Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Polícii na cestách pomáhajú hasiči provokatéri (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Čudné...
z mého pohledu (řidiče, který se snaží blikajícím vždy uhnout a nezavazet) se mi přístup "výkonné moci" zdá přinejmenším divný. Ne jednou jsem zažil AROGANTNĚ se řítící sanitku v těsném závěsu s policií (odhadem 150-180km/h) po přeplněné silnici I.třídy nebo stejně osazenou dvojku aut neustále kroužící kolem dokola přes přeplněnou křižovatku v Žilině u hypertesca v největší špičce, kdy se stojící řidiči nemají (opravdu NEMAJÍ) kam uhnout. Kolikrát mi to zavání zneužitím pravomocí veřejného činitele nebo přinejmenším buzerací pospolitého lidu. Vpálit do křižovatky s majákama a ty se řidiči pos*r !!! Promiňte páni v uniformě, ale jak k tomu já (snad slušný řidič) přijdu, že ve státě, kde (by měla) funguje presumpce neviny, jsem vhazován do stejného vreca s nezodpovědnými řidiči a jsem DOTLAčEN k placení pokuty, protože jsem neuhnul z prostředního pruhu, kde zleva stojí kamion, zprava kamion, vepředu autobus a za mnou bliká a arogantně zuří policista? Tak s takovouto "výukou dopravních předpisů" běžte do ...... !!
Cvrček_
To je všetko v poriadku ,čo píšeš , ale s tým sprava kamion ,zlava kamion , pred tebou autobus, tak to si už trošku pritiahol za vlasy. Za to ti pokutu nikto dávať nebude. Tu sa jedná o to , že ak tú možnosť a priestor na manévrovanie máš a napriek tomu autu s majákmi neumožníš plynulý prejazd...
sittingsnake
<< < ... 10 11 12 13 14 15 16 17

na křižovatce

u hypertesca plynulý průjezd vozidel ze směru červené NENÍ možný...

ano vím, že jsem to trochu utáhl za vlasy, ale viděl jsem tam minimálně 3 auta zaplatit pokutu za něco, co nemohli nijak ovlivnit...
 

celkom dobre si neviem....

predstavit sanitku,ktora sa ruti po ceste I.triedy 150-180,ktora je navyse preplmena, ako pises..neprehanas tak trosku?...taketo kaskaderske kusky nezvladaju ani v Hollywood-e zatial...:)
 

ee...

Ne, nepřeháním. Toto jsem viděl na cestě (tehdy I.třídy - mám pocit, že už tam je dálnice) mezi Popradem a Spišským Štvrtkom. Tam jeli jako prasata!!! A to nepřeháním. To nebylo cvičení, ale hazardování s vlastním (co mi je do nich) a cizími (všech ostatních) životy. Ve Štvrtku na křižovatce se otočili a valili zpět.
 
Hodnoť

 

Keď neuhnem pri takýchto fingovaných výjazdoch, čo potom? Dostanem pokutu, že? Ale prečo? Lebo som sa neuhol hasičskému vozidlu so zapnutým VRZ, ktoré nemalo naozajstný výjazd? Poprvé to, že výjazdy hasičov kvôli falošným poplachom stoja hasičov peniaze, to vadí, ale fúrikovať sa hodinu s prispatým MB Variom po meste to už nevadí? Podruhé, je používanie VRZ dovolené pre takéto prípady? Čo ak sa stane dopravná nehoda? Keď už chcú fízli zabiť dve muchy jednou ranou, môžu to robiť v tomto mesiaci, keď je dosť výjazdov k požiarom trávy a počas ozajstných výjazdov odchytávať hluchých vodičov.
 
Hodnoť

x- krát

často zažívam, že ked sa nechce policajnému autu stáť na červenú, normalne spustia sirénu, prejdu križovatkov, nasledne vypnú sirenu a idú normálne dalej, no čo už, obyč. pracujúci občan (základ štátu) je v tomto štáte považovaný s prepáčením za h o v n o !
 
Hodnoť

 

Ja by som pokutu odmietol zaplatiť a nechal by som vec ísť do správneho konania. Odtiaľ prípadne na súd. Som presvedčený, že by som uspel.
 
Hodnoť

budem sice off-topic...

ale musim uviest svoj vcerajsi zazitok s policiou...

Pri prejazde jednym mensim mesteckom sa ma snazila na ceste zastavit dvojica spolocensky unavenych panov s flasou v ruke.. ked som videl o co sa jedna, snazil som sa ich obist, ale hodili sa mi takmer rovno pod auto (isli stredom cesty) skoro som ich presiel nechtiac,...trubim, ze akoze co uz toto ma znamenat,..a zrazu pozeram, 100 metrov predomnou hliadka policie a zastavuju ma na beznu kontrolu. Pytam sa hned prislusnika, ci videl co sa deje na tej ceste?..nereaguje, iba mi skontroluje doklady, a OK mozem pokracovat... medzitym kym mi kontroloval platnost STK alebo neviem co, pocujem dalsie trubiace auta ktore sa ich pokusili obist. Netusim teda ci nakoniec ich aspon isli riesit, ale v kazdom pripade som sa zamyslel nad prioritami, ktore ma nasa policia, ktora podla nedavnych vyjadreni uz nemala bezdovodne odstavovat a kontrolovat vozidla...
 
Hodnoť

Absurdistán

Nikdy som nevidel že by niekto úmyselne blokoval sanitku alebo hasičov. A čo mám povedať ja, keď na rovnej prehľadnej ceste nám ide oproti kolóna s peniazmi, na sto percent to každý pozná, a len blikajú (zvuk žiaden), ale policajti vytláčajú autá z cesty V PROTISMERE a AROGANTNE tak, že ostávame všetci stáť až v tráve ako nejaké dementné bowlingové kuželky .....
 

tak na toto...

...mám vlastní zážitek, ale ne v protisměru. BOHUŽEL jsem byl donucen jet za nimi... arogance jak vyšitá!!!
http://www.uhrak.eu/?rok=2011a... (druhá půlka příspěvku) (cituju sám sebe)
...(to mi pokazila policejní kolona mezi BB a MT, kdy se táhli jak šneci (mezi 50 a 70km/h). Nikdo je nesměl předjet, oni samozřejmě neuhli, tak jsme jeli, jeli, jeli a jeli. Trošku mě překvapila "arogance moci", kdy poslední z kolony bezdůvodně vytláčel protijedoucí auta. Podotýkám, že na široké, prázdné silnici.
 
Hodnoť

Podnet na začatie trestného stíhania

Vzhľadom k tomu, že na cvičení sa bez súhlasu nemôžu zúčastňovať civilné osoby a zároveň bez dôvodu nesmú byť použité - zneužité svetelné a zvukové signály oprávňujúce k využívaniu práva prednosti, oznamujem orgánom činným v trestnom konaní, že som na základe článku v SME a aj z vyjadrení dopisovateľov nadobudol dojem, že sa neznámi páchateľ dopustil trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa, keď nariadil a v organizovanej skupine spolupáchateľov zorganizoval nezákonné konanie pričom ostatní spolupáchateľa mu pomáhali a nadržiavali pri páchaní tohoto trestného činu.
Zároveň mám pocit, že uvedeného trestného činu sa dopustili páchatelia s cieľom získať majetkový prospech, pretože podľa hodnotiaceho systému zavedeného ich nadriadeným, kde ich odmeňovanie je závislé aj na znižovaní počtu dopravných nehôd ,a aj podľa vyjadrenia páchateľov sa má ich konaním znížiť nehodovosť a tým pádom aj ich odmeny sa zvýšia, čo je jasným dôkazom dôvodov ich konania.
Zároveň sa nezákonná činnosť vykonávala v pracovnom čase a za prostriedky daňových poplatníkov a teda , keďže čerpanie finančných prostriedkov na páchanie trestnej činnosti určite nie je riadnym a hospodárnym nakladaním so zvereným majetkom, navrhujem preveriť aj to, či sa nejedná o jednočinný súbeh s iným majetkovým trestným činom, ktorého účelom je ochrana majetku štátu pred neoprávneným nakladaním alebo zneužitím.
Iste sa v danom prípade jedná aj o neoprávnené užívanie motorového vozidla, a všeobecné ohrozenie skupiny obyvateľov so zbraňou a nebezpečnou jazdou. O danom konaní informovali aj hovorcovia prostredníctvom médií, čo u vzdelanej časti obyvateľstva ( ale iste viac jak 3ks) vyvolávalo paniku a strach z poplašnej správy vysielanej prostredníctvom hromadného informačného prostriedku, že policajti a hasiči začali zneužívať svoju právomoc na páchanie rôznych trestných činov.
Takéto konanie u veľkej časti obyvateľstva vyvolalo strach, ktorý spôsobil zníženie ich pracovnej výkonnosti a keďže spoločná mena euro, je závislá od dosahovania ekonomických kritérií závislých od pracovného výkonu, ktorý bol konaním páchateľov ohrozený, treba preveriť , či nebolo úmyslom páchateľov aj ohrozenie hospodárstva Slovenskej republiky, prípadne Európskej únie.
Zároveň, keďže možno predpokladať, že sa trestného činu dopustili príslušníci policajných síl, hrozí obava , že bol spáchaný aj trestný čin podľa osobitej časti trestného zákona.

Keďže SIS, VOS, Polícia SR, a aj mnohí iní občania sa o tejto skutočnosti dozvedeli, sú v súlade s platným právom, povinní konať, tak ako im taxatívne ukladá zákon.
Keďže sa jedná o trestné činy, kde aj neoznámenie alebo nezabránenie uvedených trestných činov je trestné, je potrebné preveriť aj tieto osoby, či vedeli alebo v rámci svojej pôsobnosti vedieť mali a mohli, či sa páchajú označené trestné činy a či ich netreba stíhať za neprekazenie, neoznámenie a následné nezabránenie dalšieho páchania trestných činov.
Keďže je obava , že páchatelia budú v trestnej činnosti pokračovať a zároveň budú ovpyvňovať svedkov alebo inak mariť dôkazy, je potrebné, aby ich súd vzal do väzby. Počnúc ministrom (mám na mysli malý strom ako dub, buk a iné) končiac realizátormi a pomocníkmi páchateľov uvedených trestných činov.
Na to sa však v SR sudca nenájde a preto je to iba poviedka, ktorá sa ale veľmi podobá skutočnému životu v rozprávkovej krajine kde právo a dobro víťazí nad zlom a nespravodlivosťou.
 

nóóó...

nedělám to často (skoro vůbec), ale tento Tvůj příspěvek jsem musel "olajkovat" a dát mu velké PLUS !!!
 
Hodnoť

Ohrozenie bezpečnosti cestnej premávky

Simulovanie náhlej udalosti v cestnej premávke dopravnou políciou považujem za porušenie ústavou zaručenej ochrany občana. Ak pri simulácií náhlej (narúšajúcej štandard prostredia) udalosti v cestnej premávke - jazda vozidla s majákmi - dôjde k nehode štát ohrozil a takto ohrozuje občanov vlastnou represívnou zložkou.Asi ako trhavina v batožine na Popradskom letisku alebo kamión s drogami v Turecku. Štát (pozor polícia!) Vodiči "majákových" vozidiel sa len predvádzajú - myslím s tým popisom schválností od ostatných vodičov. Je úplne prirodzené, že všetci uhneme. Skôr, neskôr. Ťarbavo alebo rýchlo. Ale uhneme. Za čo vlastne tie pokuty ? Snáď neuhnú len takí, ktorí sú chorí - na hlavu alebo telo.
Toto predsa nie je preventíva ale niečo za čo neplatím dane. Dostávať ma do "úzkych", a potom sakcionovať. Aké sú miery ? Kedy som to urobil rýchlo a kedy nie. Policajti to vedia ohodnotiť ? Lebo ja robím pri takej situácií to najlepšie, čo viem. Nerozumiem, ale mám pocit, že sa polície treba báť.
 
Hodnoť

štátny zamestnanes smie

konať iba v súlade so zákonom a iba to, čo mu zákon prikazuje. o provokácii zneužitím tam nič nie je!
 
Hodnoť

"protect and serve"

to asi daky policajny prekladatel z AJ chybne prelozil ako "buzerovat a pokutovat"
 
Hodnoť

arogantnost,tupost,

bezohladnost,absolutne pravo silnejsieho..treba este nejako inac charakterizovat prilis mnoho jedincov v motoristickej verejnosti na slovenskych cestach?Najazdil som mnoho tisic km na motocykli,bajku,autach vsetkeho druhu..neucta k zakonu,z roka na rok horsie ako tvrdia kamarati cyklisti..uz nejazdim na slovenskych cestach..videl som majaky na cestach v Izraeli a to ma dostalo,ako keby utal bicom,vsetci,vsetci do jedneho vyskakali z autami kde sa dalo,do priekop,na chodniky..a stali,kym majaky nezmizli z dohladu..Fassova Burkyna je relavantna slovenskej urovni..
 
Hodnoť

stačilo by postáť kúsok

od hasičských staníc a sledovať ako vodiči nepoznajú alebo ignorujú svetelné signály a netreba nikam jazdiť:

S8
Signál s červenými striedavo prerušovanými svetlami pre zabezpečenie výjazdu vozidiel s právom prednosti v jazde so znamením Stoj!"

čo je vlastne jazda cez červenú.

http://www.youtube.com/user/ja...

.
 

<< < ... 10 11 12 13 14 15 16 17

Najčítanejšie na SME