Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sulík robil na prezidenta hrubý nátlak (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

prosim vas, aspon do tohto bulvarneho titulku doplnte, ze kto to povedal...
 

 

Povedal to jeden nemenovaný opilec, chudobný majetkom i duchom.
Zrejme preto, že Grécko predalo emisia po 12€/tonu.

SNS s Ficom 3x lacnejšie, aby si potom niekto pripísal na kontá niekoľko miliárd korún.
 

 

Vlastne nie on, ale jeho hlásna trúba.
 

myslis hovorkynu

koalicnej rady, nadriadeneho organu vlady a parlamentu, ivetu?
 

SNS má (opäť) pravdu

Nie je dôležité, kto povedal túto myšlienku, ale či je pravdivá. A pravdivá je. Vládna koalícia nemá právo vyvíjať na prezidenta republiky nátlak a nútiť ho k tomu, aby na niečo pristúpil. Pán prezident nepodlieha príkazom akémusi koaličnému petičnému výboru. Konanie pána prezidenta sa v tomto prípade nijakým spôsobom nevymyká ústavnému poriadku. A pán Sulík môže i nesúhlasiť, ale nemá pravdu, ak tvrdí, že prezident republiky má neodkladnú povinnosť vymenovať doktora Čénteša do funkcie generálneho prokurátora SR. Nič také Ústava SR pánovi prezidentovi neprikazuje. Naopak, v tomto ohľade dáva Ústava SR pánovi prezidentovi široké pole pôsobnosti. A to i nevymenovať doktora Čénteša do funkcie generálneho prokurátora SR.
 

som skoro členom Smeru

čo môžete potom od neho čakať. Sulík chcel na túto skutočnosť len upozorniť. A trafené husi gágajú.Opäť logika.
 

Sulík

Sulík by si mal konečne uvedomiť, kto je on a kde je jeho miesto. Prezident republiky je v hierarchii ústavných činiteľov na vrchole. A tak by mal Sulík k prezidentovi republiky i pristupovať.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

vyjadroval si sa takto aj ked predseda parlamentu /terajsi prezident hlavy statu/ vyjadril uctu k prezidentovi Kovacovi a nazval ho starym ujom? Hmm, vlastne on je taky srandista.
 

Len tolko, ze

prezident by mal byt apoliticky - mal by byt prezidentom vsetkych obcanov SR. Lenze tento clovek je "uz skoro clenom strany Smer"! Takze je to prezident zhruba pre 40% potencionalnych volicov Smeru. A tak sa aj sprava -ide po ruke Ficovi ako sa len da, nechcem povedat ze mu lezie do ***** ale je to tak... Na takehoto cloveka su vsetky metody legalne! Aj natlak. Aby sme sa ho uz zbavili, skody narobil viac ako dost.
 

súdruh gašparovič nemá čo robiť v kresle

prv=hop občana slovenskej džamáhirije. Má byť na smetisku dejín komunizmu ...!
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

irena lacková

pocas stúdí mi akosi uniklo,ze niekde existoval komunizmus.Pri skúskach z vedeckého komunizmu ( boli povinné) som sa dozvedel,len ZE myslienka komunistickej spolocnosti bola a je len NEUSKUTOCNENÁ ÍDEA .Rád si doplním vedomosti pani Lacková.
 

máš šťastie, že ten nezmysel píšeš

teraz. Po čase by si za popieranie komunizmu mohol dostať zo pár rôčkov...!
 

je vážnou chybou toku 1989

že sa s komunistami nenaložilo podobne, ako oni naložili s tisíckami nevinných ľudí do roku 1989!
254 ľudí popravených z politických dôvodov, 374 zastrelených pri pokuse o opustenie Československa, 4500 zomrelých ve väzení, 208.000 ľudí žalárovaných za svoje názory a 179.000 emigrantov, to je holá bilancia štyridsaťjedenročnej vlády komunistické strany v rokoch 1948 až 1989.
 

súhlasím

s Vami pani Irena, až nato, že komunistická lúza nám vládne doteraz....
 

 

Je vidiet ze Irena Lackova riadne popracovala nad "bilanciou" kom. strany a predpokladam ze aj z tych 'spravnych' zdrojov, v ostatnom znalosti a prax jej evidentne chybaju.
 

Po roku 1946

bývali velitelia hlinkovej gardy a poprední ľudáci sa zrazu hlásili do KSS alebo do Demokratickej strany. A sekretariáty oboch, vlastne nateraz jediných slovenských vládnych strán, začali súťažiť, ktorá viac týchto duší uloví. Namiesto tribunálu pre kolaborantov a exponentov režimu ich potichučky prevádzali do svojich partajných košiarov. Samozrejme, nie všetkých (tí, čo boli predtým najviac na očiach, museli zmiznúť v prepadlisku dejín), mnohých však istotne. "Vojnu sme síce vyhrali, ale mier začíname pozvoľna prehrávať," povedal si vtedy nejeden antifašista.
Občan môže byť po vyše 40. rokoch šokovaný z toho, kde všade - v akých hlbokých kreslách a na akých vysokých stoličkách - sa po roku 1989 nachádzajú prisluhovači bývalého režimu. Je to dôsledok zníženej ostražitosti víťazov, alebo už výsledok ich politickej skorumpovanosti? Možno je všetko jednoduchšie a hlavnú úlohu tu zohralo ono príslovečné odpúšťanie si hriechov navzájom a poskytovanie si vzájomných služieb i protislužieb.
A vari to ide aj ináč na malom Slovensku, kde každý vidí tomu druhému do hrnca a každý s každým sa pozná už od školských lavíc?
 

mohli by ste

skusit konkretnejsie?ktore ustanovenie ustavy sr dava sudruhovi gasparovicovi take "siroke pole"?
 
Hodnoť

 

Akýsi Slotov poskok Danko, ktorý ani nie je poslancom parlamentu si otvára ústa. Kto je ten človek? Odkiaľ vyliezol? Keby sa radšej staral o (ne)kultúrnosť svojho predsedu. Videli sme kto je v skutočnosti nervózny a kto včera kritizoval zmeny na súdoch. Má byť aj prečo.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME