Pondelok, 10. august, 2020 | Meniny má VavrinecKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Jurzyca spochybnil menovanie profesorov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

Ten minister sa nezdá..

Ten minister sa nezdá..
 

 

tri univerzity nezaplatili baksis ... :D
 

 

Žeby to bolo také jednoduché?
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

ked sa pozrem na to ako si to napisal tak mam pochybnosti o tom kto je to triezvy :D
 

kto to je ten jurcza?

je to nokto, ktorý nikým, ani nebude, diletant amaté a politický nominant . a pri tom nemám so štúdiom na vš nič, mám to za sebou, taký istý tr.. ko ako aj nim, zdrtavotníctva modlivka driemavá, ktorýsa na každej fotke modlí spína ruky ku bohu, aby osvietiil jeho sprostý rozum.
 

zato chce rozhodovať o všetkom

ani za mečiara nebola akademická autonómia tak ohrozená, ako je teraz za jurzycu
 

Ty si nejaký znalec,

nechceš mu písať biografiu? Stavím sa, že by si nevedel(a) napísať ani tri riadky jeho životopisu. Keď aj ty dostaneš napr. štipendium nositeľa Nobelovej ceny, potom vietor vychádzajúci z tvojho brucha možno dostane aj nejaký význam.
 

spochybniť UK dokáže len vidiecky moták

je to
tragédia mať takéto čudo na poste ministra
 

a prečo nie?

Z pohľadu omnoho kvalitnejšej univerzity sa iná univerzita môže naozaj javiť ako maštal :-)
 

napr.

taká ekonomická univerzita v BA

... čo vidím u frajerkinho štúdia, kvalita štúdia slabá, teoretické zdroje niekedy dobre že nie 20 rokov staré, vyučovanie moderných prístupov, ktoré sa presadzujú v praxi iba okrajové spomenutie, pýcha na svoje učivo niektorých profesorov vyššia ako Budrž Chalífa (najvyšší mrakodrap) napr. taký Slávik a jeho Strateg manažmetom a pritom s tým info neohúrite nikoho. Svet sa pohol vpred, ale na EUBE akoby šipková ruženka spála

.. treba ísť do sveta, t.j. aj do viedne alebo nejaká česká škola s licenciou z anglicka, ich know how je na omnoho vyššej úrovni, a po pravde mať denný prístup vyúčby z anglicka, tak jednoznačne musíte mať náskok pred ostatnými.

Profáci moc na EU BA kvalitou nerastú, sú to teoretici, a tak to vyzerá aj na študentoch
 

do

bo, ty si opitý. čo ty máš za sebou? vš? rofl... :D
 

opitý bol práveže Jurzyca = vtedy, keď

spochybnil Univerzitu Komenského...
 

 

Právnická Fakulta UK má aké publikácie? Keby tam nepôsobila doc.Ficová, tak publikačná činnosť tejto fakulty je nulová. O doktorandoch radšej nehovorím, lebo nie je o čom.
 

Ešte nezabúdajme

doc. Čénteša, ten má tiež dosť publikácii a snáď ešte možno prof. Cibulka bol (svojho času) kedysi slušne tvorivý (aj keď ho ťahal Svák z Čarnogurského školy). Celkovo je to bieda, len také odkladisko pre tých, ktorých nikde nechcú (najmä nie v Trnave a na Drieňovej)...
 

To hovorí za všetko !!!

Celý vyspelý aj menej vyspelý svet má medzi 500 /slovom päťsto/ najlepšími univerzitami a VŠ na celom svete aspoň jednu univerzitu - VŠ, ale SLOVENSKO NEMÁ ANI JEDNU. Naši susedia majú aj po dve-tri. A toto je dôsledok Kocurkova, ktoré zaviedli pri kšeftovaní - finančnom, politickom aj rodinnom - s titulmi nové, s prepáčením univerzity - Trenčín, Ružomberok, Komárno, B.Bystrica, Trnava, Žilina a mnoho ďalších mestečiek a dedín, v ktorých sú kadejaké pobočky týchto "univerzít". A na týchto sa viacmenej iba obchoduje s titulmi a nie študuje. Toto bolo a je veľkým zlom v našom školstve. Namiesto toho, aby bol tento stav na týchto "univerzitách" nekompromisne a bez prieťahov odstránený zrušením týchto "pelechov na bohatnutie", sa začínajú ich praktiky šíriť ako rakovina naprieč celým našim školstvom. Je tragédiou nášho školstva, že sa týmto "korupčníckym vírusom už nainfikovali" aj doteraz ako-tak vážené a rešpektované univerzity a VŠ. Dokonca to presiaklo už aj do navrhovania na tituly univerzitných profesorov a docentov.
 

Aj lepsie univerzity melu z posledneho !

Profesorov niet a preto vymenuju aj skolnika za profesora pre vsetko. Co k tomu dodat.
 
Hodnoť

 

uz to inak nevidim, ale vzhladom ku kvalite skolstva a najmä prava, by pravnicka mala skutocne pouvazovat nad (samo)profesorom rydlom.
 

Nuž

v tomto s tebou musím súhlasiť, akurát som šiel poznamenať na margo PF UK niečo ironické v tomto zmysle, ale predbehol si ma...
 
Hodnoť

 

hlavne, že táto vláda aj s ministrom súhlasila so vznikom ďalšľích vysokých škôl - pseudoakadémií... takže minister by si mal poupratovať najprv vlastnú agendu!
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME