Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ústavný súd stále nerozhodol o návrhu potrestať Harabina (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Jasné, že to rozhodnutie bude v prospech Ha_rabina. Veď rozhodnutie súdu v ohladne kontroli na NS podla právoplatného rozhodnutia súdu MF robiť nemôže, túto právomoc má iba NKU. Tak čo tam chcete čakať na aké rozhodnutie? Že bude v prospech Žiňan_skej totálneho nezmyslu? Tá chudina je fakt slabá a nekompetentná, mala by odstúpiť. Harabin by ju mal zažalovať za poškodzovanie dobrého mena NS a tiež spojené s poškodzovaním dobrého mena svojej osoby.Hlavný dôvod žaloby by mala byť, jej neznalosť zákonov. A tiež by mal požiadať o zniženie jej platu, to ako, že recipročne. Nakolko sa sekla, tak nech nesie následky, inak sa dievča nikdy nepoučí.
brunteles
Tebe dám osobne jednu dobrú radu, vyprdni sa na kontrolu Počiatka, tá nie je predmetom sporu! (je bezpredmetná) A ak tak silu mocu chceš, tak podaj to na súd. Nech s tým niečo robí, ak si o tom vnútorne presvedčený. Možno sa niečomu konečne aj priučíš a nebudeš tu vypisovať tieto kraviny. Ktomu to iba tolko.
brunteles
človek nebudem Ťa presviedčať u Teba je to aj tak zbytočné. Invektívy a urážky v parlamente na tie musí byť politik obrnený o tom je aj poslanecká imunita. Tu by mala platiť a ostatnú im treba odobrať. Na pôde parlamentu nech si nadávajú, keď inak nevedia, to je ich vizitka mňa netrápi. A s tým telefonátom ste už fakt trapný. Uvedom si súvislosti, alebo ani to nedokážeš? Volali si 1994 a Sa_dikiho, kedy obvinili, že je drogový diler? A že povedal, že sa nepoznajú no kto ba si mal už všetkých chu... v živote pamätať, pravda. (hlavne keď sa Ťa niekto spýta na neho po cca 6 rokoch) A ty osobne si na to malý pán a tiež hocikto iný, aby hodnotil čo hodnotiť nevie, a ani nemôže. Takže s hboka sa nadýchni a vydýchni a zpakuj si to tak 5x, to by Ti mohlo pomôcť ukludniť sa. A k tomu odnímaniu a pridelovaniu spisov počkajme si na výrok US čo nám k tomu povie. Upozorním Ťa iba na jednu maličkosť, že práve toto jeho rozhodnutie bolo v konečnom dôsledku ocenené EU v decembrovej správe o stave súdnictva za posobenia Ha_rabina za Fi_covej vlády. Keď prietahy s 18 mesiacov sa skrátili na 15 mesiacov. To sú fakty, nie drísty JPP. Iba tolko.
brunteles
šlovek jednoduchá otázka, poprosím o jednoduchu odpoveď. Kedy sa verejnosť dozvedela že Sa_diki je grogový diler. Dátum nahrávky vieme je to rok 1994. Prosim daj dátum, môžeš to skúsiť tiež tak familiarne. Kedy sme sa to teda v ktorom roku dozvedeli ? Prosím ten rok.
brunteles
1 2 >

Hodnoť

ani nerozhodnú

kto? bývalí kolegovia a priatelia?

Milan Lalík to už zaradi aj Ivetka Marušáková .
 

Zaujímavé!?

Ústavný súd obdržal moju sťažnosť v januári 2011 a čudujme sa, Milan Ľalík sťažnosť, odporujúc sám sebe v zdôvodneniach, zamietol do mesiaca!
A to nesúvisela vôbec s voľbami.
Sťažnosť na Harabina tam visí akosi dlho... Boja sa ju diletantsky a účelovo zamietnuť?
 

Môže mi niekto vysvetliť,

ako by len mohla Harabinovi ublížiť najvyššia možná zákonná sankcia - odňatie 70 percent základného platu? Zvlášť po tom, čo Najvyšší súd rozhodol v kauze Tipos tak ako rozhodol, na základe čoho som si istý že jedna osoba si zarobila "milión percent" základného platu?
 
Hodnoť

 

Som zvedavý koľko návrhov na defenestráciu padne v tejto diskusii, zdá sa, že inteligentnejší diskutéri pochopili, že rozhoduje plénum (teda všetci) ...
 

Don´t bark - better think!

Máš možnosť zozbierať dostatočný počet podpisov za účelom vypísania referenda - nie síce o defenestrácii - to by odporovalo zásadám EÚ, ale o iných veciach, týkajúcich sa predsedu NS.
Ináč sa domnievam, že pokiaľ nebude jasné, že koalícia ustojí, tak ÚS o trestnom podaní na Harabina nerozhodne. Veď aj podanie na protiústavnosť vyvlastňovania pozemkov na základe Ficovho zákona ležalo na ÚS tri roky a rozhodli o ňom až keď bolo jasné, že Ficova vláda nebude pokračovať.
 

Niekto sa

toho Harabina veeelmi boji. Zeby preto ze je kamos s mafianmi?
 

 

a ustavni sudcovia nemaju kamosov? obavam sa, ze ovela vplyvnejsich, len sa s nimi radsej nechvalia
 

Je to predsa

nominant HZDS - a známosti Lexovej SISky sú predsa známe ešte teraz! :))
 

... čo sa odvolávaš

na inteligenciu diskutujúcich. Dáko sa ti to pletie. To je vari o inteligencii, alebo neinteligencii súdcov ÚS. Apropo, defenestrácia nie je imidžová, ani estetická ...
 
