Prezident nemá,podobne ako český, výkonnú moc. Jeho sila sa však prejaví napr. práve menovacích procedúrach. Nik a nič nemôže prezidenta donútiť, aby menoval napr. predsedu vlády, predsedu NS, ÚS, GP...ak nechce. ak má výhrady. Klausovi ľudia na nátlak nedávno reagovali vysvetlením, že žiadna automatika v činnosti, či právomociach prezidenta nie je. Keby mal byť prezident len figúrkou, čo formálne čosi vykonáva, nebolo by treba prezidenta. Prezident je posledná ústavná poistka. Potom sú už len súdy, či zmena Ústavy.
Sudruhovia sa tu uz urazaju. Gasparovic bude cakat na vyjadrenie Ustavneho sudu ci je verejna volba generalneho prokuratora v sulade s ustavou, pritom noveho gener. prokuratora s ktoreho vymenovanim otala volili tajne teda nadovsetky pochybnosti v sulade s ustavou. To mu samozrejme nebrani v tom aby zdrziaval vymenovanie co najdlhsie, podla moznosti az do septembra ked ustavny sud rozhodne, ved coze by neurobil pre spolusudruha Fica?
Napriek zavíjaniu pacientov tejto liečebne, napriek tomu, že starého xuia ani ja nemám rád, je to najvyšší ústavný činiteľ zvolený v súlade s Ústavou felvideka. Tak sa môžete hodiť o zem,ale nič na tom nezmeníte súdruhovia.
Ešče dodám, že väčšina ústavných sudcov bola zvolená v súlade s Ústavou felvideka v roku 2007 a ich funkčné obdobie je 12 rokofff. Ye*nite sa o zem.
Mopslík na motúzku gatí v nedávnej minulosti Močiara a v súčastnej prítomnosti Fičuša , čuší ako voš pod chrastou. Pokiaľ by voľba dopadla opačne, tak už dnes by bol zvolený pregrcávač niečo podobné ako bol s rýchlosťou blesku zvolený Heroínový barón na najvyšší súd .!!! Pritom ,ale Libanonský ,socialne a spravodlivo cítiaci , konal bez konečného verdiktu ústavného súdu,s ktorým si po boľševicky utrel zadnú časť cteného tela ,aj keď toto podanie bolo mnohonásobne nejasné a problematickejšie ako súčastné. Vzdajme hold nestrannému ..ujovi ,akože podľa vlastných slov príslušníkovi Smeru ktorý pri zvolení do úradu prisahal ,že bude nestranný a slúžiť ľudu ktorý ho do úradu zvolil.
háda sa, snaži sa politiku robiť. Akurát mu minule vyčítali, že nezjednocuje spoločnosť, ale ju rozhádava. Ale aspoň to tam niekam posúva, tvorí. Slovenský tvorí akurát keď treba obchodným partnerom podržať. V tomto prípade nie je posledná ústavná poistka, ale ústavná brzda. Porovnávať súčasného českého a slovenského prezidenta mi pripadá nenáležité.
brouk Pytlík (na felvideku známý jako chobák Truhlík), který je odborník na fšecko. Od EU, přez globální oteplování po kradení pěkných per s tím, že je to live ve všech TV. Klaus se nezbavil nestrannosti, furt nadržuje sparchantělé a zlodějské ODS (u nás je taková SDKÚ). Nevybere si člověk...
chcieť, aby bol nestranný. Ale je to výsledok jeho znalostí a myslenia. Má svoju hlavu a nie spoločné myslenie bulvárnych médií. Nečaká ani, čo mu povie jeho preceda. Nebehá po svete s heslami: Myslím závodne, konám náhodne.
pre ktore by gasparovic mohol mat vyhrady voci vymenovaniu ale ziadny z nich nieje naplneny. takze sa opat iba podiela, zatial slovne, dufam, ze dostane rozum a vymenuje, na ficovko-mafianskych zachrbtovych dohodach.
"Keby mal byť prezident len figúrkou, čo formálne čosi vykonáva, nebolo by treba prezidenta."
Po doslova hodinovom vymenovaní Harabina za predsedu najvyššieho súdu sa nedá nesúhlasiť. Nanešťastie to nie je jediný dôvod, pre ktorý nám "nebolo treba" takéhoto prezidenta hlavy štátu na Ficovom obojku. Je priehľadný ako deti v predškolskom veku.
veď má čas
Nik a nič nemôže prezidenta donútiť, aby menoval napr. predsedu vlády, predsedu NS, ÚS, GP...ak nechce. ak má výhrady.
Klausovi ľudia na nátlak nedávno reagovali vysvetlením, že žiadna automatika v činnosti, či právomociach prezidenta nie je.
Keby mal byť prezident len figúrkou, čo formálne čosi vykonáva, nebolo by treba prezidenta.
Prezident je posledná ústavná poistka.
Potom sú už len súdy, či zmena Ústavy.
zviditelnuje sa
No ved co ine
Súdruha
Nech sa konečne vyfarbia
Ooo jeeej.
presne tak
Tak sa môžete hodiť o zem,ale nič na tom nezmeníte súdruhovia.
Ešče dodám, že väčšina ústavných sudcov bola zvolená v súlade s Ústavou felvideka v roku 2007 a ich funkčné obdobie je 12 rokofff.
Ye*nite sa o zem.
Krasne a precitene si to napisal drizd.
Český prezident pracuje, vyjadruje sa,
skôr SÚSTAVNÁ ako ústavná
všeobecný názor je, že je to
Od EU, přez globální oteplování po kradení pěkných per s tím, že je to live ve všech TV.
Klaus se nezbavil nestrannosti, furt nadržuje sparchantělé a zlodějské ODS (u nás je taková SDKÚ).
Nevybere si člověk...
Keď myslí pravicovo, tak od neho nemôžeš
vcera prochazka vymenoval dovody,
Gašparovič nemusí nikomu nič vysvetľovať
Zmena Ústavy!!!!
To uz tvrdim davno.
Po doslova hodinovom vymenovaní Harabina za predsedu najvyššieho súdu sa nedá nesúhlasiť. Nanešťastie to nie je jediný dôvod, pre ktorý nám "nebolo treba" takéhoto prezidenta hlavy štátu na Ficovom obojku. Je priehľadný ako deti v predškolskom veku.