Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Štátna ochrana prírody má novú tvár (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 > >>

Hodnoť

Mne sa páči ako bohorovne si

štátne organizácie stanovujú počet zamestnancov. 450 ? To ako nestačí na Slovensko ? Však to je dobré pre jednu fabriku !
.
Iste platí Parkinsonov zákon že jeden úradník zabezpečuje prácu ďaľšim trom. Čo tak celú organizáciu reštrukturalizovať a debyrokratizovať. Možno by stačila aj polovička a boli by peniaze.
 

koľko ľudí podľa teba

stačí na permanentnú kontrolu napr. 100 000 hektárového chráneného územia, na monitorovanie všetkých druhov a biotopov, ktoré sú v tom území predmetom ochrany (či ich pribúda, alebo ubúda), na zúčastňovanie sa konaní pre každú stavbu, zmenu druhu poľnohospodárskeho pozemku, schvaľovania lesných hospodárskych plánov a určitej kontroly ich dodržiavania, vodohospodárskych aktivít, rokovania s vlastníkmi pôdy o vykonaní alebo nevykonaní rôznych zásahov..., kontrolu pohybu turistov, náučné a propagačné aktivity, styk s verejnosťou... A dalo by sa menovať aj ďalej.
 

Ľudí, čo vedia pracovať - asi 10.

Úradníkov za PC by nestačilo aj 5000. (Tí ani do prírody nechodia, možno sa boja kliešťov.)
 
Hodnoť

 

podľa rečí je to poslabšie...iba dedinské kydy. Kdyby....tisíc kalrinetú......
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

keď je tento príspevok

autorizovaný, tak je to všetko o totálnej úbohosti celého systému, nielen riaditeľa.
Hlavne, že vie koľko peňazí ním "pretečie".
O tom to celé je.Nie je preto preňho vôbec dôležité akých ľudí tam bude mať a je otázkou či tam vôbec nejakých ľudí potrebuje.Veď ľudia z nižších stupňov životného prostredia zabezpečia príliv peňazí na toto ministerstvo.
Je to predsa tak ako to onoho času povedal (vtedy tiež minister financií -pán Ivan Mikloš) ešte pri vstupe do EÚ, že túto "vlastne druhú rozpočtovú kasu" tohto štátu musí zrušiť, lebo je to v rozpore s EÚ, ale tie peniažky tam-na Ministerstvo životného prostredia SR stále plynú z celého Slovenska (za ovzdušie, odpady....), preto určite bude i na tie rolls roysy.
Po vstupe do EÚ sa tok peňazí opäť na toto ministerstvo (zo štátnej pokladnice) vrátil späť.
Preto je MŽP SR také lákavé pre podnikateľov pod rúškom ochrany prírody a neviem čoho ešte.
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Extrémista

si potom ale asi ty !
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

náhradu za obmedzenie bežného obhospodarovania na biotopoch eu významu platí EU
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

tie náhrady sa nepočítajú paušálne podľa plochy, ktorú aj tak z hlavy neviem, ale ide to postupom - orgán rozhodnutím nepovolí bežne obhospodarovať na územiach eu významu a dalej sa postupuje podľa http://www.zbierka.sk/zz/predp...
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

áno, preto som písal len o EU územiach
náhrady za obmedzenia vyplývajúce zo štátnej ochrany sa v podstate neuplatňujú, aj preto lebo na tých pozemkoch sa zvačša udelí výnimka, asi aj preto že nie su peniaze...no ale ked nejaký podnikateľ môže za 4 roky vytiahnuť zo štátu 30 mil. euri s požehnaním najvyšších tak sa ani nečudujme
 
Hodnoť

 

http://www.youtube.com/watch?v... - stačí si pozrieť prvý príspevok z Reportérov a pochopíte o čom to všetko je.
 

 

tam slotovci zaťali riadnu jánošíkovskú sekeru
 
Hodnoť

Kritizovať od je najjednoduchšie... :)

Pozorne som si prečítal všetky doterajšie reakcie na článok, pretože som zamestnancom ŠOP SR, pracujem na Správe NP Malá Fatra a táto téma sa ma bytostne dotýka. Je veľmi zaujímavé sledovať anonymné reakcie ľudí, ktorí, akoby z podstaty, kritizujú takmer všetko. Zaujímalo by ma, nakoľko sa skutočne orientujú v danej problematike...
Poznámka: V článku je uvedené, že: "Pod Štátnu ochranu prírody pritom spadá 15 chránených krajinných oblastí, deväť národných parkov aj jaskyne. Organizácia a jej správy majú na týchto rozsiahlych územiach rozhodujúce právomoci." Toto tvrdenie nie je pravdivé, pretože rozhodujúce právomoci v chránených územiach nemá ŠOP SR s jej jednotlivými Správami chránených území, ktorá je "len" odbornou organizáciou. Tieto právomoci majú orgány ochrany prírody, ktorými sú: Obvodné úrady ŽP, Krajské úrady ŽP, MŽP a Slovenská inšpekcia životného prostredia, a ktoré často podliehali (podliehajú?) politickým garnitúram. Toto veľa občanov nevie.
 

 

nebodaj si od smetiarov očakával niečo lepšie?
 

...

skoro ako by to Miso K. pisal..:)
 

 

To je aj podla mna jeden z hlavnych problemov v OP. To, ze spravy CHU funguju iba ako poradny organ organov OP. To by bolo potrebne zabezpecit v novom zakone - aby spravy CHU boli naozaj spravcami uzemi a nie odborni statisti.
 

<< < 1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME