Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Japonsko zastavilo používanie vakcín po úmrtiach štyroch detí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

"Uhliarik svojím rozhodnutím „zachránil obrat farmaceutickej spoločnosti Pfizer vo výške 10 miliónov eur"
"Projekt reformy liekovej politiky, ktorý si minister zdravotníctva objednal a schválil, stratil jeho podporu, keď sa ukázalo, že veľkým hráčom na farmaceutickom trhu nevyhovuje."
Francúzsky minister zdravotníctva Xavier Bertrand oznámil, že 76 liekov sa dostalo pod osobité sledovanie nežiaducich účinkov.
Medzi 59 doposiaľ zverejnenými "ostro sledovanými" liekmi je aj nám už dobre známy Prevenar 13. Táto vakcína z francúzskej "listiny podozrivých" je pritom od júla 2010 na Slovensku súčasťou plošného očkovania proti pneumokokom, povinného ako v jedinej krajine Európskej Únie.
Francúzsky zoznam obsahuje aj ďalšie dve vakcíny silno propagované na Slovensku: Cervarix (GSK) a Gardasil/Silgard (Sanofi Pasteur Merck Sharp & Dohme)."
 
Hodnoť

dokedy Pfizer povinne na Slovensku???

aj Francúzi už odhalili jeho riziká:
http://rizikaockovania.sk/spra...
 

To je jednoduché:

Dokedy Uhliarik na ministerstve - dovtedy Pfizer na Slovensku!
Jasnejšie to už ani nemôže byť. Tak ako bolo za panovania SNS na Ministerstve pre likvidáciu životného prostredia, tak je v súčasnosti pod panstvom KDH zasa Ministerstvo pre likvidáciu zdravia obyvateľstva. Myslím, že dokonca aj bývalá hovorkyňa SNS Ministerstva pre likvidáciu životného prostredia presedlala na likvidáciu zdravia obyvateľstva.
Minister Uhliaerik má celé volebné obdobie na starosti iba dve úlohy - jednu stranícku: zlikvidovať na Slovensku akúkoľvek možnosť interrupcií ( legálne alebo podvodom - všetko jedno - účel svätí prostriedky) a druhú súkromne-klientelistickú - udržať rodnej firme Pfizer (s príslušnou protihodnotou a výhľadom vrátiť sa potom nazad na lepšie platené miesto) na Slovensku čo najvyššie zisky - veď sprostí Slováci to radi zaplatia, aj keby mali za to zomrieť!
Obávam sa, že KDH nemá (okrem Lipšica) šťastnú ruku pri výbere ministrov - tento minister pre likvidáciu zdravia je toho exemplárnym príkladom.
 
Hodnoť

All of the 4 children were given a Pfize

All of the four children were given a vaccine against streptococcus pneumoniae manufactured by Pfizer Inc
and 3 received ActHIB, a Hib vaccine made by Sanofi Pasteur Inc.

Also, 3 received a mixed vaccine against diphtheria, whooping cough and tetanus on the same day they received other vaccines.

viac sa do japončiatok nezmestilo?

našim bábätkám to picháme rovno po 6!
 

 

my sme boli na ockovani so 6 mesacnym babom asi pred tyzdnom, dieta na 3 a 4 den po vpichnuti do oboch noh malo zvysene teploty
 
Hodnoť

Som velmi zvedava na vysledok setrenia!

Kedy sa to stalo u nas, tak by rovno "zodpovedni" vyhlasili (bez skumania), ze ide iba o casovu zhodu a pricinna nebola preukazana! Je mi na zvracanie.
 

 

Výsledok je jasný. Do stratena a skutok sa nestal.
 
Hodnoť

SUKL netestuje, ci je vo vakcine ortut

Pozrite si odpoved, ktoru poslal SUKL na otazky tykajuce sa zmeny zlozenia vakciny a ci doslo po takejto zmene ku kontrole: http://www.slobodavockovani.sk...
 
Hodnoť

Ako na ockovanie

Ludia, staci to vyriesit tak ze si najdete lekara co vam deti nezaockuje ale napise ze ste boli ockovani. A mate pokoj s bielou mafiou. Cas ukaze kde je pravda. Za nedlho rokov budu cele narody vydierane farmazralokmi a len vtedy zistite vy zastancovia alopatickej a vedeckej mediciny o com to je. Ale kazdemu co si zasluzi. Vela zdravia priatelia.
 
Hodnoť

AG-farben

je otcovská značka týchto dcérskych značiek, nikdy na to nezabúdajte! ,- páni novinári - dobré lieky majú 10 a viac ročnú klinickú prax, o takých chcem počuť v našich médiách - a reklamách
 

AG farben nezačali svoju tradíciu

v koncentrákoch?
 
Hodnoť

inac

je to tu sprava dna,dnes na titulkach vsetkych novin...
 

okrem SME :(

pls, mohol by si spresniť:
- o ktoré vakcíny menovite išlo?
- je očkovanie nimi v JAP povinné?

TIA
 

ano

opytam sa manzelky,ona je domaca a ma lepsie info ako ja,potom to tu zavesim
 

re: ribka

Podstata tejto správy:
"Firma Pfizer v Japonsku oznámila, že spolupracuje s vyšetrovaním vakcíny Prevenar. "
v dnešnom spravodajstve TA3 - teda uvedenie výrobcu a názvu vakcíny - vôbec neodznela. Zrejme aby sa to nedotklo osoby ministra zdravotníctva SR, ktorý firme a vakcíne dal u nás zelenú.
 

 

Úmrtia v Japonsku sa týkali vakcíny ActHIB, ktorá bola na Slovensku povinná okolo roku 2005. Okrem toho zastavili aj očkovanie vakcínou Prevenar, ktorá vo februári bola vyšetrovaná v Holandsku pre 3 úmrtia. Táto je na Slovensku povinná.
 
Hodnoť

Povinné očkovanie

je štátny zločin. Farmaceutickým firmám tu vytvára štát podmienky na obrovské a isté zisky. Čo to má znamenať, že má dať niekto svojim deťom povinne pichať pochybné svinstvá. Nech sa zavedie dostatočná osveta, nech sú rodičia objektívne informovaní o všetkých plusoch a mínusoch každej očkovacej látky, a potom nech sa slobodne rozhodnú, proti čomu dajú svoje deti zaočkovať.

Povinné očkovanie sa dá ináč ľahko obísť, stačí ak si od lekára budete žiadať podpis pod vyhlásenie, že preberá plnú zodpovednosť za všetky prípadné škody, ktoré vášmu dieťaťu očkovanie spôsobí. Tento papier vám nikto nepodpíše a vy ako rodič(ktorý je podľa zákona zodpovedný za zdravie svojich detí), môžete odmietnuť úkon, za ktorý nikto nechce prebrať plnú zodpovednosť. Vás nemôže nikto stíhať, lebo vy sa na očkovanie s dieťaťom dostavíte a nebudete mu fyzicky brániť, ale žiaden lekár si nevezme na triko možné následky očkovania a vy máte právo to žiadať. Rovnako si treba pred každým očkovaním podať žiadosť o informáciu, aké možné negatívne následky môže mať toto očkovanie a kto za ne preberá zodpovednosť. Do zodpovedania tejto otázky nemá nikto právo očkovať vaše dieťa, a nikto si to nevezme na triko.
 

Nepomoze

Obavam sa, ze ten zdrap papiera ti v pohode lekar podpise, pretoze lekar (s podporou tych najvyssich) to uhra na neznamu pricinu spustenia ochorenia (pr. diabetes I. po ockovani), len nie urcite na ockovanie, pretoze mame carovnu formulku "nie je znama pricinna suvislost"...to by si rodic musel najst super pravnika a nejakeho experta, ktory vyhral spory v zahranici. Na Slovensku ockovanie "nema ziadne rizika, nikomu sa nic vazne nestalo, nanajvys opuchy", umrtia a tazke poskodenia zdravia "sa deju na celom svete, len u nas nie". Mafia jedna hnusna biela.
 

To čo som napísal mám overené v praxi.

Zodpovednosť za tento lekársky úkon a jeho možné následky, Ti nepodpíše nikto. Každý chce mať pokoj a istotu. Taktiež Ti nikto neposkytne písomnú informáciu o tom, kto zodpovedá za škody spôsobené očkovaním. Bez toho však nemusíš dať deti očkovať, lebo pred každým lekárskym úkonom máš právo na kompletné informácie. Zo zákona je zodpovedný za zdravie detí rodič. Ak však rodič nesúhlasí s očkovaním, tak je nelogické, aby zaň naďalej niesol zodpovednosť. V prípade nesúhlasu rodiča s očkovaním musí túto zodpovednosť prebrať niekto iný. Každý lekár však vie, že očkovanie prináša aj riziká a preto si nezoberie za tento skutok zodpovednosť na seba. Ak by lekár robil náhodou problémy, tak treba na očkovanie prísť a zavolať tam novinárov a médiá. Potom treba pred médiami vyhlásiť, že s očkovaním nesúhlasíš, ale plníš si svoju povinnosť a na očkovanie si sa dostavil. Teba do súhlasu nemôže nútiť nikto, ale bez tvojho súhlasu ti dieťa nikto nezaočkuje. Je to začarovaný kruh. Poznám viacero rodín, kde rodičia nemajú zaočkované deti, prípadne kde dali deti zaočkovať iba proti niektorým chorobám, alebo až oveľa neskôr, ako to nariaďuje oficiálna schéma. Očkovanie je síce u nás akože povinné, ale na prípady ktoré uvádzam naša legislatíva nemyslí a preto sa to dá celkom ľahko obísť. Existuje veľa spôsobov, ako môžeš v tomto stave vytvoriť patovú právnu situáciu, kedy Ti decko nikto nezaočkuje. Len sa netreba báť a treba sa držať stále v takej pozícii, že nekladieš aktívny odpor. Osobne poznám u nás dve deti, ktoré majú 13 a 17 rokov a neboli vôbec nikdy očkované a 6 detí, ktoré neboli očkované kompletne, ale iba tým o čo požiadali ich rodičia, alebo boli očkované oveľa neskôr, ako to žiada oficiálna očkovacia schéma. Žiaden z týchto prípadov nebol pred súdom, lebo štátna správa sa obáva precedensu a preto radšej nikto odpieračov očkovania nestíha a všetko sa deje v tichosti. Povinnosť očkovania u nás stojí iba na nevedomosti ľudí a na tom, že ľudia sú zvyknutí nepýtať sa a poslúchať. Preto povinné očkovanie prežíva a prosperuje iba v postsocialistických krajinách, kde majú ľudia nízke právne vedomie a kde sa nikto na nič nepýta. Tento stav je však v EU veľmi krehký a ľahko spochybniteľný.
 


Najčítanejšie na SME