Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mestá bude skrášľovať vyše 4-tisíc dobrovoľníkov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Prečo dobrovoľníkov?

Sú tu predsa desiatky tisíc "občanov", poberajúcich zdarma v globále obrovské sumy, zdarma byty, energie a množstvo ostatných benefitov, o ktorých sa dane platiacim občanom týchto miest nemôže ani snívať. Prečo nemôžu dostať na výber: alebo budete veľmi usilovne a natrvalo skrášľovať tieto mestské priestory (o skrášľovaní svojich priestorov aspoň odprataním odpadkov si už netrúfam ani hovoriť),alebo nebudú cash peniaze - iba naturálie v nutnom množstve!
Alebo sa štátna správa - resp. politické strany boja, že by ich v budúcich voľbách nevolili? Veď oni aj tak volia systémom "Ani kura zadarmo nehrabe!".
Kde sú tie sľuby pani Nicholsonovej na ministerstve SaS, že bude presadzovať zásluhovosť vo vyplácaní dávok - len časť bude cash, astatné iba za prácu ?
Kdeže lanské snehy sú!
 

Tí by to pobabrali :-(

bohužiaľ. Aktivistov na upratovanie osád a sídlisk v kritických katastroch by skôr bolo treba.
 

Keď sa pozerám

na tie počty zapálených aktivistov v proromo organizáciach, ktoré chodia jedine "monitorovať" kto zo Slovákov je viac rasistický a potom to chodia bonzovať na medzinárodné fóra, tak mám pocit, že im by veľmi pristali do ruky lopaty, vidly a krompáče spolu s fúrikmi - a hajde upratovať rómske osady, ktoré samotní ich obyvatelia upratovať odmietajú (zadarmo), pretože - ako povedala jedna taká diskriminovaná občianka z osady, okolo ktorej preteká potok zo Studenovodských vodopádov a pri osade sa mení na žumpu plnú odpadkov a výkalov, keď sa jej redaktor z TV pýtal - prečo si to po sebe neupracú: "Ani kura zadarmo nehrabe!"
Takže vyhnať do osád aktivistov z ĽPR a tých 15 mimovládok, pečujúcich o blaho a zachovávanie ľudských práv tohto etnika, vrátane nadácie M.Šimečku na čele s pánom Oravcom a tiež niektorých významných sociológov, ktorí bytostne protestujú proti nápadom, ako prinútiť toto etnikum pracovať, lebo to už by bolo neľudské (sociologička Kusá). Nech povinne v osadách fyzicky makajú namiesto mlátenia prázdnej slamy a vykladania, že sa nič nedá formou prinútenia k práci, že treba citlivo a nežne vychovávať - nech idú ONI za nich pracovať a po polroku uvidíme, čo povedia.
Čo povedia Rómovia je jasné. Keď som sa raz opýtala (ešte za socializmu) skupiny dobre živených diskriminovaných, posedávajúcich na rozbitých lavičkách medzi kopami smetí, prečo si to neupracú, že aj oni by sa tam lepšie cítili - jeden z nich mi posmešne povedal:"A načo sa máme namáhať? Bude pracovná sobota a gádžovia nám to tu upracú!"
Takže by som doporučila, aby aj tieto mimovládky dostávali šľtátne príspevky IBA na základe odpracovaných hodín pre blaho tých, ktorých sa tak zastávajú!
 


Najčítanejšie na SME