Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Štátna ochrana prírody má novú tvár (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Kritizovať od je najjednoduchšie... :)
Pozorne som si prečítal všetky doterajšie reakcie na článok, pretože som zamestnancom ŠOP SR, pracujem na Správe NP Malá Fatra a táto téma sa ma bytostne dotýka. Je veľmi zaujímavé sledovať anonymné reakcie ľudí, ktorí, akoby z podstaty, kritizujú takmer všetko. Zaujímalo by ma, nakoľko sa skutočne orientujú v danej problematike... Poznámka: V článku je uvedené, že: "Pod Štátnu ochranu prírody pritom spadá 15 chránených krajinných oblastí, deväť národných parkov aj jaskyne. Organizácia a jej správy majú na týchto rozsiahlych územiach rozhodujúce právomoci." Toto tvrdenie nie je pravdivé, pretože rozhodujúce právomoci v chránených územiach nemá ŠOP SR s jej jednotlivými Správami chránených území, ktorá je "len" odbornou organizáciou. Tieto právomoci majú orgány ochrany prírody, ktorými sú: Obvodné úrady ŽP, Krajské úrady ŽP, MŽP a Slovenská inšpekcia životného prostredia, a ktoré často podliehali (podliehajú?) politickým garnitúram. Toto veľa občanov nevie.
fatraman
To je aj podla mna jeden z hlavnych problemov v OP. To, ze spravy CHU funguju iba ako poradny organ organov OP. To by bolo potrebne zabezpecit v novom zakone - aby spravy CHU boli naozaj spravcami uzemi a nie odborni statisti.
clovek3000
<< < 1 2 3

 

Ak ma niekto zaujem sa trochu vyjadrit do 16.3.2011:
http://www.minzp.sk/eu/spolu-p...
 

dobra reakcia

pan kolega aplne suhlasim!
 
Hodnoť

 

Článok bez výpovednej hodnoty...Kritizovať sa podujme hocijaký pisálek, ale na to, aby napísal niečo dobré, na to treba byť aj informovaný. Osobne som bol v kontakte s dosť veľa zamestnancami ŠOPky, či už z centrály v BB alebo z Malej Fatry atď. a stretol som sa len s pracantami...áno, bolo to za minulého vedenia MŽP.

Čo som sa dozvedel, terajší minister robí nenormálne čistky, pričom neberie nijaký ohľad na kompetentnosť/nekompetentnosť zamestnancov...
 
Hodnoť

Niektorých zamestnancov ŠOP

treba povyhadzovať. Konkrétne zopár starých štruktúr zo správ Kysuce, Biele karpaty, Dunajské luhy a ďalších. Nič nerobia, naháňajú si kšefty a za protislužbu povolia hocičo.
 

 

A ktože by to mal byť, podľa Bronsteina, povyhadzovaný zo správy Biele karpaty?
 

mozno

by bolo treba naklonovat malych Bronsteinov a posadit ich tam....
 

Hlavne Teba Majko,

dúfam, že Zuskin patrične ocení ako vypisuješ po nociach aj cez deň z kancelárie a brániš ho zubami nechtami:-)
 

Trockij :-)

musíš byť strašne hladný, keď si taký zlý a zatínaš ty tie zuby a nechty...Nech sa ti v živote darí aspoň o niečo lepšie ako skutočnému Trockému :-) Cepinom do hlavy, to muselo bolieť veru...
 

To bol sekáčik na ľad

okrem toho, že ste slabý v ochrane prírody, neovládate ani históriu... Fakt by ma zaujímala Vaša pracovná náplň, či tam máte uvedené ako samostatný bod: počas pracovnej doby sa aktívne zúčastňuje internetových diskusií a vykonáva ďalšie podľa pokynov nadriadeného ... do čerta s takou štátnou a verejnou správou, za naše peniaze daňových poplatníkov, zrušiť vás hneď a zaraz treba!
 

Nie je

pravda trocko, bol to lezecky cepin, naštudujte a vzhladom na Vaš vek by ste si to mali pamatať... Vaša pracovná náplň bola oveľa zaujímavejšia, to teda naozaj, vďaka bohu že je to už minulosť!
 

citujem....

Dňa 20. augusta 1940 mu v jeden z jeho spolupracovníkov, Španiel Ramán Río Mercader, ktorý bol agentom NKVD, roztrieštil hlavu sekerkou na drvenie ľadu.
http://sk.wikipedia.org/wiki/L...
 
Hodnoť

Zuskin, to je je ten člen Zelenej vlny??

http://www.zelena-vlna.sk/inde...
už tomu fakt nerozumiem, to je nejaká odnož MOST-u/HÍD?
 
Hodnoť

Suche rozky ale na GPS

40.000 Eur mame
www.crz.gov.sk/index.php?ID=603&doc=126301&text= 1
 
Hodnoť

Správny človek

Konečne dobrý odborník na správnom mieste. Držíme palce.
 

<< < 1 2 3

Najčítanejšie na SME