Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Exprezident Kováč sa má ospravedlniť Ivanovi Lexovi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Vitajte v bazmekistane.
Festival politickej piesne
Kováč by sa mal ospravedlniť nielen Lexovi: http://necenzurovane.cwahi.net...
Riško drž balónik a čakaj
odkazy na "Vladimira Pavlika" sú irelevantné...
c-b-a
Irelevantný je Michal Kováč. Podľa dnešného rozhodnutia súdu svoje táraniny nevie dokázať.
Risko drz balonik a cakaj
Mufty udelil amnestie predovšetkým...
- sám sebe ...a nikto sa tým nezaoberá, teda, či tento úkon je alebo nie je kriminálnym činom, hoci to bol on, kto mal z toho najväčší osoh...
Kipilík
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > >>

Nože skús rozviesť bližšie,

na základe akého logického úsudku si dospel k názoru, že Mečiar mal z toho najväčší osoh.
 

 

Jednoducho, pretože ak by vtedy tie amnestie nevydal, skôr či neskôr by skončil v maličkej izbičke so zamrežovaným oknom a jedného krásneho večera by sa náhodou pri pošmyknutí v umyvárke napichol čelom na vodovodnú trubku. To je dosť vážny dôvod, nie?
 

Dajme tomu

Ale potom môže platiť i teória, že Mečiar a Lexa s Hudekom vedia toho viac, ako je kopanie do gulí, a za to im takisto mohlo s pravdepodobnosťou hraničiacou s 200 % istotou hroziť, že im niekto rozbije gebuľu. To je tiež dosť vážny dôvod na amnestiu, nie?
Škoda, že sa mi neunúval odpovedať Kipilík, ktorý podľa všetkého všetko vie, hlavne to, že to predovšetkým prospelo Mečiarovi.
 

 

mne to bolo jasné od začiatku...bol to jasný samoúnos, samozviazanie, samoopitie, samozavretiedokufra a samoprevozhranicou...iné rozhodnutie súdu sa ani čakať nedalo...
 

No čo sme čakali

keď tým najsamspravodlivým je bin ladin harabin.Veď on ani nevie čo je to zneužívanie moci a postavenia.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

V3S má penu okolo úst?
LoL :)
 

Tak to je sila.

Ukazka spravodliveho demokratickeho sudnictva pod vedenim sudruha Harabina. Takze na Muftiho prikaz zavlecu prezidentovho syna do Rakuska lebo prezident sa zacal Muftimu stavat na zadne. Mufti vyuzije jedinecnu situaciu ked na chvilu ma v rukach prezidentske pravomoci a vyhlasi na to amnestiu. Uz toto by sa malo povazovat za konflikt zaujmov ked amnestoval zlocin ktory sam zorganizoval. Hlavna postava celeho unosu Ivanko L (neuvadzam cele mena aby ma ktosi nenahanal po sudoch) po Muftiho pade utecie do zahranicia kde ho za nejaky cas chytia na zaklade medzinarodneho zatykaca vydaneho na zaklade coho ked boli tie ciny amnestovane? Netusim. Tak dovezu na Slovensko, sudia a cuduj sa svete nakoniec oslobodia, vsak dostal amnestiu este skor ako ho chytili. Teraz chudacik nie ze by zaliezol kdesi kde o nom nebude svet pocut, ale na zaklade nemoznosti vysetrovat a sudit jeho zlociny vdaka pochybnej amnestii zacne on sudit a cuduj sa svete aj vyhravat vcetko co sa len da, kde kto len nanho prstom poukazal. Ved mame prezumciu neviny a teda kedze mu nemozeme dokazat vinu (ved ma amnestiu, aj ked predsa amnestia sa dava ked sa niekto pravoplatne odsudi, teda je vinny) tak ho musime brat ako nevinneho. Fuj hanba, Cest praci sudruhovia Mufti a Harabin. Spite spokojne a sladko dalej. Bozie mlyny melu pomaly, ale hadam raz aj na vas dojte.
 

Aj takéto rozsudky sú na niečo dobré

Jednak nám opäť pripomenú svinstvá Mečiara a jeho pomocníkov: Lexu, Hudeca a. pod. a druhak vidíme stav súdnictva v obrovskom zrkadle.
Amnestiami sa Mečiar pred všetkými už dávno priznal. Súdy vymodelované jeho poskokmi na tom nič nezmenia - len nám znova pripomenú páchateľov. Aby sme nezabudli...
 

Michal Kováč

Bol prvým prezidentom samostatného Slovenska 1.1.1993. Nech ho ktokoľvek navrhol a inšaloval asi SNR, bol oficiálnou hlavou štátu so všetkýmmi právomocami čo mu povolili. Myslím, že Jozefa Tisa do tohoto nebudeme zaťahovať, začínala vojna. Žiaľ, okrem toho Tisu sme mali síce prezidenta ČSFR slováka Dr. Gustáva Husáka, ktorý v záujme záchrany oboch národov národy zdevastoval biľakovskou ideológiou. Česi nám asi neodpustili slováka Šaňa Dubčeka ktorý zbabelo ako pravý komunista zradil vlastných paktom z Brežnevom. Česi tak ako my neznášali tupého krajčíra, šéfideológa KSČ Vasila Biľaka. I toho nášho, jedného z mála komunistických intelektuálov Gusta Husáka. Takže Michal Kováč sa skutočne snažil ako mu právomoci dovoľovali, pokúšal sa ako tak eliminovať vyčíňanie Vladimíra Mečiara skutočného a tvrdého vládcu Slovenska. Pomsta nadala dlo čakať. Na Kováčove kritiky Mečiar odpovedal diskreditáciou prezidenta s provokáciou únosu jeho syna. Kováč bol nielen prezident ale i milujúci otec, ktorého únos bol vážnym atakom voči hlave štátu. Navyše v tej súvislosti bola jedna smrteľná obeť Mečiarovho a Lexovho besnenia. Policajt Remiáš. Neviem či Slovensko má smolu na prezidentov nemastných neslaných, zvolených "vynikajúcimi" osobnosťami nášho parlamentu a nakoniec dvomi oľbami pospolitého ľudu. Ale kedy tu budeme mať kvalifikovaného inteligentného a dobrého rétora, prezidenta? Nenadéjám sa, že to ľud zvládne. Túto dilemu riešia i súčastní čekí politici a intelektuáli, kto príde po charizmatickom Václavovi Klausovi v prezidentských voľbách roku 2013. Ťažko podobného nájsť i s prípadnej vôle ľudu. Akí boli a sú naši prezidenti je v priamej úmere slovenskej nátury a voličského elektorátu. Ale prezidenta štátu ako osobu výnimočnú postavením netreba urážať alebo im pohŕdať. Takto urážame vlastne nechtiac svoju demokratickú vlasť i jeho hlavu.
 

 

vraj"demokraticku vlast" :-)))))) ,felvidek je obycajny vazal a trapny privesok nejakej EU
 

A ty si jeho dokonalým zosobnením

Vlado hore to napísal dobre. Treba dodať, že niekedy nie je až taká dôležitá aktuálna skutočnosť, ale to, čomu veríme a k čomu sa snažíme veci zmeniť. Hovoríme tomu ideály. Vieš, môj?
 

 

idealy ma davno presli,buducnost nulova s tou partiou co vam tam vladne,tu krajinu som som uz odpisal,kto ma rozum co najskor stade vypadne a vladnut sa tam moze tak romom
 

no veru

mal by sa mu ospravedlniť, že sa mu dodnes nepomstil za to, že mu uniesol syna. A tá suma je za čo? ako náklady za ten alkohol, čo do neho lexa vlial a za benzín? My všetci by sme sa mali lexovi ospravedlniť, že sme mu dovolili robiť tie svinstvá, ktoré robil. Ale naše súdnictvo je tak prehnité, že sa človek ani nediví. Veď hlava smrdí od hlavy a tá hlava sedí na Najvyššom súde ako žaba na prameni a drží sa toho miesta zubami nechtami. Mali by zverejniť mená súdcov, ktorí vyniesli takýto rozsudok.
 

