Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Iracionálny Kaddáfi sa nehodlá vzdať (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

Muammar

Ak by mi udelil Muammar funkciu plukovníka, splním každý jeho rozkaz!
 

Muammar

sa správa ako degeš, ktorý je kompletne mimo realitu...
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

to si myslel aj

Fiko :)
 

Kto to je Fiko?

Pavol Kaplan?
 

Ustredny tajtr...

Co tak funkciu pacienat?
 

Tu mas Slanskeho:

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Pozeram NJ

0:0
 

Ferino

Can not comment. Just a Maple Leafs fan. They won.
 

Toto je skutočne otrasné.

Dôkaz, len pre silné žalúdky.
http://www.youtube.com/watch?v...
 

Ja tiež podporujem aby Kadáfi ostal

šéfom Líbie, lebo po jeho páde tam bude iba chaos a bieda. To si uvedomujú aj politici v EU čo chápu že po Kadáfim to tam prevezmú islamský fundamentalisti a bude to len horšie a EU nebude mať dosť ropy a bude tu chudobnejšie ako doteraz. Už dnes má SR najdrahšiu ropu v EU a ak ešte zdražie tak sa naši vodiči nedoplatia.
 

Co by sa nedoplatili?!

Ktori sa nedoplatia, nech si kupia mensie uspornejsie auta!
 

To nemyslis vazne!

Ved Prave Kadhafi najviac podporoval terorizmus v poslednich 40 rokov ... Co by dokazali este horsie islamski fundamentalisti? Kadhafi predava ropu zapadu, ver tomu ze i "islamski fundamentalisti" by radi predavali ropu zapadu lebo s ŕopou nic neurobia, s peniazmi ano! ... To ze necha strielat do ludi a rovno zbombardovat lietadlai nestaci? na malu 6 milionovu krajinu je to dost velke nebezpecenstvo ... ani susedia sa necitia dobre s nim (ved asi pred 15 rokov myslim aj utocil na Tchad a museli francuzski legionary ho zatlacit zpet) ... on je najvacsi FUNDAMENTALISTA a to mi je uplne jedno ci islamski, socialisticky, mafiansky alebo penazny,
 

Muamar Kadáfi

Pochádza z mesta Benghází výchdnej časti Líbyie, z kmeňa Kaddáf. Líbya je tak ako Belgicko umelým štátom, keď ju kolonizátori usatanovili z róznych malých kalifátov a kmeňov z oblasti dnešnej Líbyie. Benghází je síce rodiskom plukovníka, ale od vzniku Lýbie bolo nepriateľské voči kemeňu Kaddáf. Tým sa vysvetľuje i to, ako Kaddáfí likviduje odpor v Bengházi. Európa môže vďačiť Kaddáfímu, za to, že na prosby Talianska, Francúzka a Španielska, prirodzene z tučnou províziou, eliminuje miliónom afričanom exodus do Európy. Zánikom Kaddáfiho politiky a jeho rodiny, by sa celá Európa, vrátene Slovenska ocitla v masovom príleve tých najbiednejších z africkej populácie a z nepredstaviteľnou humanitárnou a sociálnou krízou.
Poviem to technicky Kaddáfiovci sú ako brána fireval vo vašom Windows.
 

???

Mozes objasnit myslienku,akym sposobom Lybia eleminuje ekonomickych imigrantov z takeho Maroka, Tuniska, Egypta a podobne? Nie su tvoje teorie ostavene akosi na vode?
 

 

Líbya likviduje prisťahovalcov z Afriky, čo sa cez ňu snažia dostať do Talianska.
 

Vladimír54

trochu ťa opravím ...
Kadáfí pochádza z malej dedinky cca 2 km pri mori a mala cca 100 - 200 obyvateľov. Fakt je to od Tripolisu na východ k Benghází, ale cca 300 km pred. Čiže je to skorej v strede Lýbie. K Egypským hraniciam je to asi 700km.
Ku Kadáfimu asi toľko. Je to najrozpoltenejšia osobnosť na svete. Keby mal k dispozícii atómové zbrane, tak z Ameriky by bola už dávno Mohawská púšť. V tomto je pre svet najnebezpečnejšie indivídium.
No nie tak pre Lýbijčanov. Po zvrhnutí kráľa pred 40 rokmi sa dostal k moci výlučne na základe prísľubu duchovných, že bude dodržiavať vyznávanie v súlade s Koránom. Čiže vládne na základe spolumoci s cirkevnými papalášmi.
Po zdvihnutí moci zo zeme (Slobodomurárske vyjadrenie mons.Čarnoguru) zaviedol akýsi novodobý poriadok podľa jeho zdravej polovici mozgu vydaním Zelenej knihy. V celku veľmi prijateľná ideológia pre prechod 80% Lýbijčanov žijúcim kočovným a nomádskym spôsobom. Neskutočne chudobní obyvatelia, ktorí nepoznali nič z výdobytkov 20 storočia, nevideli auto, proste nič. Bývali v kamenných chatrčiach a tí šťastnejší - aspoň si to mysleli - kdesi získali modernú strechu.
Vyrovnané sudy od asfaltu, použitých pri stavbe ciest. Iba pod týmto vykurovaím plechovým radiátorom mohla v lete dosahovať teplotu aj 80°C. Takže títo šťastní prišli o rozum tým, že sa im uvaril.
Nuž v začiatkoch Kadáfi skutočne posunul Lýbijsky ľud dopredu o 100 - 300 rokov, podľa oblastí.
Spočítal a zmapoval nomádske kmene po celej Lybii.
A teraz príde to najlepšie. Zo ziskov z ropy začal stavať moderné budovy vo väčšich mestách.
Hlavne bytovky. Presne také aké nám strašia aj v Petržalke. A obrovské množstvá. Staval supermarkety, obchody, banky, úrady, cesty. Iba na priemysel moc memyslel. A to nehovorím o poľnohospodárstve.
A dokázal byť aj supermoderný. Odpozoroval od Talianov skvelé átriové domy - prízemné (naši architekti a občania by sa mali čo učiť, aké bývanie je sqvelé). Robil malé osady s týmito átriovými domami v zelenej línii pozdĺž 1500 km pobrežia. Línia bol pás zelene vysadený prevažne Talianmi a šírke od 20 do 50 m.
A teraz to príde --->
 

pokračovanie

V zeleno máse sa fantasticky udržala mikroklíma a veľmi úspešne rastú dreviny až stromy z oblasti stredomoria, borovice, pínie a podobne. I Trávička rasti. A neuveriteľné - z dovezených mikrospór jedlých húb, na Slovensku modráky v decembri rastú asi tak, že na 10 m2 sa dalo nazbierať 10 kg krásnych hríbov aj 25 cm. A to všetko vysadené do holej zeme. Tvrdím, že keby tí somári sa venovali poľnohospodárskej činnsti v šírke 1 km pozdĺž pobrežia - mohli by zásobovať celú Afriku trebárs obilninami.
Žito ktoré tam rastie, maväčší klas ako Mironovská šľachtená ale menšiu slamku.
Toto bolo troch bokom.
Čo spravi Kadáfi. Zmapovaných nomádov po ukončených trebárs átriových domov, s trávičkou, kosačkou, elektrinou, TV prikímačom a videorekordérom, vežom, automatickou pračkou, do týchto obydlí (dnešná cena a s pozemko, v SR bxy bola cca 10.000.000 SKK aj s autom. Boli náhodne vyberané - Mercedesy, Ople, Peugeot, Japonských aspoň 10 značiek). To všetko čakalo na prostý ľud z púšte, čo nosil namiesto topánok kožené pozošívané krpce.
Systém mal Kadáfi veľmi prepracovaní. Prišiel do vybratej osady v púšti, ktorá trebárs korešpondovala s počtom átriových dom a prišiel tam s veľkým nákladnými autami a buldozérom najväčším z najväčších CATERPILLAR D9.
Vyhnali ľudí z kamenných búd aj so svojim skromným majetkom, deťmi. Naložili ich na autá. Naďaľšie naložilo domáci dobytok, ovce,kozy sem tam aj ťavy.
Buldozérom zrovnavili bývalú osadu so zemou tak, že za 30 minút osada bola krajšie zrovnaná s terénom ako ostatné okolie. Nastala panika a krik, plač detí. Nuž nebolo sa kam vrátiť, aj keby chceli. I napriek tomu že tam sa bývalo možno aj niekoľko sto rokov.
Potom sa pohla kolóna vozidiel vpred, do dnešnej realita, vtedy do 20 storočia. Do výdobytkov, ktoré si na Slovensku môžu dovoliť iba ťí šťastnejší, či lepšie platení.
Títo chudáci boli podľa počtu členov rodiny, najviac do 10 ľudí k jednotlivým átriovým domom. Aj s kozami, ovcami a ťavami. Po odchode komisárov väčšina zdrhla z prekásnych izieb von na trávnik. Tam rozbili stan a tam prespávali prvých 20 - 30 dní. Trávu zožrali kozy a ovce.
Na druhý deň ratolesti objavili nový živo v nútri obydlí. Pskákali a porozrezávali kožené sedačky, postele, koberce. Rozmlátili kuchnsé vybavenie, lebo nemali ani šajnu na čo by im bolo. Po 30 dňoch ich nasledovali aj rodičia, ktorý pozakladali na parketách provizórne ohništia a tak varili.
Pristevené Mercedesy - pre každú rodinu jedno - objavily tiež deti. Zistili žo to aj trúbi, svieti. To bolo radosti.
No po mesiaci sa aj našiel nejaký vizionár, ktorý objavil, že auto sa dá naštertovať.
Bolo otázkou 2 - 3 dní, keď sa objavil prvý vodič. No des na nových asfaltových cestách.
No našťastie sa to obišlo bez smrtešných úrazov. Odraté blaníky či rozbité reflaktory sa nerátali. Dôležité bolo - že to išlo.
A Ďaľšie skupiny nomádov, ktorí boli troška civilizovanejší - tých presťahoval do panelákov.
Stotisíce obyvateľov zmenili za pár rokov svoj život.
Títo ľudia sú Kadáfimu vďační. Ale vďačnosť nie je nikde na svete silnou stránkou ľudí - tak tomu bolo aj v Líbyi. Kadáfi zabezpečil ľudu bývanie a vozenie v autách, ale mentalitu nezmeníš za pár rokov.
Líbyjčanom chýba vzešný cieľ, za ktorým by išli. Komunizmus bol v tomto unikát. Smer bol vynikalúci. Prostý ľud nemal inaj možnosti ako si ho osvojiť. Iba tí inteligentnejší a rozumnejši, že to fungovať nebude a nebude. A ani nefungovalo a ani komunizmus fungovať nemôže. Aspoň nie z ľuďmi. Možno bez ľudí ...
 

pokračovanie 2

Nakoľko nebolo práce, kde by prostý ľud zabudol na svoje starosti a problémy, kde by si aj zarobil dáke peniažky. Idiot Kadáfi z nich vychoval darmožráčov a darebákov. Proste bohatstvo bolo dosť z USD za ropu, ale za výdobytky z ropy slušných ľudí nezrobíš a nehovoriac o inteligencii.
Takže toto je jedna skupina čo sú mu vďační ale zároveň ho nenávidia, lebo čo im dal pred 30 rokmi už skur_vi_li, ako naši na Luníku, ale už nedáva. Dlho nedával, lebo bolo prísne embargo USA na predaj ropy a akýkoľvek import všetkého. Boli to kruté roky.
Vrcholili aj náletom američanov na hrdinský Líbyjský ľud, ktorí zomieral na zelenom námestí ... to hlásala naša socialistiká dokratická komunistická televízia a rozhlas.
Hov_by. Nič nebola pravda. Nálet zlikvidoval rakety krátkeho doletu, najviac zem - zem(more) s presnosťou na 1 meter !!! Namiesto týchto základní na vyvýšených kopčekoch nad okolím ostali iba 10 m jamy. Obyvateľstvo nebolo nijako bombardovaním absolútne postihnuté.
Čo bolo na zelenom námestí v Tripolise, tak to boli vybuchnuté protiletecké granáty, ktoré nedobehli americké stíhačky letiace vysokou rýchlosťou vo výške cca 200 - 500 m.
Vybuchovali preto, lebo tí ...uji ich nenačasovali na samodeštrukciu po dosiahnutí max výšky preto, aby nespôsobili škody na vlastných po páde na zem. Toto boli tie oprskané fasády v meste, nič viac, žiadny hrdinský ľud nebol zabitý....
Ďaľšia vrstva Líbyjčanov bola stredná a vyššia vrstva. Tá bola pomerne vzdelaná a inteligentná. No ale ich karma vyprchala. Niet divu po 40 rokoch od panovania kráľa väčšinou pomreli. A čo zostali by nakopli uja Kadáfiho najradšej do zadku.

Na začiatku blahobytu, ktorý nastal pre všetkých - lepší ako komunizmus - vodca vyplácal každej živej hlave na mesiac cca 300 USD. Aj počas krízy niečo dával, tak okolo 100 - 150 USD v podobe Domácej meny Líbyjského dinára. Cenili si ho na 1 Líb.dinár = 3,3 USD !!!
Poďme na boje v Čade.
Kadáfi mal akýsi zámer obsadiť pomerne zelené pásmo na okraji Líbyjskej púšte, čo by mohlo znamenať čiastočné zaľudnenie aj juhu Líbye.
To znamená - že potreboval armádu- Kde ju vziať ?
Bolo to jednoduché .. Spustil v kinách zakázané americké trháky z vojnového prostredia, alebo R. Stalloneho a nechal to bežať týždeň. Až boli kiná vždy plné, jednoducho pristavil ku dverám nákladné autá s otvorenými zadnými bočnicami. Po skončení filmu rozjarení mladí chalani vpadli rovno do náručia veľkokapacitných áut. Po naplnení pristavili ďaľšie a ďaľšie.
Po príchode do kasární nasledoval tvrdý 2 týždňový výcvik v poňatí debilných veliteľov armády. Keď ako tak dokázali udržať samopal v ruke, zbalili ich do plnej poľnej, každý dostal 500 USD aby mal za čo bojovať a poďme 1500 km cez púšť do náručia Čadu.
Po príchode nastala tvrdá realita. Velitelia, čo mali byť profesionálni vojaci asi tak po 3 dňoch zmizli. Zdrhli. A tí osprostení 17 roční zasrani sa to dozvedeli poslední.
Informáciu neviem dokázať, ale mám ju osobne od známeho sudcu. Zasrani zdrhli tiež a stali sa z nich dezertéri. Po mesiaci sa väčšina dostala domov. A keď boli doma, polícia podľa zákona nemohla vytiahnuť dezertéra z domu. Až 5 rokov pred týmto domom kde sa ukrýval sa pohybovala tajná polícia v nas_rávačkách. (To je arabská svetlomodrá ženská košeľa, ktorú obľubujú Líbyjčania. Lebo sa im tie dve smiešne okrúhle tam dole tak nepotia. Ale neoverená verzia bola aj táto, že čakajú príchod mesiáša a má sa narodiť práve mužovi. Tak pre tá dlhá košeľa, aby sa po príchode na svet nezabil pádom na zem ...)
Odbočujem, ale keď je toho tak veľa ..
pokračovanie 3 ====>>>> veľmi zaujímavé ...
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME