Štvrtok, 2. apríl, 2020 | Meniny má Zita

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Radičová chce šéfov štátnych firiem vyberať nanovo (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Nominanti nemusia byť zlí
...je predsa jedno akým spôsobom prebieha výber. Samozrejmosťou by ale mali byť platové stropy na úrovni pri ktorej sa normálnemu človeku nezastavuje rozum. Ďalšou vecou sú odmeny a odstupné. Za pár dní práce predsa niekto nemôže zhrabnúť sumu ktorú bežný človek nezarobí za desať rokov. A posledná no nemenej dôležitá vec je pravidelná kontrola hospodárenia a vyvodzovanie zodpovednosti za výsledky aby sa nestalo, že niekto berie kráľovský plat za to, že vedie štátny podnik do krachu. Možno keby boli splnené tieto tri podmienky, nemusel by nikto premýšlať nad odpredávaním štátnych podnikov nejaký súkromným firmám aby bolo možné udržať ich v chode. Veď ak dokáže nejaký podnik produkovať zisk v rukách súkromníka, prečo to nedokáže ako štátny podnik???????
ozef
Obávám se, že ve státních podnicích není jedno, jak se provádí výběr nominantů. Skoro všechny slovenské státní podniky jsou tunelované, před krachem, zachraňované nebo je už museli zprivatizovat. To je výsledek dosavadního vybírání nominantů politiky, kteří následně prokázali při vwedení totální neschopnost. A to jer to se musí změnit. Výběr musí být politicky nezávislí, nominaci musí mít příslušené vzdělání, zkušenosti a praxi. A plat i odměny by měly záviset od výkonu a kvality odvedené práce.
Karneol
<< < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 > >>

 

Nepochopili sme sa, ja som tým chcel povedať, že mne ako občanovi SR je jedno či tam sedí niečí brat alebo švagor hlavne aby mal potrebné schopnosti a vedomosti a najpodstatnejšie je aby viedol podnik bez strát a nebudoval si na úkor štátu nejaké súkromné impérium. Privatizácia štátnych podnikov je totiž poriadna somarina a vždy to končí len tunelom. Veď kto by kupoval beznádejný podnik? A ak je podnik schopný produkovať zisk alebo aspoň fungovať bez strát, musí to ísť aj v rukách štátu.
 

 

s tím bych i souhlasil, ale většina podniků dívno zisk neprodukovala a byla v hlubokých ztrátách.
Bohužřel ty naše zemičky jsou takovél, že státní podniky jsou většinou tunelované ve velkém. To by soukromník ve svém vlastním podniku nepřipustil, pokud by nechtěl zkrachovat.
Dobře provedená privatizace svůj smysl má. No v ČR i SR je to těžké, ti co privatizovali si nakradli, no ti co neprivatizovali zase tunelovali. Výsledek byl ten samý.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

A čo takto 20000€

a po pol roku vedenia podniku dolu vodou si podpísať dvadsaťmesačné odstupné a spokojne si potom odísť na cestu okolo sveta???
 

ano

toto je chore... ale mozes uznat zas ty, ze ak niekto dovedie podnik do zisku tresnem 10000000 e za rok, tak kludne si zasluzi odmenu trebars 100000 e? aj ked ja hned doplnim, ze by to mali pocitit aj radovy zamestnanci, ze podniku sa dari = a tiez nie odmenami 10e...
ozaj - toto nema logiku = ak ma riaditel odmenu x eciek, radovi zamestannci by mali ma tolkoto % x... ???
 

 

Jasné že ak niekto dlhodobo vytvára zisk, zaslúži si za to odmenu vo výške nejakého zlomku a samozrejme že by to mali pocítiť aj radoví zamestnanci. Ale aj ten zisk by mal mať hranice aby sa náhodou obyčajní ľudia nestali nejakým nedopatrením otrokmi zisku nejakej teplárne alebo iného podniku bez ktorého výsledného produktu sa nezaobídu.
 

 

hypoteticky, ak kupim za mld (sk) teplaren (resp. cokolvek ine), ocakavam ze bude _dlhodobo_ (pripadne celkovo v globale) vytvarat zisk. Nie vdaka genialnemu generalnemu riaditelovi ale preto ze ocakavam ze investicia za mld musi prinasat zisk. Preco pri statnych podnikoch nas udivuje ak su v zisku a kazdeho chlapika ktory nahodou je pri tom treab hned odmenit?
 

Aj Lenin to hovoril

Keď dokáže podnik riadiť súkromník, dokáže to aj štát.
Leninov experiment sa nevydaril. V štátnych podnikoch chýbala súkromná iniciatíva.
 

 

V podnikoch nechýba súkromná iniciatíva, ale schopní ľudia ktorí dokážu pristupovať k svojej práci zodpovedne, pozerajúci trochu ďalej dopredu a nie sú to len zlatokopi zaslepení rýchlym ziskom.
 
Hodnoť

Tornádo Lou

najlepsi vtip rana :)))
 
Hodnoť

A to je zas čo

Do predstavenstiev by sa mali dostať len vyštudovaní ekonómi alebo právnici - to je čo za privilegovanu vrtvu ekonomovia a pravnici. Vystudovani technici su menejcenni ci co? Pritom vacsina ludia ktorí nedokazali vystudovat technicku skolu, neskor bez problemov si spravili diplom na nejakej ekonomickej alebo pravnickej fakulte.Ked drviva vacsina sucasnych absolventov ma vacsinou ekonomicky smer, tak je nad slnko jasnejsie, ktore skoly su najlahsie.
 

Súhlasím,

keď som študoval na technike chémiu, všetci, ktorí neuspeli, prešli na ekonómiu, právo... Dobrý manager sa rodí, podľa mňa technické vzdelanie dáva väčší predpoklad na dobré organizačné schopnosti. A tie sa dajú získať len praxou vo výrobnej činnosti, nie za kalkulačkou a vyplňovaním kolóniek, dal - nedal. A dobrý riadiaci pracovník z výrobnej firmu musí byť aj ekonomicky rozmýšľajúci človek. Je mi ľuto, že premiérka ma takéto nedostatky v skúsenostiach.
 

Súhlas,

technické vzdelanie dáva možnosť predvídať niekoľko ťahov vopred, preto sú technici lepší manažéri, nakoľko vedia objektívne spájať a kombinovať veci. Nechcem tým podnodnocovať prácu riadiacích funkcií s iným vzdelaním, ale život mi dáva za pravdu. Veľká väčšina úspešných ľudí vo vedeniach má technické vzdelanie a ekonomika a právo k tomu je len ich veľké plus.
 

 

"Je mi ľuto, že premiérka ma takéto nedostatky v skúsenostiach"
skolstvo, sudnictvo a mozno verejna sprava je v prostredi chybajucej akejkolvek spatnej vazby, ked niekto uleti vo vlastnom sebahodnoteni nema mu kto povedat ze nie je az taky majster sveta. Toto nie je dobry zdroj manazerov.
 
Hodnoť

Pani

premiérka Radičová nekoná dobre, keď určuje vzdelanostné mantinely pre rôzne f-cie. Je kopec odborníkov, ktorí nie sú ekonómovia a ani právnici a vedia si poradiť v zložitých riadiacich veciach.

Za výber podriadených je v konečnom dôsledku zodpovedný minister, takže by premiérka mala nahnať ministrov na malý dvor a zobrať veľký bič a lopatisticky im vysvetliť, aby si vyberali len takých ľudí, ktorí im dané úlohy zvládnu, lebo inak sa dostan do pozície, že bude ona rozhodovať o obsadení jednotlivých f-cií na ministerstvách a ministri budú svätí...len ona bude čert...či vlastne čertica...

Ak si ministerstvo nebude kvalitne plniť svoje povinnosti, tak podá ministerkovi ruku a dopo, dovi, keď si on nevie urobiť poriadok na svojom smetisku, tak nastúpi na jeho post iný...
 
Hodnoť

Radičová mala plnú hubu transparentnosti

a odbornosti, keď zostavovala vládu,
tak denne vymývala mozgy tým, ako teraz nastúpi vláda odborníkov
A zatiaľ nám poza chrbát Radičová rozparcelovala SR so stranami SaS, Most, KDH,
a spolu začali pomocou politických nominantov okamžite rozkrádať SR
 

A Radičová vládu nezostavovala,

ona ju iba predstavovala. Bola hovorkyňou a teraz je poslušnou maňuškou nastoknutou na prstoch zlepenca...
 

Aktivity: POSÁDKU MÁM KVALITNÚ

Radičová: Kormidlo držím pevne v rukách, posádku mám kvalitnú...
http://spravy.pravda.sk/radico...
 

Voľajaké slizké kormidlo

má Radičová v rukách a podlu posádku,
ktorá spolu s Radičovou ťahá SR do úpadku
 
Hodnoť

Páči sa mi formulácia, že ICH

treba aj náležite zaplatiť, aby sa tam dostali kvalitný ľudia... To akoby sme v v nešmocniciach, či v školách nechceli kvalitných ľudí..., či tí majú robiť aj nezaplatení? Do ****, tak o nejakej kotolni sa baví celý štát a vláda ani parlament o ničom inom nekvákajú celé týždne, ale kto nás lieči a učí, zachraňuje a rozdáva nam vedomosti..., o tom netreba, veď to pokryva Hypokratova prísaha a všeliaké Úrady pre dohľady... Zriadte Úrad pre dohľad nad kotolňami, nad mlynmi, a nad podnikmi na likvidáciu odpadov, a tiež ich dobre zaplaťte, aby tam boli iba kvalitný ľudia... a ak sa neosvedčia, tak za 90 000 E po mesiaci odídu a prídu iní a tak pekne dokolečka , dokola a pred voľbami tých mago rov voličov, zase opiť párkom a kríglom piva...
 

<< < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 > >>

Najčítanejšie na SME