Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Do maďarskej ústavy by sa mali dostať aj návrhy SMK (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Už sa dopredu teším
na vyvalené okále, keď začne maďarská menšina na Slovensku žiadať reciprocitu nielen v otázkach autonómnych samospráv, ale aj zmien v preambule, že sú štátotvorní, majú nárok na ochranu, rozvoj a automatickú účasť v parlamente. 10 % menšiny, 10 % zastúpenia po autonómnych menšinových voľbách do samospráv. Potom samostatný výber vyučovacieho jazyka pre ten ktorý predmet, voľný výber učebníc, metodík výučby, podľa rozhodnutia samosprávy. Možnosť rozhodnutia inštalácie tabúľ, nápisov, obchody, vedľa nápisu Pošta aj nápis Posta, nech to stojí, čo to stojí. Však taký Nikoláj aj Magyarovics dostanú mladé. A potom ďalšie perličky pre hesjslováckych šovinistov vykrikujúcich o akejsi nadštandardnosti, aha ho: "zo zákona vypadli niektoré dôležité výdobytky, akými boli nezávislý úrad pre národné a etnické menšiny a verejná nadácia pre národné a etnické menšiny, teraz by nasledoval samostatný ombudsman," pre menšiny samozrejme. Nie nejaký anonymný zašítý všeobecný súdruh dosadený za zásluhy o výstavbu svetlejších zajtrajškov. A už dopredu vidím kádeháckych sektárskych veľmajstrov ako sa prekrižovávajú, horriobile dictu, apage satanas, protiústavné, napádajúce národnoštátne Vatikánske aj Brusselské záujmy. A ten povyk, ako na hokeji. Čo zase chcúúúúúúúúúúúúúúúúúú!!!§§§???. Mohol som si síce odpustiť tento škorpionsky komentár a lakonicky skonštatovať. SMK sa jediná zastala Slovákov a ďalších menšín v Maďarsku, nepáči sa vám to? Čo ste rozum potratili? Ale nedalo mi ...........
scorpione
re gemerland
zaujímave, nik tu nic neriesi a ludia si nadavaju.. myslím tu na tomto fore.. toto co si napisal je total alibizmus..suhlasim s Tebou že do jazyka a kultury by sa politici nemali miesat lebo su.. skur..OK.. ale toto vysvetli potom Bugimu a chrenovi .. a k tej kodifikácii jazyka.. tiež viem o tom že romstina nie je kodifikovaná, len potom mi povedz preco sa maju zabezpecovat tlmočníci, preco sa maju prepisisovat napr. jedalenské listky, napisy na verejných budovach atd do romstiny.. to uz ozaj tu chceme mat Babylon..predpokladam že vies ako skoncil
yago5
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

 

na tom sa zhodneme, že slovenčina a maďarčina nerobí problém na úradoch. Problém je rómština, ktorý jazyk politikom robí problémy. Ver my, že máme šikovných starostov, ktorí to behom sekundy vyriešia a nebude to stáť ani halier. Chceš vedieť ako? Vieš ty koľko rómskych asistentov, platených štátom pobehuje po Slovensku? Nech sa páči, budú riešiť agendu svojim rómskym spoluobčanom. Budú im pomáhať pri písaní rúznych žiadostí a budú im robiť aj tlmočníkov. A pre mňa za mňa, nech aj jedálenské lístky prepisujú pre cigánov, ak ich o to požiada podnikateľ. Len aby im potom neprešla chuť do roboty.
 

 

SMK je maďarská nacionalistická strana a slovákov má v paži.Kto to nevidí je tupoň naivný.Ria ria turulia.
 

scorpione Maďar

Myslím, si ty si ten, ktor stratil rozum už veľmi dávno, ba obávam sa, že si sa narodil bez orgánu, ktorý je jeho tvorcom.
 

ty si aké hrubá

,,,,
 

 

čo ti je! slovák slováka zastať v zahraniči, to nikdy.
 

Začínam nadobúdať,

a nielen teraz, taký dojem, že Slovák Slováku vlkom.
A všetci krikľúni by boli zo srdca najradšej, keby v zahraničí zakapal aj ten najposlednejší z nich.
Len z jediného dôvodu. Lebo to im dáva dôvod tak od srdca zanadávať si na Maďarov.
Je to síce dosť perverzné, ale raz už to tak je.
Stačí pozrieť reakcie k môjmu príspevku.
 

 

ja sa tesim ked reciprocne dame slovakom hovoriacim po madarsky tolko skol ako maju madari hovoriaci po slovensky tolko gymnazii a tolko vysokych skol ked sa budu madarcinu ucit 4 hodiny tyzddene a ostatne predmety v slovencine
 

Tešíš sa úplne

predčasne a zbytočne.
Lebo maďarský zákon o menšinách ponecháva národnostnému školstvu plnú slobodnú voľbu počtu predmetov aj hodín vyučovaných v menšinovom jazyku.
Rozhoduje o tom volená menšinová samospráva, resp. pedagógovia po dohode s rodičmi, ktorý z praktických dôvodov viac slovenčiny nechcú.
Ak reciprocita, tak do dôsledkov.
 

scorpione Maďar

A čo je to ten praktický dôvod? Žeby vykynoženie národnostných menšín v Maďarsku?
 

Johanko daj príklad tej genocídy

Johanko - pomôcka:

1949***: 25 988 Slovákov (materinský jazyk)

1990: 10 459 Slovákov; 12 745 osôb so slovenským materinským jazykom; 68 852 osôb ovládajúcich slovenský jazyk

2001: 17 693 Slovákov; 11 816 osôb so slovenským materinským jazykom; 18 056 osôb ovládajúcich slovenský jazyk
 

macko

A trufol by si si doviest čo len jedneho Madara ktory nevie ani ceknut po madarsky a potrebuje na dorozumenie sa na uradoch uzakonit nejaky cudzi štatny jazyk ?
 

kam? čo? prečo?

načo by som kam vodil Maďarov?
 

na čo asi , ty srandista

aby si mohol porovnat prava a povinnosti v oboch štatoch , Madara čo nevie madarsky nenajdeš ani s mikroskopom , ale Slovaaov čo nevedia slovensky je tu kopa , vidlami možno prehadzovať , dokonca je pre nich potreba zakonom umožniť hovorit na uradch madarsky na Slovensku !!!
Takže namiesto toho aby si logicky žiadal , že každy Slovak je povinny ovladať štatny jazyk / tak ako Madari doma / , tak tu budeš furt provokovať. Ale ktovie , asi si za to plateny , inak si to neviem vysvetliť.
 

jano58 - a prečo by som to mal žiadať

tak
ako sa nám nepéčilo násilné pomaďarčovanie v r. 1867-1918
tak
prečo by sa sa mali rovnako vyvršovať na našich menšinách

vzdelávanie sa je právo a nie povinnosť
ani
ovládanie štátneho jazyka nie je povinnosť už z Ústavy SR

to by sa aj Slota musel naučiť po slovensky..........
 

fakt potvrdzuješ že si tu na provokovani

Problem je ten , že pri pisani ustavy asi nikto nepredpokladal , že sa najde aj taky vylizanec , čo nebude pokladat ovladanie štatneho jazyka za svoju psiu povinnost .
A podla teba samozrejme , všetci Madari hovoria len spisovnou madarčinou , ked tu vypichuješ Slotu.
 

macko

su len 3 možnosti
. bud si chory.. myslim schyza ako noha
. alebo si provokater
- alebo si.. a to je ta najhorsia moznost.. mierne povedane hlupucky..sorryale inak sa na teba neda reagovat, je tu este jedna možnost ale o tej nebudem radsej hovorit, teda písat
 

yago5 - povie sa tomu tolerancia

či
Nerob druhým to, čo nechceš aby robili tebe!

je to len na rozhodnutí našich Maďarov, že čo z nich bude........ a kde a ako sa uplatnia
 

macko

tolerancia je tolerancia.. a zatial mi nik z nasich slovakov HU narodnosti nikdy nikde nikým nepovedal resp. neodpovedal že v com je im ubližované.. ani ty macko.-. ale zasa niektore tvoje argumenty a odpovede nie su hodne 3 na ZS..
 

yago5 - ty nežiješ na Slovensku?

ty už nevieš ako Slotovi gauneri chceli przniť našim Maďarom učebnice zemepisu?
alebo
ako nútili robiť maďarských učiteľov v školách s maďarským jazykom dvojjazyčné prípravy na hodinu bez príplatku?

si zabudol na hádky o dvojjazyčných tabuliach označení obcí?

si zabudol ako Pošta vydala príkaz, že na Pošte sa smie len po slovensky?
atď.

takýchto sprostostí a zbytočných priekov je tu ešte stále zbytočne veľa
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Najčítanejšie na SME