Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Polícia o zavedení systému na prepis reči neuvažuje (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Program

Tento program nevyhovuje potrebám polície a to z jedného dôvodu - nepozmeníte obsah zápisnice z laického jazyka do jazyka právneho. Napr. poškodená v trestnom konaní vypovedá - "bála som sa" (a dodáva, že muž pôjde do krčmy a bude hulákať), policajt do zápisnice napíše "vzbudil u mňa dôvodnú obavu o môj život". Pri okresaní povinnej obhajoby (neprítomnosť obhajcu), takéto konanie (bohužiaľ za asistencie ľahkovážnej dôvery občanov - "nepotrebujem čítať zápisnicu, veď ja Vám verím") vedie k vytvoreniu trestných prípadov a k ich vyriešeniu, t. j. k naplneniu cieľov polície bez ohľadu na materiálnu pravdu. Preto tento program nebude (a to ani v budúcnosti).
 

je mi jasné,

že vnútro takýto softvér nechce. Policajti sú najväčší zločinci a pri takomto softvéri by nemohli robiť také závažné svinstvá, aké robia. Zápisnece si policajti píšu tak, ako oni potrebujú. Keď im úplne skreskenú zápisnicu svedok odmietne podpísať, tak na polícii ho dajú zmlátiť. Samozrejme sa to nedá dokázať, lebo pri výsluchoch nedovolia účasť právnika.
 

?

Tvoj príspevok je plný nenávisti a ešte k tomu aj hlúposti. Vieš dokonale účelovo zovšeobecňovať. Môžem ti povedať z praxe, že advokáta môžeš mať pri sebe už ako svedok. Síce je tam iba ako "pozorovateľ", ale byť tam môže. Nabudúce si over fakty, porozmýšľaj nad nimi a potom ich až napíš...
 

veru

ale myslim, ze sa to zmeni, ked takyto softver zacne ponukat nejaka firma ochotna davat provizie.
 
Hodnoť

re:

mám niečo lacnejšie a efektívnejšie.Síce to nebude prevod do písomnej podoby ale aj tak.Ten vynález sa volá DIKTAFÓN :)))))) p.s. keby nejaký policajt alebo sudca nevedel čo to je a ako to pracuje tak mu to rád ozrejmím :))))
 
Hodnoť

Opatrne s nadpismi o policii

aby sa nakoniec nedostal na titulku ich pravdivy obraz "Policia neuvazuje"
 
Hodnoť

ten titulok ma dostal:-)

policia by mala hadam zacat niekde pri uvazovani akomkolvek...pisat ze o niecom neuvazuje sa mi zda zbytocne...
 
Hodnoť

no skôr

je asi desí fakt, aké hlody a haluze by automat zaznamenal.. za rok by stačili i na tri silvestrovské programy.
 


Najčítanejšie na SME