Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mikloš nepridal úradu, jeho šéf končí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Cely tento urad

je na srandu kralikom a rad by som v nom pracoval. Musia tam mat krasne leharo. Cas na cas sa jeho sef bezzubo pozastavi nad fatalnym unikom osobnych udajov, a to je asi tak vsetko. Skoda penazi na cely tento urad...
 

re

podľa Mikloža a spol. všetko treba zrušiť, stačí keď ostane iba ON jediný s platom o 10 percent nižčím ako všetci zrušení úradnici aby mohol vykrikovať , že ON ešte ušetril 10 percnet...Slovensku netreba nič, stačí ho iba pripojiť napr. k Maďarsku ako jeden okres a koľko by sme ušetriliiii.....
 

 

ale na druhu stranu, co sa nezrusi (alebo sa novovytvori) treba aj zaplatit, a kde sa na to beru €? no predsa nase dane, neustale kazdy narieka napr. ake vysoke su spotrebna dane na paliva, a potom nariekaju ked sa niekde ide skrtat....a tak dokola
 

...s tými úradmi

je to zrejme všade na svete tak, že keď raz vzniknú, už sa len rozširujú. Zavrieť nepotrebný úrad je úloha ťažšia ako vyhrat vojnu. Zaujímavé je aj to, že úrady postupom času venujú takmer všetku energiu a financie na starostlivosť samých o seba, keď sa ich novinári pýtajú prečo neplnia úlohy na ktoré boli vytvorené, dostávame štandardné recyklované hovorcovské odpovede:
...nedostali sme žiaden podnet aby sme v tejto veci konali,
...úrad môže robiť iba to čo mu ukladá zákon,
...uvedené podlieha obchodnému tajomstvu,
...v tejto veci je príslušné konať ministerstvo,
...úrad uvedenú vec starostlivo prešetruje a v príslušnom čase sa vyjadrí
.
Keď prebehla vlna zverejňovania platov štátnych nominantov, viac ako polovicu úradov som vôbec nepoznal. Keby väčšina z nich zanikla, pocítil by to niekto?
 
Hodnoť

???

Presne tak, ešte by im mal aj ubrať. Peňazí zo štátneho rozpočtu je dosť, ak by sa všetky tendre preverili, zistili by sme, že peňazí je všade dosť. Verím, že aj v zdravotníctve a iných inštitúciách. Nečudujme sa, že keď všade sa kradne, tak grošov je vždy málo. Ak nikto na to nepríde, tak si dovolia ešte vypýtať, však treba vilky a nové bazény, nie?
 
Hodnoť

Tak, tak

Len im dajte, čo by ešte chceli, všetci úradníci sú len darmožráci, nech tam robia ako nevoľníci a pred odchodom do dôchodku im odoberú orgány. Alebo môžu všetkých zamestnancov prepustiť a platiť si externú firmu, mohol by ju založiť trebárs Mikulčík.....Vivat Mikloš.
Ľudská závist nepozná hraníc, keby tu napísali, že tam ostávajú 3 zamestnanci, aj tak by sa niekto ozval, že je to plýtvanie a je ich priveľa....Potom nezvýši na 48. plat s odmenou pre Zemkovú.
Tak do akej inštitúcie sa pustíme zajtra? Do uradov práce, regulačných orgánov, či tradične do Sociálnej poisťovne?
 

 

Ale inak sa ti zda normalne, ze uradnicke miesto sa stava lukrativne a uz len pomaly hlupaci robia vo vyrobnej sfere. Treba v uradnikoch podporovat ten pocit dolezitosti, vsak bez nich by sme nedokazali ani existovat.

Uradnikov pribuda, plat vyssi ako celoslovensky priemer... a grecke brehy na obzore :)
 

keď som ešte smrdel v štátnej správe

tak nadpriemerné platy mali iba tak nominanti politických strán na funkcii a pár rektálnych horolezcov. Preto to vlastne ani nefunguje, lebo ak človek chce len trochu makať a niečo zlepšovať, tak sa po krátkej dobe zdvihne a vysmradne zo štátnej správy. Zostávajú kariéristi a babenky a úradníčkovia, čo šúchajú stoličky za 500-600 éčok kvôli veku alebo kvôli iným dôvodom.
 
Hodnoť

Úrad na ochranu osobných údajov

Na čo je v tomto štáte taký úrad? To sme tak bohatá krajina, kde všetko funguje na 110% aby sme mohli takto hospodáriť? Hnus.
 

 

Nedá mi ešte niečo nedodať: jednou z podmienok vstupu SR do schengenského priestoru bola aj existencia, postavenie a kompetencie tohto úradu. Takže milý Juraj, to že chodíš po EU na OP je aj preto, že sme splnili takúto podmienku EU a máme takýto dozorný orgán.
 
Hodnoť

Zdá sa, že okolo Mikloša

začínajú všetci prekračovať svoje kompetencie. To mi už pripomína vtip o Záhorákovi, ktorý sa valil na diaľnici v protismere a počul z rádia hlásenie o tom, ako sa nejaký ***** valí v smere oproti. A len tak pre seba si vykríkol, že sa nevalí jeden, ale všetci.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

kompetencie

No kto si prečítal pripravovaný návrh novely zákona o ochrane osobných údajov, bude s názorom o snahe úradu neprimerane si rozšíriť svoje kompetencie len súhlasiť. Mám obavy, že pri takom trende i adresár v mobilnom telefóne bude musieť byť na úrade registrovaný ako súbor podliehajúci ochrane osobných údajov
 
Hodnoť

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť

Stále mi to nikto nie je schopný vysvetl

iť. Platy máme na úrovni niekde pod 20% západu, výkonnosť ekonomiky asi na 50-60 %, ceny na 110%. A furt je všade málo, furt treba odrať viac na daniach.
Z toho mi vychádza úroveň rozkrádania štátneho majetku politickými chrochtáčmi a ich kamošmi na úrovni niekde okolo 350% oproti vyspelému svetu.....
 
Hodnoť

 

Keď si niekto prečíta navrhovanú novelu zistí, že úrad nechcel mať prístup do informačnýcha systémov podnikateľov. Je to zavádzajúca informácia, ktorú niekto zámerne živí, aby sa ukázal vo svetle "ochrancu podnikania" na Slovensku. Keď si človek predstaví koľko peňazí stoja rôzni poradcovia poslancov a politikov, ktorí nevedia ani poriadne čítať, tak je z toho jednému zle. Ten on-line bezplatný prístup v navrhovanej novele sa týka niektorých registrov prevádzkovaných štátnymi orgánmi, resp. zo štátnych prostriedkov napríklad register obyvatelov, za účelom prípadného overenia správnosti osobných údajov pri šetrení sťažnosti. V súčasnosti úrad informácie získava zdĺhavou cestou, čo neprospieva operátívnosti pri prešetrovaní sťažnosti.
 
Hodnoť

s prekvapením

pravdu poveiac s prekvapením som zistil že máme aj niečo také...
Preto návrh pre túto šetriacu vládu
z r u š i ť ! ! !
a ušetríme možno 300 000,- €
nie som síce odborník na túto oblasť ale po úprave v legislatíve veď aj tak sa chystá údajne novelaby to nemal náhodou zvládnuť aj
NBÚ - Sekcia informačnej bezpečnosti a elektronického podpisu ?
 
Hodnoť

Aj keď Mikloša

už vôbec nemusím, tento raz mu dávam za pravdu. Čo je to za blbý úrad a načo komu taký úrad je. Čo to majú tí zamestnanci za platy? Za sladké ničnerobenie a chrotanie pri válove berú nekoľko tisícové platy v €. Jednoduchá matematika. Z daní doteraz zožrali za nič 690 000 € a chcú 800 000 tisíc €. To ma jeduje, že je to aj z mojich daní. Nič nerobiť, prdieť do stoličky, surfovať po internete, špárať sa v nose, piť kávu ba aj iné nápoje, filozofovať o nesmrtelnosti chrústa a brať cisársky plat. Bolek polívka v jednom filme povedal "Val val." a to platí a pre pána Plachého. Val val aj z celým úradom.
 


Najčítanejšie na SME