Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vedenie egyptskej vládnej strany odstúpilo (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

Ze by nastal chaos :-D

Dost silno pochybujem, ze by tam nastal vacsi chaos ako teraz. Zomieraju tam ludia a ten ***** ani za ducha nechce odstupit. Nakradol si miliardy a aj tak nechce odist. Uz davno si mal zbalit kufre a odist. Naozaj ukazkovy prezident...
 

 

tak tomu ver, ze by tam nastal este vacsi chaos, bola by to bitka o moc.
 

Ved to tam je teraz.

Narastom cien potravin vyeskaloval stav korupcie a ozobracovania naroda pod diktatorom - chranencom USA. Kedysi lokalna mocnost a pomerne sekularny a civilizovany Egypt je dnes krajinou zobrakov.
 

 

Mnohí sa právom boja...

http://srsen.wordpress.com/201...
 

 

"bylo vyhrožováno znásilněním"...to je akože zvrhlé mučenie? Moslimskí fanatici by sa váľali od smiechu. To si ešte nevidela 15 ročného chlapca na videu koľko sa "nadrel" kým odrezal zradcovi hlavu akýmsi hrdzavým nožom, za frenetického revu "Allah akbar" svojich starších súkmeňovcov.
 

komu vyhovuje tento stav

je fakt, že na jednej strane je obrovský majetok v rukách vyvolenych a na strane druhej je chudoba. Zákonite došlo k vyostreniu napetia a to skonči bohvie ako. Podobný scenár vzniká aj na Slovensku, je to otázka času!!!
 

na slovensku

ta chudobi z osad okradnu a menej chudobni skrz populistov zadlzia.
 
Hodnoť

 

Chaos nastane keď odíde a revolucionári začnú napichovať na koly jeho stúpencov.A to môže byť skôr ako nemožné.Egypťani aj keď majú bohatú hystoriu sú vňčšinou zrejme nevzdelaný barbari.Stačí si pozrieť fotografie na Google Earth.Všade okrem hotelových rezortov,bordel a nepredstaviteľná špina.Cigánska osada vo veľkom.
 

 

Tí Arabi čo tam žijú vo väčšine dnes, nie sú potomkami staroegypťanov, sú to tiež len dobyvatelia čo tam doliezli niekedy v stredoveku.
 

 

Posledná z vládnucich dynastií bola dynastia Ptolemayovcov, známa svojimi vodcovskými vlastnosťami Vláda dynastie skončila v roku 30 p.n.l samovraždou známej kráľovnej Kleopatry. Egypt obsadil Octavián Augustus. Egyptská kultúra zanikla a nahradila ju kultúra grécko-rímska. Okolo roku 300 n.l.V Egypte sa šíri kresťanstvo.639 n.l. Amr Ibn al-As dobýva Egypt, víťazí islam. d roku 639 obdobie Fatimovcovod roku 1250 vláda Mamlúkov
od roku 1517 Egypt sa stáva provinciou Osmanskej ríše.
http://www.travel-egypt.estran...
 

 

ale Ptolemaiovci neboli Egypťania ale Macedónci :) ono v podstate pôvodný Egypt skončil už keď ho dobila Perzia, odvtedy už len poltisícročie prežíval, prežíval aj počas Ríma, no centrum bolo v Alexandrii, ktorá ani Egyptská moc nebola, preto ju volali skôr Alexandria pri Egypte :)
 

 

Máš slušné znalosti. Ja som sa takto podrobne k tomu nedopracoval. Vďaka. Dal som to sem len preto, že mnoho ludí si myslí, že dnešní Egypťania sú potomkovia staviteľov pyramíd , čo je od nich na hony vzdialené. Kto sú priamy potomkovia sa asi už nedá presne určiť. Koptský ortodoxní kresťania sú vlastne najbližšie. Sú to asi jediné čo v Egypte zostalo z Byzantskej ríše. Či majú niečo spoločné s pôvodnými Egypťanmi aj etnicky, to netuším. Koptský jazyk je najhmatateľnejším reliktom starého Egypta. Dobyvateľ Amr si po porážke Byzantíncov v Egypte založil v roku 641 vlastné hlavné mesto na východnom brehu Nílu kde mal hlavný stan. Alexandriu asi nechcel pokladať za hlavné mesto, hoci ona už tisíc rokov ním bola od čias Alexandera Macedónskeho. Prorok Mohamed povedal Amrovi, že aby bol "po dobytí Egypta k jeho obyvateľom láskavý, pretože sú to jeho príbuzní a chránenci" Pekný večer!
 

 

nie, nie sú potomkovia, ale našiel by si tam niečo, totiž pôvodný Egypťania nikdy nezmizli, ani neboli vyvraždení, boli asimilovaný arabským etnikom a tak v podstate zanikli, to máš tak aj s Keltmi, tiež kým prišli Germáni tak neodišli všetci, časť bola asimilovaná, podobne zas s Germánmi, časť tu ostala a Slovania ich asimilovali...
 

 

Dobyvateľ Egypta Amr ibn al-As sa narodil v Mekke Patril k šľachte Kurajšovcov Ako obchodník najskôr sprevádzal karavány Potom bojoval proti moslimom Keď ich videl úprimne sa modliť zatúžil dozvedieť sa viac o ich náboženstve Onedlho konvertoval na islam a stal sa jedným z veliteľov spoločne s vojvodcom Khalid ibn al-Walid om. V roku 640 ako vrchný veliteľ arabských vojsk prišiel do Egypta Pod jeho záštitou bola postavená prvá mešita na africkom kontinente.

http://en.wikipedia.org/wiki/%...
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Ako to

niekto povedal: Demokracia je síce úžasná, ale má jednu nedobrú schopnosť. Vlastnými mechanizmami dokáže zahubiť sama seba. Ako to tento týždeň povedal izraelský prezident Peres spolkovej kanclérke Angele Merkelovej? „Ak sa dostane deň po demokratických voľbách k moci extremistický a nebezpečný náboženský diktátorský režim, k čomu sú potom také demokratické voľby dobré?“
 

 

inak hej, lebo tým pádom by to boli aj posledné slobodné demokratické voľby :) a keď má Egyptská revolúcia slúžiť ako vzor pre ostatné, tak ak by to tam ovládli radikáli... no neviem ako by to teda dopadlo...
 
Hodnoť

Tak teraz neviem Al-Baradií

alebo El Baradej?
 

 

v každom jazyku inak :)
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME