Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Múzeum komunizmu by mohlo byť na Úrade vlády (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

Ja by som ho dal rovno na Súmračnú.
 

blbosť

najviac komunistov je na úrade vlády, preto múzeum patrí tam
 

 

Isteže, len ste si pomýlili obdobie.
Ficova vláda = 16 ministrov, z toho 11 komunistov.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Myslíte, že vám niekto verí?
Radičová nebola v strane, ale to vy dobre viete.
 

Rahan

Ona bola len radová členka, ale Zajacova mamina s prezývkou " Lenin v sukni" to bola vymakaná členka strany. Tá by mala robiť aj s Mesjažnicovom sprievodkyňu po expozíciách. Zase bude mať šancu sa prejaviť aj súdr. prof. PhDr. Pavol Mešťan-Marmostein, pravá ruka Vasila Bilaka a t.č. riaditeľ Židovského múzea v BA.
 

ne normalny slovák

ja by som ho umiestnil do figelovho sociálneho bytu.. tam si može modrá uderka davat zraz a písat plusky tejto vláde.. a na margo.. to Ywet fakt nevie po tých jej socio skolách že komunizmus realne nefungoval ako zriadenie nikdy a nikde? To ste už ozaj vsetci mimo?
 
Hodnoť

"Múzeum komunizmu"

Ide o ďalší zámer vlády odpútať pozornosť od katastrofálnej sociálnej situácie obyvateľstva, ktorú spôsobila svojou nečinnosťou. Existencia tohoto kvázi-múzea nikoho nenakŕmi. Pôjde o ďalšie zbytočne vyhodené peniaze ľudí. Namiesto toho, aby sa tieto financie využili k podpore nezamestnaných a chudobných ľudí, budú využité k naplneniu akýchsi túžob úzkej skupiny "intelektuálov". Ľudí nezaujíma komunizmus, ktorý v Československej republike ani nikdy nebol, ale jedine to, či budú mať zajtra niečo do žalúdka. A riešenie sociálnych a životných problémov obyvateľstva musí byť prioritou každej vlády. Ak tak v prípade niektorej vlády nie je, nech odovzdá riadenie štátu do rúk opozícii.
A čo sa týka socializmu. Som presvedčený, že ten je medzi obyvateľstvom hodnotený pozitívnejšie, než Radičovej experimenty so Zákonníkom práce, v zdravotníctve, v doprave, v bytovej otázke, v podpore nezamestnaných a chudobných,...a mohol by som tak pokračovať ďalej.
 

a tvojim pohlavarom zo sumracnej

islo o co? zalepit oci ludi prij.... slubmi, ktore ste nikdy nemohli dokazat splnit a len ste podhodili par omrviniek typu 13. dochodok na vianoce....

keby ti tvoji pohlavari vedeli nieco efektivne splnit, tak by to boli splnili a nie rozj.... statnu pokladnicu a zdevastovali ju tak, ako to nedokazal nikto doteraz.... vlastne ano, Velky Mufti.

pekne sa zbal a odstahuj sa do sev. korei, na kubu a podobne
 

sudruh,

Chapem ze zriadenie takehoto muzea je pre vas problem, pretoze komunisti nemaju radi ked im niekto nastavi zrkadlo a ukaze im, co boli za odpad. Tak sa snazite odbacat od temy a trepat o tom,ze tie peniaze treba dat radsej niekde inde, najlepsie do post socialistickeho zdravotnictva, skolstva, kultury atd.
 

 

nejde o "múzeum zločinov", ale o múzeum každodennosti
 

Pán Ferikus

Ukážte mi, čo bolo vybudované pred rokom 1989 a čo bolo vybudované, resp. zbúrané a zrušené po roku 1989.
 

Vážený

"sociálny" demokrat. Ak sa už chcete obzerať dozadu, OK. Tesne pred druhou svetovou vojnou bola ČSR siedmou ekonomicky najsilnejšou krajinou sveta. Vaša spisovateľská "ikona", Peter Jilemnický, o tom napísala aj knihu, volá sa to Kus cukru. Rakúsko bolo v tom čase také biedne, že nemali za čo doviesť ani cukor, tak sa pašoval od nás. Dvadsať rokov po vojne som študoval v Bratislave a tí "zúbožení" Rakúšania sem chodili preťahovať študentky za "italáky", ktoré boli módnym hitom, ale náš vyspelý socialistický odevný priemysel "nestíhal". A kde bolo Rakúsko v roku 1989, a kde ČSSR? A to len preto, že s nimi nikto nerobil "sociálne" experimenty, ktoré s mojou generáciou robili predchodcovia strany, ku ktorej sa ráčite hrdo hlásiť. Ďakujem, ale už neprosím.
 

 

To vysvetlite Cine, ze oni su vlastne velmi zaostaly stat, pretoze maju komunizmus. A preto si Cinania k nam chodia nakupovat fabriky.
 

A ktorý konkrétny

Číňan si u nás niekedy kúpil fabriku? Súdruh predseda KS Číny, predpokladám.
 

Sony v nitre

kupili cinania

dobre rano
 

Dobré ráno.

Zopakuje, pre dislektikov. Ktorý konkrétny Číňan, alebo ktorí komkrétni Číňania kúpili SONY v Nitre? Zrejme ujo "štát". Ale za akú cenu? Skús ísť do Číny, moja bývalá kolegyňa tam prežila dva roku, jej manžel bol na zastupiteľstve SR, videla aj to, čo bažný turista nikdy neuvidí. A potom píš, píš a neprestávaj.
 

 

A viete za akú cenu?
Za cenu detskej práce.
 

 

jasne a este milionov umucenych v gulagoch ako aj nas mucili komunisti ..
 

Neviem, koľko máš

rokov, v podstate ma to ani nezaujíma. Ja mám dve deti (34, 27) a sedemročnú vnučku. Nikdy by som im neprial, aby museli žiť v takom morálnom a ekonomicko bahne, aké tu bolo v rokoch 1948-1989. Stalin vyvraždil viac vlastných, ako Hitler počas IIWW. A skús trochu "ľudovú" Kóreu, kráčajúcu smelo vpred, ku krajším zajtrajškom, pod múdrym vedením milovaného vodcu Kim-Čong-Ila. A porovnaj ju so zahnívajúcou kapitalistickou južnou Kóreou. Štartovali, v roku 1953, z rovnakých pozícií. Česť Práci!, predtým Na Stráž!.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME