarušil nezávislosť súdu, pretože nemal za cieľ kontrolovať výkon súdnej moci, ale finančné hospodárenie.

„Spôsob financovania Najvyššieho súdu a postupy pri následnom overovaní nakladania s verejnými prostriedkami neovplyvňujú nezávislý výkon súdnictva. Najvyšší súd ako právnická osoba hospodári s verejnými prostriedkami a pri realizácii tejto činnosti, ako aj pri zabezpečovaní bežnej prevádzky súdu, nejde o výkon súdnej moci. Najvyšší súd má v tomto smere rovnaké postavenie ako ktorákoľvek iná právnická osoba, ktorá verejné prostriedky používa na zabezpečenie svojej činnosti,“ vravia sudcovia.

Podľa Ústavného súdu dokumentácia k návrhu na disciplinárne konanie i priebeh verejného pojednávania potvrdili, že predseda Najvyššieho súdu „porušil svoje povinnosti vytvoriť ministerstvu financií ako auditujúcemu orgánu podmienky na vykonanie vládneho auditu podľa poverenia ministerstva financií a zdržať sa konania, ktoré by mohlo ohroziť jeho začatie a riadny priebeh“.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5958463/ha...
 
Hodnoť

A najmä,

či tá kontrola, čo chcel robiť na súde on ako minister mala podklad v zákone na rozdiel od tej, čo chcelo urobiť Ministerstvo financií - to má totiž zákonný podklad v kompetenčnom zákone.
 

Piťko je

expert na zavádzanie a ovplyvňovanie verejnosti, tak ako jeho šéf Mečiar a v neposlednom rade aj Fico.
Veď ovečky nevidia problém do hĺbky veci a tak sa dajú manipulovať...v tom sú všetci menovaní majstri.
 
Hodnoť

 

...Harabin tvrdí, že sudcov informoval, lebo ide o „výnimočný prípad v Európskej únii“, keď v dvoch rovnakých veciach rozhodol súd úplne inak...

Pištík môj, neboli to rovnaké veci. Mikloš chcel skontrolovať ako hospodáriš s našimi daňami, ktoré ti štát nadelil. Ty si sa ako minister chcel kontrolou zasahovať do odbornej činnosti tvojho predchodcu Karabina. A to je ozaj veľký rozdiel. Ale Slovensko preto neprichádza o výnimočný prípad v Európskej únii a možno aj na celom svete. Tým smutným výnimočným prípadom si ty. Alebo azda vieš o nejakom inom predsedovi súdu vo svete (nemusí byť ani najvyššieho), ktorý sa preukázateľne kamaráti s bossom drogovej mafie, vulgárne nadáva a vyhráža sa poslancovi, klame a protizákonne bráni výkonu kontroly???
 

Okrem toho bude asi jediný predseda NS,

ktorý podnecuje a podporuje sudcov, aby zažalovali štát o kompenzácie platov do úrovne sudcov špecializovaného súdu, čo možno kvalifikovať ako zločinné spolčenie za účelom nezákonného obohatenia. Tento človek má v justícii jediné miesto - na lavici obžalovaných.
 

 

Nuž, tipujem, že by sa našli podobné prípady, ale Harabín sa spomedzi nich určite vyníma nadštandardnou dobou prežitia.
 
Hodnoť

Poprosme Všemohúceho

aby tohto priateľa mafie ,drogovych bossov a bezprecedentneho gaunera povolal uz konecne k sebe na vecnost .... v jeho pripade uz nie je sanca na napravu tak ako u u 30 krat sudne trestaneho recidivistu....

jedina jeho spasa a vykupenie je odchod do vecnosti a v tomto duchu mu odkazujem :

Milý grazel !
" Nech Ťa žehná Pán chrani od zlého a privedie do života večného !!! " ( ale prosím čím skôr) :-)
 

 

zvlastne ze trpia vzdy nevinni a takato svina si to tu uziva..
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME