Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

USA vyšlú do Európy loď v rámci nového programu protiraketovej obrany (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

proti Iránu ????

Irán nemá rakety takého doletu aby mohli zasiahnuť ciele v Stredozemnom mori.Potom je to jednoznačné namierené proti Rusku.USA pravdepodobne chystajú zatiaľ nešpecifikovanú vojenskú akciu v oblasti Stredozemného mora /Líbya,Egypt,Sýria/ pričom očakávajú odpor Ruska.To je jediný dôvod umiestnenia proti raketového systému v Stredozemnom morí.Samozrejme,že aj Rusko bude musieť prijať adekvátne protiopatrenia, lebo je priamo ohrozené.
 

Trochu ta opravím.

Hovorí sa že Iránske vojenské lode ktoré prešli po páde Egyptskej vlády Suezom. A zakotvili v Sýri boli plne naložené raketami. A zo Sýrie do Európy je na dostrel už veľmi veľa štátov EU. A tá hrozba je veľmi reálna. Súhlasím že pokiaľ boli tie rakety v Iráne nebolo sa čoho veľmi báť. Ale rakety v Sýri to je už veľmi znepokojujúce.
 

 

a tiež sa hovorilo že irak má chemické zbrane pripravené na útok
 

 

a tiež sa hovorilo že irak má pojazdné chemické výrobne chemických zbraní
 

....

Myslíš si že 1500tonová vojnová fregata Alvand mala náklad gumených hračiek pre deti v Sýri? A ako ochranu potrebovala ďalšiu bojovú loď s 250 člennou posádkou? Ja by som veril asi viac tej variante s raketami.
 

 

aj v Iraku veríš tej zámienke o chemických zbraniach ? nepoučil si sa, že spojenie americkej zbrojárskej lobby a americkej politiky ktorá chce ovládať neveští nič dobrého...
to že niekde preplávala nejaká iránska loď, nie je nijaký dokaz o priamej hrozbe!!! na potvrdenie takéhoto tvrdenia existujú dokonalé satelity, ktoré by zaregistrovali nejakú vykládku rakiet, plus sýria je prešpikovaná agentmi všetkých tajných služieb, takéto rakety by sa neutajili ani den...
takže kroť svoju vášen veriť každej blboti, prv než vyzveš na nejakú vojnu
 

...

Povedal si to dobre len výsledok tvojej úvahy je zlý. Vojenské satelity + agenti v Sýri = prítomnosť vojenskej Lode. Určite by USA nikde nevykrikovali naši Agenti v Sýri zaznamenali prítomnosť rakiet a naše vojenské satelity ktoré špehujú Sýriu to potvrdili. Američania určite niesu tak hlúpy aby prezentovali celému svetu prácu svojich tajných zložiek. A to že sa na tom zhodlo celé NATO beriem tak že o tom sú presvedčené aj iné veľké štáty so svojimi zdrojmi.
 

 

aha takže ked američania nič nepreložia, tak podla teba to stačí ako dokaz na obvinenie nejakého štátu že sa chystá zaútočit, lebo si to niekto myslí :DDD tebe asi niekto velmi dobre poupratoval mozog ,ked hned všetkému veríš.
ale pri Iraku si pamätám ako by to bolo včera, tam vtedy s tým usa nemali problém, v TV Colin Powell ukazoval satelitné zábery na ktorých mali byť mobilné chemické laboratoria v Iraku... tak prečo by to nespravili teraz ? ved by to bolo úplne žiaduce na ovplyvnenie verejnej mienky, nezdá sa ti ?
 

 

tak daj nejaký zdroj, lebo zatial je tvoj názor na úrovni jedna pani povedala...
 

...

Ty si to nepochopil. Američania sa nechystajú zaútočiť na Sýriu robia to naozaj ako prevenciu proti raketám. Keby sa náhodou chystali zaútočiť poslali by tam úplne iný typ techniky. A určite si dúfam nemyslíš to čo tu kolega expert 33nibru tvrdí že to je proti Rusku alebo Izraelu lebo to som skoro omdlel od smiechu :-)
 

 

tvoja teoria bola rovnako uletená, takže pohoda :)
 
Hodnoť

Novinárska lož

Vôbec to nie je určené proti Iránu, ale proti Rusku. To každý vie, teda aj novinári.
 

....

Pokiaľ to bol protiraketový štít v Poľsku a Čechách bolo to proti Rusku súhlasím. Ale keď je to Loď v stredozemnom mori tak je to proti arabským štátom. Pozri na mapu aký význam by mala Loď v stredozemnom mori proti Rusku. Žiadny.
 

Patriot-SR

Arabské štáty nevlastnia ani jedinú raketu ,načo by bol potom proti ním,v oblasti vlastnia rakety len Izrael a Rusko.Proti raketový systém môže byť len proti týmto dvom štátom.
 

Rakety

Arabské štáty nevlastnia rakety? Sa už zobuď. Oni tiež nie sú Sto rokov za opicami. Príklad rakiet Iránu. Toto si Američania nevymysleli Iránci ich sami prezentujú ako výdobytok ich vojenskej techniky : http://cs.wikipedia.org/wiki/%... Iránska raketa Šaháb 3 dolet 1300 až 2200km.
 
Hodnoť

Nemci hovoria

Lugen haben kurze Beine.
 
Hodnoť

Ja sa asi odstahujem na nejake bezpecne

Izrael je jedina moznost.
 


Najčítanejšie na SME