Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Trnka žiada zopakovať voľby (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Hodnoť

 

zobrali mu hračku?
 

 

niekto musi poriadne drzat hlas podobny ficovi za trnky
 

Toto ak nezamietnu...

tomu Trnkovi ako neopodstatnené, tak potom ÚS SR stratí u mňa akúkoľvek vážnosť.
Že pán JUDr. Milan Ľalík, podpredseda ÚS a notorický zamietač oprávnených sťažností?!
 

pan trnka sa jednoduccho nechce niekde

t r t o s i t
 

u mna ju stratil asi tri roky dozadu

ludia, ktori tam robia, su casto povrchny a casto rozhoduju len podla toho ako fuka vietor..
 

 

Bývalý lampasák sa opäť prebral z hibernácie po voľbách .
 

Trnka si myslí, citujem článok:

"Bývalý generálny prokurátor a neúspešný opozičný kandidát na tento post Dobroslav Trnka si myslí, že koaliční poslanci porušili jeho ústavné právo na prístup k voleným funkciám za rovnakých podmienok."
Mal Trnka rovnaké podmienky ako protikandidát? Mal. Jediné, čo Trnka nemal, je charakter.
 

Keď som včera videl v TV

reportáži Ľalíka, že "čiste náhodou" o tejto smiešnej sťažnosti Trnku bude rozhodovať práve on, bolo mi jasné, že Trnkove vyhlásenie "Ja sa ešte vrátim" nebolo volaním do vetra. Scenár je jasný: Fico a jeho suita počas vládnutia rozkradol Slovensko. Jediný generálny prokurátor, ktorý je ochotný a schopný všetky svinstvá FIca a jeho SMER-u navždy, resp. až do premlčania utopiť, je Trnka. Preto SMER tak hystericky bojuje proti všetkému, čo by mohlo viesť k zvoleniu iného GP. O kamaratšágu Fica s Harabínom nikto nemôže pochybovať. Rovnako o dlhoročnom intímnom partnerskom vzťahu Harabína s Ľalíkom. Prečo práve Ľalík dostal Trnkovu sťažnosť na stôl je tiež zrejmé. Požiadal si o pridelenie tohto prípadu a bolo mu vyhovené. Prečo? Lebo za Ficovej vlády sa vymenili dve tretiny ústavných sudcov a všetci noví sú nominantmi Ficovej koalície, resp. Ficovho prezidenta Gašparoviča. Jediný kandidát, ktorý by mohol fungovať ako naozaj nezávislý, dr. Fuchs, cez Ficovo sito neprešiel. A ešte niečo: čo sa tým má dosiahnuť? Ak ÚS vysloví nález, že voľba GP bola neplatná, musí sa zopakovať - ale ako tajná! Zmena rokovacieho poriadku NR, ktorá bola teraz prijatá a ktorá mení voľbu GP na verejnú ešte nie je v platnosti (a navyše Gašparovič ju stejne nepodpíše) a keby aj bola, týka sa len ďalších volieb, resp. ďalšieho kola volieb. Takže opakovanou tajnou voľbou sa umožní šestici Ficom draho kúpených koaličných poslancov, aby znovu volili Trnku a tým je Fico na ďalších sedem či koľko rokov od basy zachránený (a vlastne navždy, lebo potom už budú jeho skutky premlčané). Slovenskooooo!!! Kdež mám ten samopal?
 

A ešte som zabudol pripomenúť,

že nielen Ľalík, ale celý senát, v ktorom sa Ľalík vyskytuje (predsedá mu Brňák - HZDS, teda Harabínov človek), dostáva na rozhodovanie najdôležitejšie politické kauzy - a táto je azda najdôležitejšia zo všetkých, ktoré tento ÚS riešil. Do scenára zapadá aj rýchlosť, s akou chce rozhodnúť - už na budúci týždeň, hoci na iné dôležité kauzy si dal načas - čakal aj tri roky. Je nepochybné, že chce predísť tomu, aby bol na májovej schôdzi zvolený GP verejnou voľbou, teda aby bol zvolený niekto iný ako Trnka. Zapadá to všetko do seba priam ideálne. A keby to náhodou predsa len zaškrípalo, Fico už vykrikuje, že podá na ÚS sťažnosť proti novoprijatej zmene tajnej voľby GP na verejnú. A keby aj to bolo málo? Chystá sa odvolávať Radičovú, teda chce pád vlády a nové voľby... Pre nejakú budovu... Och, v tej opozícii je tak desne otupno. A je tam už trištvrte roka. No kto by to vydržal?
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Hračka

Bez toho, aby sme sa ideovo prikláňali na jednu alebo druhú stranu politického spektra si treba zodpovedať na otázky, ktoré tvoria jadro podnetu.
1. Bola to tajná voľba ?
2. Boli porušené ústavou zaručené práva jedného z kandidátov ?

Na prvú otázku mám jasnú odpoveď.
V druhej som tak 50/50.
 

A aké jeho práva...?

...boli porušené?
Trnka je výsmechom sám o sebe svojim politickým postojom a preferovaním istých záujmových skupín. On porušuje roky právo občanov na nezaujaté a spravodlivé riešenie trestno-právnych káuz, ...aj politikov.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

volba to tajna bola...

... ale neviem ako poskodilo kanditata to, ze si niekto odfoti listok a ukaze inemu... vsak aj volby do parlamentu su tajne a ked poviem zene koho som volil, tak to ziadnemu kandidatovi neublizi, ci?
 

 

povedat mozes, ale v skutocnosti si mohol spravit opak...
 

 

fotky z mobilu sa tiez daju zmanipulovat
 

 

aj vyhotovit na prikaz, ako to bolo zrejme v tomto pripade
 

 

jj, ved na prikaz zo Sumracnej sa aj zakony vracaju nazad do parlamentu
 

 

akuratze poslanci na prikaz nemozu nic, inak konaju protiustavne
 

 

..a prezident sa samozrejme bez prikazu nemoze ani vytoto :D
 

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Najčítanejšie na SME