Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

NS SR zmeškal lehoty už v šiestom prípade (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Sprostí Lováci

Tu je živý prípad toho , ako naše súdy kvalitne pracujú. O čom je takýto štát?? Každý si tu robí čo chce, minister si vypisuje knižky (asi má veľa voľného času) a Lipšic v kuse len vymýšľa ako tresty sprísniť, ale stále je to o ničom. Pán Lipšic prečo nepripravíte taký návrh zákona, ktorý bude presne vystihovať tresty? napríklad ako teraz v tej vašej pripravovanej novele môže o predčasnom prepustení z basy rozhodnúť súd a súd aj rozhodne akú podmienečnú dobu uvalia na prepusteného, buď 1 alebo až 7 rokov. Tak to je vážne výkon obdivuhodný orangutana. Zase nejaký skorumpovaný sudca bude dávať podmienky podľa toho, kto mu koľko zaplatí. Tuto vidím veľké resty našich zákonov. Zoberme si napr. aj drogy: zákon nekvalifikuje čo je malé množstvo pre vlastnú spotrebu, dokonca ani drogy nerozlišuje na mäkké a tvré. za porušenie paragrafu 186 trest. zákona môže odsúdený dostať až tri roky väzenia nepodmienečne, môže dostať podmienečný trest, môže dostať pokutu alebo dokonca sa môže rozhodnúť o prepadnutí veci!!! Pýtam sa pána ministra ako je to možné? Môže sa stať že niekto za pol gramu heroínu dostane pokutu a niekto zase na inom súde za pol gramu trávy dostane 2 roky podmienečne? Zase to záleží na konkrétnom sudcovi ako sa on /JEHO VELIČENSTVO rozhodne.
Vidím však že pánovi ministrovi Lipšicovi to asi takto vyhovuje najviac a ďalej zavádza do nášho trestného poriadku pravidlá ktoré sú tak neprehľadné, že každý sudca si ich môže vyložiť po svojom /ako aj advokát/ a tak aby mu čo najviac vyhovovali. Potom sa čudujeme že na slovensku kvitne korupcia a bude kvitnúť dovtedy, pokiaľ budeme mať a prijímať veľmi všeobecné, nekonkrétne zákony. Prečo sa naše súdy zaoberajú s niekým kto má pri sebe pol gramu trávy a pred oveľa závažnejšími vecami si dávajú polícia a súdy ruky pred oči, a tvária ako by sa ich to ani netýkalo.
ale taký je život, za pol gramu trávy basa, odrbeš polku národa nič sa ti nestane...
P. S. živý príklad o tej sprostej sudkyni čo nevedela kde je Černák??
Aspoň nech noviny číta, ale možno ani to nevie...
Reagovať | CIBAZOL
 

CIBAZOL,

ale ved sudy su apoliticke a nezavisle.
Reagovať | kuk
 

Cibazol ved tomu nerozumies

Cibazol ved o zakonoch NEROZHODUJE Lipsic, ale slavny slovensky Parlament teda nasi podareni poslanci. IM to takto vyhovuje spolu so skorumpovanym sudnictvom.
Mal by si podporit Lipsica ako len mozes, lebo je to vlastne prvy minister co sa snazi urobit aky-taky poriadok v tom Slovenskom sudnictve - cize Augiasovom chlieve. Vyzvy poslancov aby koncene prijali ucinne zakony, skorumpovany sudcovia spolu s mafianmi a bohatymi politikmi isli sediet a potom zacni kritizovat Lipsica. Keby len Slovensko malo viac takych ministrov ako je on.
Reagovať | Emil
 

CIBAZOL ty si cibazol...

(ja uz zijem v zahranici vyse 30 rokov, el viem ze vas parlament musi schvalit zakony a tak isto menovatt sudcov atd. - tak nadavat na Lipsica je sprostost - aspon ze nieco sa snazi zmedializovat, aby ste sa zobudili ze musite zacat volit inych, mladsich poslancov, a dufat ze ti sa budu viac snazit ako Lipsic a jeho mladsia generacia...Slovac zobudte sa!!!
Reagovať | zUSA
 

 

sudcov menuje prezident na navrh Sudnej rady (vid Ustava SR)
 
Hodnoť

 

NS SR je len vrcholcom ladovca skorumpovaneho slovenskeho sudnictva a celeho pravneho systemu: ktore so slubovanych kauz boli doteraz vysetrene, v ktorych bol vyneseny nejaky rozsudok ? Premeskanie lehot, preklzy a formalne nedostatky obzaloby su akymsi castym klise - najma ak ide o miliony!
a cely ten cirkus plati obcan!
Reagovať | fuj
 
Hodnoť

 

nasi sudci su nezavisli to je pravda, ale pravda je aj to, ze su nezavisli od zdraveho rozumu, poctivej prace, neuplatnosti.
konecne by im k tej nezavislosti mali pribalit aj nejaku tu zodpovednost, a taketo hrube pochybenia pekne krasne zosobnit, vinnikom pozastavit moznost vykonavat funciu sudcu na nejake obdobie, a pri opakovani, ho proste z tak zodpovednej funcie bez naroku na odstupne prepustit s dozivotnym zakazom zastavat nejaku verejnu funkciu. By sa hned videlo jak vedia zadkami pohnut pod ciernymi sutanami, boha jeho. :)
 
Hodnoť

ta vasa justicia este VOBEC..

nepracuje ak minister spravodlivosti musi povedat nieco take logicke ako : "Nemôžeme si dovoliť nechať osoby, ktoré robia takéto prešľapy, aby ich robili bez akéhokoľvek potrestania, to nie je prijateľné,"

Nebolo by dobre "vyhodit" cely SUD - a zacat odznovu? Mozno z novymi , mladsimi sudcami (nenasiaknutimi socialzmom!) ???
Reagovať | zUSA
 

V ktoromsi pobaltskom state

take nieco urobili, cital som o tom pred hadam piatimi rokmi. Korupcia v sudnictve sa im zdala taka zakorenena, ze nevedeli ako to riesit. Preto parlament prijal zakon, ze vsetkych sudcov prepustaju a okamzite sa vypisali konkurzy na ich miesta (tipujem, ze kazdy prepusteny sa mohol prihlasit).
U nas vidim tieto problemy: 1)Parlament je taky hrozny, ze by sa nezmohol na prijatie takeho zakona; 2)mozno ani prijatie takeho zakona by u nas nic nevyriesilo, lebo by asi vsetky konkurzy vyhrali zase ti, co tam aj boli. Mozno v duchu hesla "Na Slovensku je to tak".
Reagovať | Znechuteny
 

konkurzy

treba vypísať, mnohí z terajších sudcov by nezvládli ani psychotesty, ved od rána musia dat loka, o desiatej už treba dalsieho spolu s loduhom tak súdi kamoškom čo mu od nepamati prelieva výsledky kauzičiek cez tra tárik do ...agendy advokát-mesta, a majú sa dobre pokým n e p o m r e l i...koniec rozprávky v Pov.Bystrici a zlá ježibaba na prokuratúre je tiež z rodiny.??? No a sme v reále, ešte v Bystrici si udržujú stádečko -vraj občanov bez občianskych práv- od tela pomocou polície pána primátora a nariadení -velmi kurioznych s ú d u PRENASLEDOVAŤ DEPTAT? hoc i starú 86 ročnú babku -policajti prepadli v baráčku, aby sme vedeli čo všetko si môžu dovolit a prokuratúra NENAŠLA POCHYBENIA V PRÁCI SVOJICH BLÍZKYCH. NEČ U D O , veď zákon o policajtoch je ešte z roku páne l953, platí vôbec ? Tak ich nemožno vinit, nemajú žiadne právomoci, len čo im nariadia kámoši to urobia. Možno p.riaditel justičnej polície o tomto stave v Považskej n e v i e...?
Reagovať | silové rezorty
 

pán lipšic dotoho

vyčistite súdy od každého sudcu čo súdi do svojho a rodinného rozpočtu, čo si robí zo súdnej pečiatky z á r o b k o v ý p o d n i k dodáme ďalšie kauzy :sudkyňa Loduhová@Lackovič, osloboďte občanov od skorumpovanej sudkyne a predsedu súdu, čo nad tým šéfuje... ich majetok s týmto podnikaním súvisí, ale ten nie je podstatný. Podstatná je o č i s t a justície od nepoctivých ú r a d n í k o v a morálna očista SúDOV, VIERA V SPRAVODLIVý SúDNY PROCES/GARANTOVANý Ústavou!!!/ a dôvera v štátnu inštitúciu akou je s ú d n í c t v o na všetkých stupňoch. V prvom stupni súdi dr.hlucháň v druhom jeho príbuzná hluchánová v tretom ??? tam pošlú zmanipulovaný spis A JE TO !
Reagovať | kauza Čížov súd
 
Hodnoť

Kazdy "podnik" ma

riaditela, ktory je za jehochod zodpovedny, preco po prvom preslape tam este sedi?
Reagovať | wendo
 
Hodnoť

vyčistiť

Je potrebné urobiť to, čo urobili v bývalej NDR.....nahradiť sudcov mladými,vzdelanými ľudmi. Starých komunistov, ktorí sa prerobili na bigotných katolíkov a ťahajú "Krista za nohy" je potrebné poslať pracovať inde...ešte ich zaujíma len 14. plat.....13. samozrejme majú.Platy okolo 55 tisíc sa im mália. Odchodné do dochodku vyše pol miliona tiež..... a dôchodky sú minimálne 35 tisíc, niektorí i podstatne vyššie....len sa o tom mlčí......
Vyčistiť.....držím palce mladému, vzdelanému a sympaticky tvrdohlavému Lipšicovi....Do toho !
Reagovať | Bratislavčanka
 
Hodnoť

Ako je tovlastne ?

Keď si dobre pamätám, všetkým týmto problémom mal zabrániť všeliek elektronická podateľňa! / Nie všetkým, lebo až takýto bordel na NS nikdy nebol!!!! / Možno mal aj Harabín pravdu a ide o debilitu presadzovať niečo neodskúšané do súdnictva, najmä so špecifidkými požiadavkami NS. Niekto by mal za tento bordel zodpovedať. Predseda NS sa nemôže tvrdiť, že potrestá toho čo zapríčinil " meškanie spisu", treba ptrestať toho, čo nezabránil možnosti takéhoto jednania. Pretože o tom je riadenie : vytvoriť podmienky, zabrániť zneužitiu. Keď to niekto nevie nech ide robiť to čo vie!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Reagovať | Jaro
 
Hodnoť

stroj času

elektronická pošta za ktorú sa schovávajú zkorumpovaní rodinní príslušníci podnikatelov- SUDCOVIA má pomáhat obchádzaniu zákona, a l e veď sudcovský sľub a Ústava a OSP predsa určuje kritériá pre zákonný postup v procese súdnictva!!! Len nemá kto povedať, že zvýhodňovanie rôznych kamarádičkov sa netoleruje a je nezlučitelné s výkonom akéhokolvek postu na súde, prokuratúre, polícii,...poriadokm by si urobili aj sami, keby páni predsedovia neochraňovali notoricky známych porušovatelov zákona, oni sa poznajú a nezákonné správanie nemá nič spoločné s kolegialitou!!! Za sudcov typu loduhová jej manžel bývalý sudca Loduha,jeho kámoš Vašút,čížík a ich kamarádičkovia na prokuratúre, u polície, to sú notoricky známe veci, prečo by čížovci šli proti dobrému kšeftu loduhovcov...čo by z toho mali. Ked pán Lipšic odvolá takýchto predsedov súdov a sudcov kamošov, sudcov a prokurátorov čo majú ženičky,tetušky v rôznych ich firmičkách a dajú š a n c u mladým , hoc aj ich deťom, tí si svoje posty pred týmto marazmom budú chrániť sami, aby nedopadli rovnako... ako môže takýto skorumpovaný sudca súdit dákeho človeka, keď sám nemá žiadnu morálku a nemá m o r á l n u kvalifikáciu- na výkon právnického povolania, predal všetko, čo zákon predpokladá pre výkon štátnej služby... donútit zložit prehlásenie o týchto praktikách do rúk ministra spravoslivosti opatovne, p r e to ž e títo sudcovia nezložili asi slub tejto republike a starý slub ich zavazuje túto republiku rozkladat zvnútra,cez zložku justície. Inak by sa tieto veci nemohli diat, každý štát si vie so svojím humusom poradit, prečo je slovenská justícia za Bangladéšom ?
Reagovať | europoslanec
 
Hodnoť

Lehoty, lehoty

Nie je celkom pravda, že na najvyššom súde pracujú starí komunistický sudcovia !!! 99% je ich už nových, mladých kádehákov a mečiarovcov !!! "Zabudnutie" rozhodnúť v šiestich prípadoch sú v piatich prípadoch mimikry na zaretušovanie kauzy mečiarovho generála mikluša !!! NS SR koná, čiastočne na pokyny ministra spravodlivosti, v minulosti čakyho, teraz li-pšica /najlepší právnik po čínsky – li-pšic/ a čiastočne na pokyn jeho predsedov !!! Všetci títo, by sa mohli vyskytovať v sieti polície, ak to palkokdh neuprace do análu !!!
Reagovať | Grúnik
 


Najčítanejšie na SME