Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Výsluhové istoty sa zmenia až pre budúcich policajtov a vojakov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Podľa doby výsluhy v hodnosti a maximálnej doby služby sa to bude týkať dôstojníkov od podplukovníka po generála, u praporčíkov a nadpraporčíkov ? :)
 

Ani nie

Pracuje sa aj na novele zákona o dočasnej štátnej službe, takže by mali byť nanovo nastavené maximálne doby služby a tiež prehodnotený konkurenčný výber. Asi sa to vráti do čias ČSĽA, len bez záklaďákov.
 
Hodnoť

Už vidím aký bude záujem o službu ???

Zaujímavé kto toľko bude maž možnosť slúžiť. Mám obavu že za takých podmienok pri exitencii dvoch kategorii starý a nový budú aj rovnocenné vzťahy a to nehovorím chuť vstúpiť hlavne regrutovať do armády .
 
Hodnoť

Odstupné,vysluhové...

Máme teda ešte čo robiť,aby sme im na výsluhové dôchodky,odstupné,prístupné a kadejaké výhodné zarobili.My ostatní budeme musieť odchádzať do dôchodku ako matuzalemovia.Je pravda, keď budú na výsluhovom dôchodku nebudú už môcť kšeftovať s benzínom,tak im štát musí prilepšiť.
 

sooho

kto ti bráni vstúpiť do armády alebo k polícii?? pokiaľ si mylsíš,že je to také jednoduché ako to niektorí vidia,tak tam choď a aj ty budeš mať nárok na výsluhový dôchodok a odchodné...
 
Hodnoť

SOoho

Kedy už konečne zistíš a pochopíš, že policajti majú osobitný dôchodkový systém, nepoberávajú výsluchové dôchodky od Sociálnej poisťovne, teda nepodliehajú verejnému dôchodkovému zabezpečeniu, ale dchodky im vypláca Ministerstvo vnútra, a na svoje dôchodky policajti sa sami skladajú, vyšším mesačným percentom, ako Ty odvádzaš do Sociálnej poisťovne! Ale toto už bolo aj na tomto fóre viackrát vysvetlené, ak nechceš to pochopiť, tak nikoho nekritizuj a hlavne, neútoč na policajtov! A posledná rada, ak sa Ti nepáčia policajtio, tak v tom prípade ak Teba prepadnú na ulici alebo Ťa okradnú, neprivolaj policajtov, ale iných vagabundov, možno, tých máš radšej, než policajtov! :-)
 

máš pravdu

lacafaca-máš pravdu, ale idiotovi nikdy nevysvetlíš že je idiot. A bohužial je veľa takých mentálne slabšých jedincov, akým je aj SOoho.
 

Dajte info,

v čom je služba napr. rakúskych a švajčiarskych vojakov a policajtov menej náročnejšia od naších, keď dôchodkovu hranicu majú po 60-tke ?
 

sa sami skladajú :D

a z čoho sa skladajú? chodia po večeroch brigádovať, alebo majú o to vyšší bruto plat na ktorý sa skladám aj ja?

možeš si skúsit taký malý test. začni kričať o pomoc na ulici a ak to nebude na dokrik nejakej benzinky, kde zabíjaju čas naši skvelí ochrancovia zákona, máš smolu.

pešia hliadka je vínimkou a do auta s pozatahovanými oknami sa nedokričíš tak o akom privolávaní policajtov rozprávaš vari len nie o 112 kde ta tri minuty budu len prepajať, kým zistia že nechceš záchranku ani hasičov, ale fakt policajtov.

a o stavačoch pieskových hrádzí sa už vobec vyjadrovať nebudem
 

 

A z akých peňazí sa to naši veľavážení policajti skladajú na tie svoje dôchodky? Čo takého hodnotného vytvárajú pre tento trh? Nežijú tak náhodou z daní občanov tohoto štátu, ktorých potom navyše šikanujú, aby mohli chrániť hlavohrude a podobnú háveď. A k tej tvojej poslednej vete len toľko: Policajta, ktorý obchôdzkuje ulice som nevidel už pekných pár rokov. Inak ako v autíčkach ich nestretávam. A áno, zabudol som na pocestných meračov rýchlosti, ktorí za slnečného počasia vylezú von. Uvedomte si, že jediní, ktorí vás živíme sme MY!!! Tak sa k nám, slušným ľuďom podľa toho aj správajte!!! Vy ste tu pre nás, a nie naopak.
 
Hodnoť

A čo Hasiči ?

A čo Hasiči, zabudlo sa na nich ! Toto je to povolanie, ktoré si zaslúži uznanie, ohodnotenie, úctu a poklonu. S kade ľudia utekajú a nevedia si poradiť, tam hasiči prichádzajú.Vážim si aj prácu policajtov a ich dôležitosť v spoločnosti, ale na hasičov nemajú. Menej dôležitosti prikladám vojakom. Myslím si, že financovať chlapcov, ktorí sa " hrajú " na vojakov je luxus. Klobúk skladám pred pilotmi, (aj keď na tie dve pojazdné stihačky čo máme.........) myslím že tu niet čo diskutovať o ich kvalitách, to sú páni vojaci Top-Ten. Ale chcel by som vedieť, koľko nadriadených vojakov pripadá na veliteľstve vzdušných síl SR. Toto je môj rebríček dôležitosti a je mi jedno či je generál alebo rotný, či tam pracuje 10 alebo 25 rokov.
 
Hodnoť

 

Vsetci sa rozculuju , ale napr. v atomke si vyplacali odchodne az 60 nasobok platu. A len nedavno dostal
teplar po troch tyzdnoch viac ako dostojnik po 30 rokoch sluzby.
 


Najčítanejšie na SME