Sprava V. Mitra o plneni uloh SIS

V piatok 12. februara predlozil riaditel SIS V. Mitro na neverejnom zasadani NR SR spravu o cinnosti SIS. Vzhladom na zavaznost skutocnosti uvadzanych v sprave prinasame jej obsah v plnom zneni s nepatrnymi redakcnymi upravami.
Spravu predkladam v sulade s ustanovenim $ 4 zakona NR SR c. 46/1993 Z. z. o SIS, ktore mi uklada ako riaditelovi SIS predlozit ju najmenej raz rocne. Aby som bol presny, sprava by sa mala svojim obsahom tykat "plnenia uloh ustanovenych tymto zakonom" - tak znie presna citacia zo zakona. Za sucasneho stavu sa vynara otazka, ako sa vyrovnat s pripadnymi zisteniami o cinnosti nad ramec "zakonom ustanovenych uloh". Preto je potrebne uz vopred uviest, ze tato sprava bude aj o cinnosti, ktora sa netyka zakonnych uloh sluzby a je v rozpore s jej ulohami. Sprava o plneni uloh Slovenskej informacnej sluzby bola naposledy predlozena Narodnej rade SR v maji 1996. Dovody nepredlozenia spravy v rokoch 1997 a 1998 mi nie su zname, ale je zrejme, ze nim bol poruseny zakon.

MARENIE VYSETROVANIA UNOSU
Vsetky uvadzane opatrenia mali sluzit aj na marenie vysetrovania pripadu zavlecenia M. Kovaca ml. do cudziny. Zasadnym sposobom maril policajne vysetrovanie riaditel SIS I. Lexa ktory ignoroval akekolvek doziadania organov cinnych v trestnom konani o zb avenie mlcanlivosti zainteresovanych prislusnikov SIS, ako aj odmietol poskytnut suhlas k policajnej prehliadke objektu SIS, kde sa nachadzal Mercedes 208 D. Dokonca I. Lexa prostrednictvom ministra vnutra SR ovplyvnoval vysetrovanie tak, aby nedoslo k o dhaleniu ucasti SIS na unose. Aktivne spolupracoval s vedenim Prezidia PZ SR, ktore mu poskytovalo aktualne informacie o priebehu vysetrovania, vratane informacii o rozhodnuti vysetrovatela o zadrzani podozrivych prislusnikov SIS. Pre pripad, ze by doslo k zadrzaniu prislusnikov SIS policiou, boli instruovani tak, ze maju odmietnut akukolvek vypoved a ziadat o telefonicke spojenie s vytypovanym advokatom ***** ********* ** Sucastou opatreni sluziacich na marenie vysetrovania bolo tiez zaradenie vysokeho funkcionara SIS ********* ** ****** ********* ** do specialneho vysetrovacieho timu policie zaoberajuceho sa pripadom zavlecenia M. Kovaca ml. do cudziny.
PROVOKOVALI A NAPADALI
V snahe zabranit vysetrovaniu kauzy M. Kovaca ml. a odhaleniu ucasti SIS na tejto kauze boli rozpracovane a sledovane osoby ako J. Simunic, P. Vacok, J. Havlat, P. Toth, R. Remias, rodicia a surodenci O. Fegyveresa a tiez rad dalsich osob vratane niektor ych byvalych funkcionarov SIS. Ich rozpracovanie bolo zachytene v dokumentoch sluzby *** ******* ****** ******* * *****. Proti vysetrovatelovi P. Vacokovi prislusnici SIS zinscenovali provokaciu, ktorou ho chceli skompromitovat a dosiahnut tak jeho odvo lanie z pripadu M. Kovaca ml. Dokonca doslo k tomu, ze ********* ***** *** ************ ****** * ****** prislusnik ********** SIS ***** ** fyzicky napadol redaktora P. Totha, aby ho zastrasil. Vedenie SIS pripravilo tiez akcie, ktore mali dokazat, ze v p ripade zavlecenia M. Kovaca mladsieho do cudziny islo o tzv. samounos. Na tento ucel bol ziskany byvaly policajt Jozef D. a dalsi svedkovia, ktori falosne vypovedali pred vysetrovatelom PZ SR a vystupili aj v STV 1. Podobnemu ucelu malo sluzit falosne sv edectvo prislusnika SIS Michala P., ale ten odoprel poslusnost a namiesto falosnej vypovede informoval verejnost o zamere SIS kompromitovat prezidenta M. Kovaca, jeho syna a advokata J. Havlata.
 

Sprava V. Mitra o plneni uloh SIS _2

Osobitny vyznam mala *** akcia SIS s ****** ***** **** * tz v. utajenymi svedkami Luborom K. a Milosom L., ktori vystupili v programe televiznej stanice VTV, pripravovanom redaktorom Janom I. Menovani boli riadeni SIS a ich hlavnym cielom bolo presvedcit byvaleho prislusnika SIS Oskara F., aby sa vratil na Sloven sko a zmenil svoju povodnu vypoved v kauze M. Kovaca ml. Osobitnu pozornost venovala SIS osobe Mariana K. v suvislosti s M. Kovacom ml. Okrem ineho boli odpocuvane jeho telefonicke rozhovory s Petrom K. v Mnichove. V suvislosti s touto osobou treba uvie st, ze v Nemecku bol s nim v kontakte vysoky funkcionar SIS ***** ** ****** *** * ***** ******* *** * ****** ** ***** ** ****** *** *** ****** ** * ******* * ************ *** ******* ** Dna 7. marca 1997 televizna stanica VTV odvysielala relaciu Utajeni svedkovia IV s podtitulom Kto naozaj klame, kde bol pouzity videozaznam rozhovoru matky Petra K. s Marianom K., ktory bol vyhotoveny prislusnikmi SIS. Zmysel vsetkych aktivit SIS vo vztahu k Marianovi K. vyplyval z toho, ze Marian K. nebol iba podozrivo u osobou v kauze Technopol, ale poznal sa tiez s Oskarom F. a jeho priatelom R. Remiasom.
PRECO ZOMREL REMIAS?
I ked vsetky akcie SIS zamerane na utajenie jej ucasti na unose a zavleceni M. Kovaca ml. do Rakuska boli neuspesne, vedenie SIS sa rozhodlo pokracovat v usili najst a umlcat Oskara F. Preto veduci funkcionar SIS Jaroslav S. v januari 1997 vyslal na taj nu misiu do Svajciarska piatich prislusnikov *************** SIS, ktori mali vypatrat a zistit, kde zije, byva a pracuje Oskar F. Prislusnici SIS na letisku v Zeneve po prilete lietadla z Viedne sledovali poslanca Milana Knazka a advokata Jana Havlata ktori sa mali stretnut s Oskarom F. a jeho priatelkou Adrianou K. Takmer tyzden sledovali Oskara F., aby zistili presnu adresu jeho bydliska. Do akcie bola zapojena aj osoba ************** *** zijuca vo Svajciarsku. Ked veduci akcie telefonicky oznamil Jaroslavovi S., ze zistili vsetky potrebne udaje o mieste pobytu Oskara F., tento funkcionar rozhodol, ze clenovia skupiny sa maju vratit na Slovensko a veduci skupiny tam ma pockat na prichod inej skupiny ludi. Pretoze clenovia skupiny boli presvedceni, ze Oskar F. ma byt zlikvidovany, pod zamienkou nedostatku financnych prostriedkov sa cela skupina rozhodla vratit do Bratislavy. Pravdepodobne obava tychto prislusnikov SIS, ze vo Svajciarsku dojde k likvidacii Oskara F., suvisela s tragickym osudom jeho priatela R. Remiasa, ktory zahynul pri explozii nastrazneho systemu v jeho motorovom vozidle dna 29. 4. 1996. Existuje viacero preukazanych skutocnosti, potvrdzujucich podozrenie, ze v pozadi smrti R. Remiasa bola SIS. Jeho telefon v byte ** *********** * *** ** * * ********** bol odpocuvany SIS od 14. 11. 1995 az do jeho smrti. Sucasne bol sustavne sledovany * ***** ******* * ****** ***** ******* *** Na ucely sledovania bol dokonca vyuzivany byt prislusnika SIS ********** *** ***** ***** * **** ******* **. Sledovanie Remiasa prebiehalo aj v den, ked doslo k vybuchu jeho auta. Prave tato skutocnost, ako aj okolnosti bezprostredne nasledujuce po tejto udalosti posilnuju podozrenia vyslovene na adresu SIS. V uvedeny den sledovaci utvar SIS operovali v niekolkych skupinach. Neexistuje dokumentacia o ich cinnosti, ale iba vyjadrenia jednotlivych prislusnikov **********, ktore si v niektorych tvrdeniach protirecia. Podla tychto vyjadreni prislusnici ********* * v inkriminovany vecer 29. 4. 1996 boli ubytovani na troch miestach, a to v Prievidzi, Partizanskom a v Piestanoch.
 

Sprava V. Mitra o plneni uloh SIS _3

Dovodne podozrenie o zakryvani ucasti SIS na smrti R. Remiasa vyvolavaju viacere skutocnosti. Predovsetkym je to nepravdiva vypoved pred policajnym vysetrovatelom, ktoru urobili prislusnici SIS ****** ** * ****** ** podla instrukcii veduceho funkcionara SIS ***** ** Vo svojej vykonstruovanej vypovedi pouzili legendu, ze v inkriminovanom case boli ubytovani v rodine kolegu a zakryli svoju prislusnost k SIS. Dokonca ich pripravenost na krivu vypoved osobne kontroloval riaditel SIS I. Lexa.
 

 

No, ak odhliadneme od masírovacích článkov najmä v SME a všetkých tvrdení, ktoré sa najmä páni z KDH neunúvali podporiť takou banálnosťou, ako je rukolapný dôkaz, tak súdu, ktorý aj napriek nevôli všetkých "správnych" ľudí počnúc Hríbom a končiac Palkom, rozhoduje vždy na základe dôkazov, nezostávalo nič iné len rozhodnúť v prospech Lexu. Ono sa totiž ľahko drísta do novín a televízií o tom, že Lexa je taký a onaký vrah a neviem čo ešte, ale bez dôkazov na súde neuspejete nikde vo svete. To je aj dôvod, prečo museli súdy v 13-tich žalobách oslobodiť Lexu, lebo páni prokurátori významne motivovaní tzv. spoločenskou objednávkou akosi nevedeli predložiť dôkaz svojich tvrdení. Takže keď to zhrnieme, povedané slovami starého rabína "všetko je inak!". Ale ako vidno, niekto v tom 95. chcel, aby to bolo pre zmenu takisto inak a zmenili sa pomery "v tejto krajine". Čo myslíte, komu to prospelo, ktorý politický hovorca, intrigán a lúzer v jednej osobe sa stal dva krát premiérom??? Čo myslíte, kto umožnil privatizovať monopoly v "tejto krajine" za pár drobných, ktoré si ostatné štáty tvrdo strážia??? Čo myslíte, kto nás tu celý čas oyebabráva??? Myslíte vôbec, alebo len konformne preberáte tie pravé a správne názory, ktoré vám len tak akože náhodou niekto so železnou pravidelnosťou podsúva???
 

 

Napríklad takú bývalú košickú VSŽ- to myslíš? Vidím , že si dobre informovaný a analytik, aká bola strata týchto železiarní pred konsolidáciou? Po kinder manažmente. A súdy a prokuratúru, políciu radšej ani nespomínaj, lebo keď už k nám prehováraš a sme ti hodní tvojich myšlienok a postrehov, nie je fér, že nás zároveň považuješ za menejcenných a neschopných vnímať realitu, v mnohých prípadoch konkrétne empirickú.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > >>

Najčítanejšie na SME