Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Orbán prednesie v pondelok správu o stave krajiny (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Dufam že Organ nezabudne uviest vetu ako MR ohrozuje Slovensko a ako su tu na Slovensku ohrozovaní Slovaci hovoriaci po HU
 
Hodnoť

OMG

orbanviktor@orbanviktor.hu je FACEBOOKOVA ADRESA???

Ad yago5: Neboj, nezabudne nas trochu pookydavat.
 
Hodnoť

Viktor Orbán v Millenaris Parku...

Iste to bude veľmi zaujímavé vystúpenie. Pán Viktor Orbán pri svojej tlačovke v Bratislave koncom minulého roka, sa pri svojom vystúpení nepriamo postavil do role lídra Podunajského regiónu Európskej únie:::?!
Po stagnácii a úpadku Maďarska počas ostatnej vlády socialistov sa po nástupe "záchranárskej" technokratickej vlády Gordona Bajnai v roku 2008/2009 prejavili prvé príznaky stabilizácie a vykročenia k náprave.
Po nástupe Orbánovej vlády v máji 2010 sa prikročilo ráznejšie k sanácie ekonomiky, pričom s dôrazom, že všetky ťarchy stagnácie, úpadku, navyše finančnej krízy nemôžu niesť iba občania...?!
Razantné kroky Viktora Orbána sú všeobecne známe, reakcie susedov, podnikateľských a finančných kruhov z Európy aj zo zahraničie sú kritické, výhražné aj skeptické, čo sa týka ich úspechu Orbánových opatrení...!
Na druhej strane zdanenie bánk, transformácia II. tzv. sporivého piliera dôchodkovej politiky, zníženie rovnej dane na 16%, zdanenie rozhodujúcich obchodných reťazcov, razantné úspory vo verejných financiách, odstúpenie od čerpania 25 mld. pôžičke z IMF, rázne vykročenie proti korupcii a ďalšie dynamické a razantné ekonomické opatrenia nakoniec už na konci roka 2010 priniesli zníženie štátneho deficitu na neuveriteľných 3,8% HDP, ale aj verejný dlh 78,5%HDP a rast +1,1% (na Slovensku 8,2%HDP a 42,1%HDP, rast +4,1% - Estónsko 1%HDP a 8%HDP, rast +2,4 a od 1.1.2011 člen EZ)?!
Celá Európa spozornela pri razantnom daňovom zaťažení bánk a ďalších subjektov trhu - ale zároveň sa ukázalo, že v oblasti týchto opatrení nie je sám! Že podobne pristupujú k riešeniu ekonomických a finančných ťažkostí aj v mnohých nielen "rozvojových", ale aj vyspelých krajinách. Aj v riešení dôchodkových systémov sa ukázalo, že nie každý systém je ten najlepší...! Veď aj mnohé postihnuté krajiny, napr." Latinskej Ameriky pristúpil k razantnému ústupu od vychýrených opatrení liberálnych ekonómov Chicagskej školy, či Chilského Pinheirového "Zázraku" v dôchodkových systémoch...! Aj vo vyspelých Európských krajinách sa do tzv. "sporivého" II.piliera vstupovalo obozretne pri rozdielnych podielov povinných odvodov, až niekedy iba na úrovni 2,5% z celkových odvodov - to bolo mimoriadne dôležité pre udržanie dôchodkového systému ako celku (bez zbytočných "avantúr" voči dôchodkovým reálnym poistným fondom)! Náš systém odvodov podielov z povinného poistného do DSS patrí k najvyšším v Európe 9%/9% a tlačí Sociálnu poisťovňu do hlbokých deficitných oblastí...?!
Takže s akým vystúpením príde v pondelok v Millenáris Parku Viktor Orbán, premiér Maďarska, "samozvaný" líder Podunajského regiónu EÚ a aktuálny predsedajúci EÚ...?!
 

 

II pilier je uplny nezmysel. dobre spravil ze ho zrusil.
 

Odpoved je rovnaka, ako v znanom vtipe:

-"Ako muz urcite u zeny dosiahne orgazmus?"
-"A koho to zaujima?!!!"
 
Hodnoť

"chudobni" madarski romovia...

ricksventures.

To ešte tí chudáci asi netušia, že od 1. apríla nadobudne účinnosť zákon, ktorý dovoľuje vyložiť na ulicu neplatičov s dlhom vyšším, ako trojmesačné nájomné. O vode, energiách. Nuž netečie, nesvieti. Čo už?
A bývanie v nelegálnych stavbách na cudzom sa stane trestným činom.
Netušia ani to, že sa idú "kaníkovsky" prehodnocovať invalidné dôchodky, skoro u 800 tisíc ľudí. A z nich väčšina má nanajvýš tuleniu chorobu, či českú chrípku. Aj taký Karcsi, Pistika a ďalší.
Nuž, to bude iný čardáš. Armáda aj polícia sa usilovne chystajú.
Len či to bude aj vo Vikiho slávnostnej reči? Nuž ktovie?
 

to mas ako "Švejk simulantem"

http://klempera.tripod.com/sve...

V této velké době vojenští lékaři dali si neobyčejně záležet, aby ze simulantů vyhnali ďábla sabotáže a vrátili je opět do lůna armády.
pBylo zavedeno několik stupňů trápení simulantů a lidí podezřelých, že jsou simulanti, jakými byli: souchotináři, revmatikové, lidé s kýlou, ledvinovou nemocí, tyfem, cukrovkou, zánětem plic a jinými chorobami.
Trápení, kterému byli simulanti podrobeni, bylo systematizováno a stupně trápení byly tyto:
. Naprostá dieta, ráno a večer po šálku čaje během tří dnů, přičemž se všem bez rozdílu toho, nač si stěžují, podává aspirin pro pocení.
Podává se, aby si nemysleli, že .je vojna med, v hojných porcích chinin v prášku, čili takzvané "lízání chininu".
Vyplachování žaludku dvakrát za den litrem teplé vody.
Klystýr, při použití mýdlové vody a glycerínu.
Zabalení do prostěradla namočeného ve studené vodě.
Byli lidé stateční, kteří přetrpěli všech pět stupňů trápení a dali se odvézt v prosté rakvi na vojenský hřbitov. Byli však lidé malomyslní, kteří, když došli ke klystýru, prohlásili, že už je jim dobře a že si nic jiného nepřejí než odejít s nejbližším maršovým bataliónem do zákopů.
Švejka v posádkové věznici uložili do nemocničního baráku právě mezi takové malomyslné simulanty.
"Už to nevydržím," řekl jeho soused na posteli, kterého přivedli z ordinačního pokoje, kde mu již podruhé vyplachovali žaludek.
Muž ten simuloval krátkozrakost.
"Zítra pojedu k pluku," rozhodoval se druhý soused po levé straně, který právě dostal klystýr, simuluje, že je hluchý jako pařez.
Na posteli u dveří umíral jeden souchotinář, zabalený do prostěradla namočeného ve studené vodě.
"To je už třetí tenhle týden," poznamenal soused po pravé straně, "a co tobě schází?"
"Já mám revma," odpověděl Švejk, načež následoval upřímný smích všech kolem. Smál se i umírající souchotinář simulující tuberkulózu.
"S revmatismem mezi nás nelez," vážné Švejka upozorňoval tučný muž, "revmatismus, ten tu platí tolik jako kuří oka; já jsem chudokrevný, mám pryč, půl žaludku a pět žeber pryč, a nikdo mně nevěří. Byl zde dokonce jeden hluchoněmý, čtrnáct dní ho balili každou půl hodiny do prostěradla namočeného ve studené vodě, každý den mu dávali klystýr a pumpovali žaludek. Už všichni saniťáci mysleli, že to vyhrál a že půjde domů, když mu tu předepsal doktor něco pro dávení. Mohlo ho to ztrhat, a tu on zmalomyslněl. ,Nemohu,` povídá, ,déle dělat hluchoněmého, vrátila se mně řeč i sluch: Marodi všichni mu domlouvali, aby se nehubil, ale on stál na svém, že slyší a mluví jako ostatní. A také to tak i hlásil ráno při vizitě:"
"Držel se dost dlouho," poznamenal muž simulující, že má jednu nohu kratší o celý decimetr, "ne jako ten, co simuloval, že ho ranila mrtvice. Stačily tři chininy, jeden klystýr a jednodenní půst. Přiznal se, a než došlo k pumpování žaludku, nebylo po mrtvici ani památky.
 

UFF:::)))

A čo tak to zaviesť v posudkových komisiách aj u nás?
 

Nuž "ricksventures" neviem ako u Vás...

...ale čo sa pamätám, tak po Víťaznom Novembri jeden čas prišlo na partizánsky spôsob tzv. "svätého práva ochrany súkromného vlastnictva..." aj v Budapesti (teda v krajine, ktorá stáročia je známa vysokým stupňom schopnosti sebaobrany Maďara, teda aj novodobého občana tejto krajiny...)!
Na uliciach Budapesti, podľa komentárov maďarských médií, aj štátnej televízie, sa z ničoho nič začali objavovať haldy vysťahovaných zariadení menej solventných starých ľudí ...! Narobilo to veľký aj občiansky rozruch...!

Trvalo však "historicky" krátko do momentu, keď vzápätí vystúpil aj v celoštátnej televízii prezident Maďarskej republiky pán Árpád Goencz a ráznym spôsobom uviedol nepatričné prístupy "zvláštnych individuí" bez siahodlhých mnoho mesačných dišputov v parlamente. Prakticky okamžite dal veci obecné a občianske do náležitého poriadku - lebo v Maďarsku je najvyššia moc v štáte ešte stále odvodená od občana - na rozdiel od mnohých iných krajín Európy, trebárs aj najbližších susedov..., nechcem priamo ukazovať prstom!!!
To len na okraj "scorpione". "Nuž ktovie?" - ten "ktovie" iste vie o čom píšem...
V tej "romantickej dobe" po Víťaznom Novembri sa aj na Slovensku, po Bratislave, začali šíriť hrôzostrašné správičky, ako mafiánske skupiny si rozkupúvajú skorumpované bytové družstvá, pripravujú sa v takýchto družstvách zvyšovať nájomné, iné poplatky a nesolventných družstevníkov vyhadzovať zo dňa na deň na ulicu a slobodne, tak ponovembrovsky slovensky kšeftovať s uvoľnenými bytmi...?!!
Pomaly nastávala panika...! Nebolo vtedy na Slovensku prezidenta, ktorý by bol okamžite vystúpil vo verejnej televízii, rádiu, či inom médiu a rázne urobill s vysokou autoritou (akou disponoval pán Árpád Goenz u susedov a disponuje ňou doteraz) celej histérii rázny koniec...!
Ale našiel sa na Slovensku človek, mladý právnik menom, vtedy akýsi Fico, ktorý vystúpil v rozhlasovom žurnále (o 16.00 hod.) a veľmi názorne, presvedčivo a zrozumiteľne vysvetlil aj prostým ľuďom, že vtedy bolo Slovensko právnym štátom a prečo - to jasne vysvetlil, ktoré platné zákony chránia právo občana na dôstojné bývanie!!! A zabránia špekulantskej bytovej, či inej mafie opanovať Slovensko.
Kde sú tie časy...?! Ony by mali byť dávno za nami, aj za Víťazným Novembrom...
Takže "scorpione" neradno strašiť "chudákov" čo sa stane 1.apríla. No a Vaši Karcsikovia, Pistikovia o tých viete lepšie Vy...! Ale zrejme Slovensko zostalo naďalej "z väčšej časti" stále ešte právnym štátom..., hádam áno...?! Alebo "scorpione" podľa Vás už dávno nim nie je, alebo nebude ním až po 1.apríli (neuviedli ste ktorého tisícročia)...?!
Totiž od staroveku každému právu najvyššou bohyňou je všade v kultúrnom svete "Spravodlivosť" a v kultúrnom a civilizovanom svete naviac aj "Kultúrnosť a Humánnosť...", alebo "scorpione" u Vás je tomu inak...?!
 

ricksventures

no riadne su vypasení titoHU Romaci, neviem, ale na Slovensku som takých bravcov nevidel, krky mali riadne, ako junci
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

No to bude zasa sranda čo natara,

hmm je pozoruhodné že ho budú počúvať,namiesto toho aby mu už konečne niekto zapchal H*BU !!:-)
 


Najčítanejšie na SME