Hodnoť

 

Načim čím skôr rozhodnúť, aby si to monštrum čím skôr uvedomilo, že je tiež len obyčajný smrteľník.
 

najhorsie je

ze predsednicka ustavneho sudu je harabin v sukni
 
Hodnoť

sud ,sudov.,

sud sudov ,sudne rozsudil o sudcovi sudcov a nič nevysudil Slovensko -Sudna krajina sudných sudov čo nič nevysudia ,len peniaze beru ....dieta kričí : ved ten král je nahý.....
 
Hodnoť

Obidva

návrhy na začatie disciplinárneho konania proti Harabinovi sú nezvyčajne ťažké a teda zaskočili celé plénum ústavného súdu. V prvom prípadku asi nevedia násjť tie dvere cez ktoré sa mala kontrola dostať na najvyšší súd a tom druhom prípade nechce elektronická podateľňa komunikovať v jazyku nášho kmeňa.
 

????

Teda ak kontrolu NS môže vykonávať len NKÚ, potom máme problém zneužitia právomoci verejného činiteľa, prípadne zneužitie funkcie dokonca v organizovanej skupine... alebo ako chápať kontroly MF za Počiatka na NS keď už tam ctihodný kámo harabínoval?. (teda keď už neústavne sa presunul Harabín z ministra na precedu NS.. t tiež súd ústavný dáva si na čas z rozhodnutím)
Teda ak sa dievča seklo, tak fajn, ešte že neseká konope pre kamaráta precedu NS obchodík.
 

Ale, ale

nesrdí sa, predsa ak raz môže kontrolu vykonávať len NKÚ, ako tvrdíš, a ostatné snahy o kontrolu sú protizákonné, tak potom ako?
Alebo ak včera sa mohlo postupovať protizákonne, tak sa tváriť že to bolo oki, a teraz keď sa protizákonosť vraj zdá, treba ujúkať?
Vďaka za osobnú radu..... teda akl takto radíš všeobecne, vyprdnúť sa na také rady, radil by som tým čo radíš.
 

Brunteles:

Robíš si srandu? Výrok:"Pôjdeš do basy, ty ***** prednesený v pléne Národnej rady je prejavom prudkej inteligencie a kompetentnosti tvojho Ha_rabina?
 

brumteles

Vidím, ýže ťažko chápeš súvislosti a použýívaš invektívy a urážky. Harabin, ako minister za HZDS spravodlivposti odstúpil a nastúpil na najvyšší súd, kde vďaka odmenám, ktoré presahovali 100 000€ v podstate úplatku bol zvoplený z väčšinovou podporou. Keď nová vláda chcela toto financovanie skontrolovať tak sa správal ako sa správal, ale iste uznáš, že ako najvyšší súdny úradník ani nie eticky, ani nie slušne a ani nie profesionálne. Ak je nejaká inštitúcia plne napojená na štátny rozpočet, myslím si, že je celkom prirodzené, že ten, ktor spravuje ŠR má aj povinosť kontrolovať tých, ktorých financuje. Tým samozrejme nezasahuje do ich súdnych právomocí a neovplyvňuje rozsudky, ako to rád Harabín deklaruje. Píšeš, že Harabinovi bolo posškodené dobré meno. Ja osobne si myslím, že ak si niekto skutočne poškodil svoje meno, česť a povesť je to samotný Harabín. Svojimy skutkami a svojimi rozhodnutiami. Nie Žitňanská telefonovala priateľsky s Bakim Sadikim, ale Harabin, nie Žitňanská vyplácala neprimerané odmeny, ale Harabín, nie Žitňanská svojvolne prideľovala a odoberala spisy, ale Harabin, nie Žitňanská, ale Harabin disciplinárne trestal svojich podriadených sudcov, ktorý sa odvážili vyjadriť protinázor, ale Harabin. Keby si ho mal za šéfa ty osobne tak do mesiaca dávaš výpoveď . To že ti je sympatický, že akože má iný názor ako vládna koalícia ešte nič nemení na to že jeho správanie, je nemorálne a neetické a ako predseda najvyšieho súdu nemá žiadnu spoločenskú autoritu a väčšine občanov je na smiech a neuznávaju ho.
 

 

Hovoríš mi z duše a myslím, že aj všetkým normálnym ľuďom. Nemárni však čas reagovaním na ľudí, ktorých nepresvedčí žiadny argument, Ich môžeš len ľutovať
 

brunteles

Ďakujem za návod na dýchacie cvičenia, ale nepotrebujem ich. Máme rozdielny názor, čo je úplne normálne a samozrejmé. Píšeš, že kto si má pamätať Bakiho Sadikiho od roku 1994, no každý by si dobre zapamätal rozhovor s človekom, ktorý je na úteku pred spravodlivopsťou pre drogovú trestnú činnosť. Nie je problém že telefonovali, ale tá familárnosť rozhovoru je zaražajúca. To že som s tým trápny je možné, ale som občan totho štátu, žijem tu, pracujem a platím dane a vôbec tu nezáleží aký som "pán" a vážne mi vadí, keď v tých najvyšších funkciách sú ľudia, ktorých musí posudzovať ústavný súd (machnácia zo spismi) . Ty si myslíš, že je normálne a prirodzené, že takýto ľudia ako Harabin su to najlepšie čo môže táto krajina postaviť na najvyšší súd? EU oceňuje kadečo a kadekoho mám na to svoj názor aj Mikloš a aj Počiatek boli veľmi pozitívne hodnotení EU (najlepší minister financií) a ako vyzerajú naše verejné financie? Ja som s nimi veľmi nespokojný a riadili ich ocenení v EU. Takže tak je to s tými cenami a oceneniami.
 

Brunteles

V tomto článku z pravdy je to podrobnejšie rozobraté

http://spravy.pravda.sk/polica...
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop